Aizkustinošs stāsts - lauvas trīs gadus aprūpējuši ievainotu sugasbrāli  7

  • 0
  • Pievienot

Tanzānijā, nacionālajā parkā, trīs gadus lauvu bars rūpējies par savu cietušo sugasbrāli, kurš lēnām gāja bojā metāla stieples dēļ, kas viņam bērnībā uzlikta uz kakla, ziņo ārvalstu mediji.

Pirmoreiz ievainoto lauvu tūristi ieraudzīja 2009. gadā. Jau tad dzīvnieka kaklu traumēja malumednieku uzliktā metāliskā stieple.

"Mednieki liek šādas lamatas maziem dzīvniekiem. Visticamāk, ziņkārīgais lauvēns iebāza lamatās galvu un izrāva to ar visu stiepli," stāstīja kāds parka darbinieks.

Ar katru gadu lauvēnam palika arvien sliktāk - viņš auga un stieple arvien dziļāk iegriezās kaklā, nolemjot viņu ilgai un mokošai nāvei.

"Pēc pirmā signāla, ka kāds no parka dzīvniekiem iekļuvis nelaimē, mēs nolēmām izsekot plēsēju un atbrīvot no stieples. Bet nacionālā parka teritorija ir pārāk liela, lai uzreiz lauvu atrastu" paskaidroja parka pārstāvis. Viņš norādīja, ka lauvēns izdzīvojis tikai savu sugasbrāļu rūpju dēļ. Parka darbinieki bija izbrīnīti, ka ievainotā dzīvnieka brāļi un māsas nesa viņam ēdienu. "Viņi ievainoto nenogalināja, kā tas notiek ar vājiem sugasbrāļiem. Tieši pretēji - lauvas neļāva ievainotajam dzīvniekam aiziet bojā visu to laiku, kamēr cilvēki bija bezspēcīgi palīdzēt," skaidroja viens no parka darbiniekiem.

Kopīgiem spēkiem - tūristi un parka darbinieki - spēja izsekot mirstošo lauvu tikai pērn augustā. Veterinārārsti iemidzināja ievainoto dzīvnieku, lai palīdzētu lauvēnam. "Tā bija ļoti bīstama procedūra. Sugasbrāļi aizstāvēja savu ievainoto brāli, tādēļ mums nācās citas lauvas atgaiņāt ar apvidus automašīnām. Beigās mums izdevās atbrīvot cietušo lauvu no stieples. Ievainojumi bija tik nopietni, ka pēc neilga laika būtu par vēlu," uzsvēra parka darbinieks.

Pēc brūču apstrādes lauvu atgrieza  viņa ierastajā vidē pie sugasbrāļiem. Pēc vairākiem mēnešiem parkā iepriekš ievainoto dzīvnieku atkal pamanīja - viņš bija gandrīz jau pilnībā atvesaļojies.

Pievieno komentāru

Neatstāt ieteikumus atvilktnē
Neatstāt ieteikumus atvilktnē  1   

Neskatoties uz lielo dalības maksu, jau pirms iestāšanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD)...

Viss par mīlestību
Viss par mīlestību  1   

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris atklāj jauno sezonu.  Ar krievu režisores Jekaterinas Polovcevas jauniestudējumu...

Intelektuāls baudījums
Intelektuāls baudījums   

Uz Amerikas Kinoakadēmijas balvas Oskars nomināciju kategorijā Labākā ārzemju filma Latvija ir...

Pākšaugu zaļā mērcīte
Pākšaugu zaļā mērcīte   

Pākšaugu zaļā mērcīte Sastāvdaļas: 400 ml ūdens, 100 g cūku pupu un 100 g zaļo zirnīšu (svaigu vai saldētu), 2...

Mans mīļais dakteris Arčijs
Mans mīļais dakteris Arčijs    2   

Ar Taņu tiekamies viņas mazajā istabiņā stipri noplukušā divstāvu mājā Vecmīlgrāvī. Nolicis galvu uz saimnieces kājām,...

Kas netīk blaugznām
Kas netīk blaugznām  2   

Blaugznas izraisa sausa āda, jutīgums pret noteiktiem matu kopšanas līdzekļiem vai sēnīte. Lai gan blaugznu apkarošanai...

Dienas projekti

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0