Aizvadīti divi pasākumi, atzīmējot Pasaules vēža dienu 5

  • 0
  • Pievienot

Atzīmējot Pasaules vēža dienu, 4. februārī notika divi bērnu onkoloģijai veltīti pasākumi, kurus rīkoja Valsts prezidenta kanceleja, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca un Bērnu slimnīcas fonds. 

4. februārī plkst. 11.00 Bērnu slimnīcas fonds un Bērnu slimnīca rīkoja preses konferenci „Bērnu onkoloģija Latvijā un pasaulē”. Vēža dienu atzīmē visā pasaulē - tā ir iespēja būt aktīviem, iesaistīties, palīdzēt un atbalstīt cilvēkus, kurus šī slimība ir skārusi. Atbalstīt un godināt arī mediķus, kuri ikdienā smagi strādājot palīdz saviem pacientiem uzvarēt vēzi! 

Laikraksts Diena un Bērnu slimnīcas fonds kopā ar sadarbības partneriem pagājušā gada oktobrī uzsāka labdarības akciju ar mērķi rekonstruēt Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļas telpas. Šobrīd bērni ārstējas novecojušās un ar galveno slimnīcas korpusu nesaistītās telpās, līdz ar to jau tā fiziski un emocionāli smagais ārstniecības process ir jo vairāk apgrūtinošs. Labdarības akcijā šobrīd saziedoti jau vairāk nekā 114 tūkstoši latu – gandrīz 30 tūkstoši ir saziedoti, zvanot pa ziedojumu tālruni, 32 tūkstošus saziedoja Rimi un Supernetto klienti visā Latvijā veikalu ziedojumu kastītēs, gandrīz deviņi tūkstoši latu ir saziedoti portālā ziedot.lv, astoņus tūkstošus latus ir saziedojušas privātpersonas un 35 tūkstošus - dažādi uzņēmumi, naudiņu pārskaitot uz Fonda bankas kontiem. Visa šī gada laikā Fonds rīkos dažādus pasākumus ziedojumu piesaistīšanai, no kuriem lielākais būs labdarības koncerts 7. septembrī. Koncertu tiešraidē varēs vērot LTV ekrānos! 

"Man ir milzīgs gandarījums, ka Valsts prezidents un prezidenta kundze izrāda cieņu, rūpes un atbalstu, aicinot ciemos Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļas darbiniekus, mūsu esošos un bijušos nodaļas pacientus, un mūs, labdarības akcijas organizētājus! Pasaulē šīs dienas ietvaros tiek vākti līdzekļi gan vēža izpētei ar mērķi radīt labākas ārstniecības metodes un medikamentus, gan arī tādiem pašiem remontdarbiem, kādus esam iecerējuši mēs Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļā. Sirsnīgs paldies visiem cilvēkiem un uzņēmumiem, kuri jau ir ziedojuši akcijai, un aicinu cilvēkus būt aktīviem, palīdzēt un iesasitīties arī visa šī gada garumā, lai kopīgiem spēkiem mēs varētu sasniegt mērķi!", aicināja L.Dambiņa. 

Savukārt 4. februārī plkst. 15.00 Valsts prezidents Andris Bērziņš un prezidenta kundze Dace Seisuma, kas vienlaikus ir arī labdarības akcijas patronese, atzīmējot Pasaules vēža dienu, rīkoja tikšanos Melngalvju namā, ielūdzot labdarības akcijas organizētājus, Bērnu slimnīcas fondu, Bērnu slimnīcas vadību, Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļas darbiniekus, kā arī bijušos un esošos pacientus.  Dace Seisuma uzsvēra „Nav dzīvē lielākas vērtības par bērniem, tāpēc viņus mīlēsim un lolosim... iemācīsim viņiem cieņu un mīlestību pret visiem cilvēkiem un un redzēsiet... sirds un pasaule gaišāka kļūs.” Pasākuma viesu vidū bija komponists Kārlis Lācis un dziedātājas Aija Vītoliņa un Aija Andrejeva, kuras izpildīja dziesmas no jaunā albuma Ziedonis.Lācis.Sievietes

Ziedojuma iespējas ir dažādas – vispirms Bērnu slimnīcas fonds aicina atsaukties uzņēmumus, kuri varētu ziedot telpu rekonstrukcijas tehnisko projektu; ziedot 1 latu var, iegādājoties Kārļa Lāča jauno CD Ziedonis.Lācis.Sievietes., ziedot 1 latu var, zvanot pa ziedojuma tālruni 90006681, Tāpat ziedot var pārskaitot līdzekļus uz Bērnu slimnīcas fonda bankas kontiem: AS SEB banka: UNLALV2X, konta Nr. LV84UNLA0050012160326 vai A/S Swedbank: HABA LV22, konta Nr.LV02HABA0551000377020, norādot ziedojuma mērķi un fonda rekvizītus: Bērnu slimnīcas fonds, Reģ. Nr. LV40008057120, Vienības gatve 45, Rīga, LV 1004. Ziedot akcijai var arī portāla Ziedot.lv mājas lapā -  http://www.ziedot.lv/lv/project/1475

Akciju Saulainas dienas laikraksts Diena kopā ar Bērnu slimnīcu un Bērnu slimnīcas fondu rīko jau kopš 1998. gada.  Pagājušā gada nogalē tika uzsākta jauna akcija – lai sekmīgāk un emocionāli vieglāk noritētu BKUS 20. nodaļas onkoloģisko pacientu ārstēšanās, kas nereti ir ļoti smaga, tiek vākta nauda Bērnu slimnīcas Hematoonoloģijas nodaļas remontam. Kopā nepieciešams saziedot 700 000 latu. Līdz šim saziedoti jau nedaudz vairāk kā 111 000 latu par ko akcijas organizētāji un atbalstītāji ir ļoti priecīgi un pateicīgi ik vienam, kas iesaistījušies un palīdzējuši.  

Labdarības akciju laikraksts Diena rīko sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, Latvijas Televīziju (LTV), radio Skonto, radošo aģentūru TBWA Latvija, lielveikalu tīklu Rimi un Supernetto, Ziedot.lv un vides  reklāmas uzņēmumu JCDeceaux

Plašāk par akciju Saulainas dienas variet lasīt portal Diena.lv – diena.lv/saulainasdienas 

Video: Akcijas Saulainas dienas pieņemšana pie Latvijas Valsts prezidenta Andra Bērziņa.


Pievieno komentāru

Saulainas dienas

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0