ACTA ieviesēji Latvijā 9

  • 0
  • Pievienot

Par ACTA var iestāties vai nu pilnīgi muļķi vai arī rafinēti nelieši vai arī abi kopā. Savādāk nevar nosaukt cilvēkus, kas aizstāv absurdas likumdošanas normas, kas jau tagad liek uztraukties par iespēju brīvi dziedāt tautasdziesmas, klausīties mūziku vietā, kur ir vairāk kā viens cilvēks,  izmantot paša radītus darbus un par kriminālnoziedzniekiem padara teju katru interneta lietotāju. Tas viss absurds jau ir paredzēts esošās autortiesību normās un to jau tagad mēģina īstenot, bet nesekmīgi. Ar ACTA pieņemšanu tiktu radīta starptautiskās likumdošanas bāze, lai pamatojoties uz to un aizbildinoties ar to varētu radīt sistēmu, kad šo absurdu varēs ieviest pilnā mērā – gan legāli izsekojot cilvēkus, gan krimināli sodot tos par neko, gan brutāli cenzējot nevēlamas informācijas izplatību.  ACTA ieviesēji bruģē ceļu totālai un absolūtai diktatūrai.

 

Katrai kļūdai ir vārds un uzvārds.  Arī ACTA ievieš konkrēti cilvēki, lūk daļa no viņiem, mūsu tautas „zieds” un „varoņi”, šie cilvēki ir labi jāiegaumē, jo šī viņu darbība ļoti daudz ko liecina par to morāli un veselā saprāta stāvokli.

 

1.  Inese Vaidere, ekonomiste, Eiropas parlamenta deputāte, EP komisijas, kas apstiprināja ACTA, dalībniece, Vienotība (http://www.inese-vaidere.lv/persona/  )

„Opozīciju pret ACTA patiesībā vada ļoti praktiski aprēķini - nelegāla mūzikas, video un citu preču izplatīšana un lietošana ir ļoti ienesīgs bizness. Tas ir pievilcīgs arī visiem pirātisko preču lietotājiem un lejuplādētājiem, kas pie šīm “privilēģijām” ir pieraduši.”

„Tas, pret ko tiešām vērsīsies ACTA, ir liela apjoma, organizēta īpašumtiesību pārkāpšana.”

(http://www.inese-vaidere.lv/par-acta-mitiem-un-istenibu/ ; http://www.diena.lv/latvija/viedokli/vaidere-acta-merkis-ir-noverst-viltojumus-un-aizsargat-autortiesibas-13928315 )

 

2. Valdis Dombrovskis, fiziķis, ekonomists , LR premjerministrs, Vienotība (http://valdisdombrovskis.lv/biografija/ )

«Tas ir bijis publiski pieejams kopš 2010. gada pavasara. Latvijas pozīcija par šo līgumu ir apstiprināta 2010. gada jūlijā, iepriekš izsūtot uzņēmējus pārstāvošām organizācijām šo līgumprojektu. Būtiskais jau ir tas, ka mēs ar šo līgumu neuzņemamies nekādas jaunas apņemšanās, jo lielā mērā to jau pašreiz regulē esošās Eiropas Savienības prasības. Šis līgums vienkārši nodrošina šo prasību plašāku, starptautisku piemērošanu,»

 (http://www.db.lv/tehnologijas/internets/dombrovskis-interneta-jautajums-acta-liguma-ir-diezgan-sekundars-251541 )

 

3. Daniels Pavļuts, mūziķis, sabiedrības vadības speciālists, LR Ekonomikas ministrs, Zatlera Reformu partija  (http://www.mk.gov.lv/lv/mk/sastavs/pavluts/)

„Ekonomikas ministrs teica, ka ACTA pēc būtības neparedz neko vairāk, kā jau noteikts Eiropas Savienības tiesību aktos saistībā ar intelektuālo īpašumtiesību aizsardzību, un viss, kas līdz šim ir bijis likumīgs, būs likumīgs arī saskaņā ar ACTA”

(http://bizness.delfi.lv/viedokli/uznemejiem-acta-parakstisana-bijusi-parsteigums.d?id=42092154 )

 

4. Juris Pūce, jurists, Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs (http://www.kapitals.lv/zinas/konkursa-uz-ekonomikas-ministrijas-valsts-sekretara-amatu-uzvarejis-juris-puce  )

„ACTA paredz izveidot visaptverošu starptautisku ietvaru efektīvākai viltotu un pirātisku preču tirdzniecības ierobežošanai un izskaušanai. Nolīguma mērķis ir nodrošināt pēc iespējas līdzvērtīgāku intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību starptautiskā līmenī”

„Tāpat ACTA nodrošinās, ka cilvēki visā pasaulē joprojām internetā varēs apmainīties ar visu informāciju, kas iegūta legāli, nepārkāpjot autortiesības un intelektuālā īpašuma tiesības. Vienlaikus ACTA paredz, ka tiesībsargājoša iestāde pēc tiesību īpašnieka pamatota pieprasījuma (iesnieguma) var saņemt informāciju par pārkāpuma veicēju un pārkāpuma apjomu, tai skaitā arī no interneta pakalpojumu sniedzējiem var pieprasīt sniegt informāciju par lietotāja kontu, kas izmantots pārkāpuma veikšanai.”

(http://www.diena.lv/latvija/viedokli/puce-butiski-nodrosinat-efektivu-intelektuala-ipasuma-tiesibu-aizsardzibu-13929416 )

 

5. Valdis Zatlers, ārsts, deputāts, Ārlietu komisijas loceklis, Zatlera Reformu partija (http://www.president.lv/pk/content/?cat_id=2192 )

„Komisijas loceklis Valdis Zatlers (ZRP) teica, ka ACTA neredzot neko, kas apdraudētu «likumpaklausīgu interneta lietotāju», kas samaksājis par visu autortiesību aizsargātu saturu, kuru jebkādā veidā izmanto.”

(http://www.financenet.lv/zinas/409175-em_acta_ratificesana_latvija_neko_nemainis )

 

Tātad, šie personāži visi vienā balsī saka, ka grasās reāli dzīvē iedzīvināt esošās absurdās autortiesību normas, kas aizstāv nevis autorus, bet autortiesību turētājus, kas visbiežāk nav autori. Un par šo absurdo  autortiesību normu pārkāpumu draud kriminālsods. Un viņus tas nemazākā mērā nemulsina, likums ir likums, lai arī cik stulbs un absurds tas nebūtu un viņi grib visus interneta lietotājus piespiest to pildīt. Jums būs maksāt par neko, lai tiem liekēžiem nav miljardiem lieli zaudējumi,  un ja nemaksāsiet, jums būs jātrīc un jādreb par to, ka jums iespējams atnāks pakaļ, jo iespējams kaut ko tomēr esat pārkāpuši par ko pienāktos kriminālsods.

 

Autortiesību normu absolūtu ievērošanu var pielīdzināt mēģinājumiem panākt, lai visi vienmēr ielu šķērso tikai pie zaļās gaismas, bet nešķērso pie sarkanās. Likuma būtība jau pareiza, ja brauc mašīnas, cilvēkiem ir jāstāv malā un jāļauj tām braukt, bet tas tikai, ja brauc tās mašīnas. Savukārt  ja par ielas šķērsošanu pie sarkanās gaismas cilvēkus liks cietumā, tad tas ir galējs absurds. Ir viena valsts, kur kaut kas līdzīgs jau ir realizēts – Ziemeļkoreja, tur dēļ naftas deficīta pa lielpilsētu ielām brauc labi ja viena automašīna 5 minūtēs, bet visi, visi gājēji stāv pie sarkanās gaismas, jo, ja iesi pāri, noteikti tiksi sodīts. Kaut ko līdzīgu mēģina panākt ACTA ieviesēji.

 

Par cik vairums cilvēku neuzskata, ka ņemt un izmantot ar autortiesībām aizsargātus materiālus ir kas slikts un krimināli sodāms, esošās autortiesību normas pēc būtības ir neleģitīmas, jo leģitimitāti nodrošina vairuma cilvēku atbalsts. Tāpēc vara, kas mēģina piespiest cilvēkus ievērot to, kam tie nepiekrīt, pati kļūst neleģitīma, tātad nelikumīga un attiecīgi cilvēkiem ir morālas tiesības un pat pienākums aizsargāties pret šīs varas patvaļu ar visiem pieejamajiem līdzekļiem.

 

Vairāk informācijas par esošo autortiesību normu absurdumu:

- I.S.: Autortiesības. AKKA/LAA un līdzīgas organizācijas citviet pasaulē, kopēšana un DRM (http://gramataselektroniski.wordpress.com/pazinojumi/06-01-2012-autortiesibas-akkalaa-2/ )

- I.S.: Autortiesības. „Nelegālā” failu izplatīšana tīmeklī (http://gramataselektroniski.wordpress.com/pazinojumi/28-12-2011-autortiesibas-%e2%80%9enelegala-failu-izplatisana-timekli/ )

- Jurģis Ķiršakmens: Kāpēc es esmu pret ACTA? (http://satori.lv/raksts/3904/Kapec_es_esmu_pret_ACTA )

- Autortiesību likumdošana. Ieguvēji un zaudētāji, jaunās iniciatīvas – SOPA, PIPA un ACTA (http://gramataselektroniski.wordpress.com/pazinojumi/acta/ )

- Ruslans Antropovs: ACTA tumšā puse ( http://kreisie.lv/?p=2526 )

Pievieno komentāru

Blogi

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0