Pasaules vēža dienā aktivitātes Bērnu slimnīcā un Valsts prezidenta rezidencē 2

  • 0
  • Pievienot

Atzīmējot Pasaules vēža dienu, 4. februārī, notiks divi pasākumi veltīti bērnu onkoloģijai, kurus rīkos Valsts prezidenta kanceleja, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) un Bērnu slimnīcas fonds.

4. februārī plkst. 11.00 Bērnu slimnīcas fonds un Bērnu slimnīca rīkos preses konferenci Bērnu onkoloģija Latvijā un pasaulē, kurā tiks stāstīts par labdarības akciju Saulainas dienas, kuras mērķis ir rekonstruēt Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļu, līdz šim veiktajiem darbiem, rezultātiem, plānotajiem pasākumiem, kā arī par bērnu onkoloģiju Latvijā un pasaulē – ārstniecības metodēm, statistiku, medicīnas pakalpojumiem šajā jomā, salīdzinot ar pasaulē piedāvātajām iespējām. Pēc konferences būs iespēja tikties ar Bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļas vecāku biedrības pārstāvjiem.
Preses konference tiks rīkota Bērnu slimnīcā prof. A. Bieziņas auditorijā (Rīga, Vienības gatves, Konsultatīvās poliklīnikas 3. stāvs), un tajā piedalīsies Bērnu slimnīcas vadītāja Anda Čakša, Bērnu slimību klīnikas vadītāja prof. Dace Gardovska un Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa. 
Savukārt 4. februārī plkst. 15.00 Valsts prezidents Andris Bērziņš un prezidenta kundze Dace Seisuma, kas vienlaikus ir arī labdarības akcijas Saulainas dienas patronese, atzīmējot Pasaules vēža dienu, rīkos tikšanos Melngalvju namā (Rīga, Rātslaukums 7), ielūdzot labdarības akcijas organizētājus, Bērnu slimnīcas vadību, Bērnu slimnīcas Onkoloģijas nodaļas darbiniekus, kā arī bijušos un esošos pacientus. Pasākuma viesu vidū būs komponists Kārlis Lācis un dziedātājas Aija Vītoliņa un Aija Andrejeva, kuras izpildīs dziesmas no jaunā albuma Ziedonis.Lācis.Sievietes. Turpinot sadarbību ar Bērnu slimnīcas fondu, 1 Ls no katra pārdotā albuma tiek ziedots akcijai „Saulainas dienas”.  
Akciju Saulainas dienas laikraksts Diena kopā ar Bērnu slimnīcu un Bērnu slimnīcas fondu rīko jau kopš 1998. gada.  Pagājušā gada nogalē tika uzsākta jauna akcija – lai sekmīgāk un emocionāli vieglāk noritētu BKUS 20. nodaļas onkoloģisko pacientu ārstēšanās, kas nereti ir ļoti smaga, tiek vākta nauda Bērnu slimnīcas Hematoonoloģijas nodaļas remontam. Kopā nepieciešams saziedot 700 000 latu. Līdz šim saziedoti jau nedaudz vairāk kā 111 000 latu par ko akcijas organizētāji un atbalstītāji ir ļoti priecīgi un pateicīgi ik vienam, kas iesaistījušies un palīdzējuši. 

Labdarības akciju laikraksts Diena rīko sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu, Latvijas Televīziju (LTV), radio Skonto, radošo aģentūru TBWA Latvija, lielveikalu tīklu Rimi un Supernetto, Ziedot.lv un vides  reklāmas uzņēmumu JCDeceaux

Katru gadu Latvijā vidēji 40-50 bērniem tiek diagnosticēta hematoonkoloģiska saslimšana. Ārstēšanās bieži vien ir nepieciešama atkārtoti, līdz ar to gadā notiek aptuveni 900 pacientu ārstēšanas epizodes. Mazajiem pacientiem slimnīcā jāpavada vismaz 1-2 mēneši, taču nereti slimnīcā pavadāmais laiks var ilgt arī pat pusgadu un vairāk. 1989. gadā Bērnu slimnīcā tika atklāta bērnu onkoloģijas nodaļa un uzsākta kompleksa ļaundabīgu audzēju ārstēšana. Bērnu slimnīcas 20.nodaļa ir vienīgā vieta Latvijā, kurā tiek ārstēti bērni ar šādām saslimšanām. Šobrīd hematoonkoloģijas pacienti ārstējas 1999.gadā izremontētā korpusā, kas nav sasaistīts ar centrālajām izmeklējumu telpām. 

Plašāk par akciju Saulainas dienas variet lasīt portal Diena.lvdiena.lv/saulainasdienas

Ziedot ir iespējams:

  • zvanot pa ziedojumu tālruni 90006681, tādējādi ziedojot 1 latu;
  • pārskaitot līdzekļus uz Bērnu slimnīcas fonda bankas kontiem:

- AS SEB banka: UNLALV2X, konta Nr. LV84UNLA0050012160326,

- A/S Swedbank: HABA LV22, konta Nr.LV02HABA0551000377020, norādot ziedojuma mērķi un fonda rekvizītus: Bērnu slimnīcas fonds, Reģ. Nr. LV40008057120, Vienības gatve 45, Rīga, LV 1004;

Pievieno komentāru

Saulainas dienas

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0