Aizkustinošs stāsts - lauvas trīs gadus aprūpējuši ievainotu sugasbrāli  7

  • 0
  • Pievienot

Tanzānijā, nacionālajā parkā, trīs gadus lauvu bars rūpējies par savu cietušo sugasbrāli, kurš lēnām gāja bojā metāla stieples dēļ, kas viņam bērnībā uzlikta uz kakla, ziņo ārvalstu mediji.

Pirmoreiz ievainoto lauvu tūristi ieraudzīja 2009. gadā. Jau tad dzīvnieka kaklu traumēja malumednieku uzliktā metāliskā stieple.

"Mednieki liek šādas lamatas maziem dzīvniekiem. Visticamāk, ziņkārīgais lauvēns iebāza lamatās galvu un izrāva to ar visu stiepli," stāstīja kāds parka darbinieks.

Ar katru gadu lauvēnam palika arvien sliktāk - viņš auga un stieple arvien dziļāk iegriezās kaklā, nolemjot viņu ilgai un mokošai nāvei.

"Pēc pirmā signāla, ka kāds no parka dzīvniekiem iekļuvis nelaimē, mēs nolēmām izsekot plēsēju un atbrīvot no stieples. Bet nacionālā parka teritorija ir pārāk liela, lai uzreiz lauvu atrastu" paskaidroja parka pārstāvis. Viņš norādīja, ka lauvēns izdzīvojis tikai savu sugasbrāļu rūpju dēļ. Parka darbinieki bija izbrīnīti, ka ievainotā dzīvnieka brāļi un māsas nesa viņam ēdienu. "Viņi ievainoto nenogalināja, kā tas notiek ar vājiem sugasbrāļiem. Tieši pretēji - lauvas neļāva ievainotajam dzīvniekam aiziet bojā visu to laiku, kamēr cilvēki bija bezspēcīgi palīdzēt," skaidroja viens no parka darbiniekiem.

Kopīgiem spēkiem - tūristi un parka darbinieki - spēja izsekot mirstošo lauvu tikai pērn augustā. Veterinārārsti iemidzināja ievainoto dzīvnieku, lai palīdzētu lauvēnam. "Tā bija ļoti bīstama procedūra. Sugasbrāļi aizstāvēja savu ievainoto brāli, tādēļ mums nācās citas lauvas atgaiņāt ar apvidus automašīnām. Beigās mums izdevās atbrīvot cietušo lauvu no stieples. Ievainojumi bija tik nopietni, ka pēc neilga laika būtu par vēlu," uzsvēra parka darbinieks.

Pēc brūču apstrādes lauvu atgrieza  viņa ierastajā vidē pie sugasbrāļiem. Pēc vairākiem mēnešiem parkā iepriekš ievainoto dzīvnieku atkal pamanīja - viņš bija gandrīz jau pilnībā atvesaļojies.

Pievieno komentāru

 Spageti ar ķiplokiem
Spageti ar ķiplokiem   

Dienas recepte - spageti ar ķiplokiem.Sastāvdaļas: 3-4 ķiploki, olīveļļa, 1/4 tējkar. kaltētu sarkano čili...

Čia sēklu sniegtie labumi
Čia sēklu sniegtie labumi  6   

Čia sēklas Latvijas iedzīvotāji iepazinuši samērā nesen, taču ir vērts tās iekļaut ēdienkartē. Tās ir ļoti bagātīgs...

Katra ģimene kā galaktika
Katra ģimene kā galaktika  7

Man gribas salīdzināt dzimtu, ģimeni ar Visumu, kura sastāvdaļa mēs visi esam. Tāpat kā Visumā, arī ģimenē notiek...

Vitamīnu spridzeklis ar ingveru
Vitamīnu spridzeklis ar ingveru  2   

Ingvers ir viena no vecākajām un populārākajām austrumu garšvielām, ko izmanto arī ārstniecībā. Ingvera sastāvā ir...

Moderno atkarību varā
Moderno atkarību varā  16   

Sērfojot sociālajos tīklos, gluži nemanot var iepeldēt XXI gadsimta atkarību tīklos. Mūsu laikmets uz atkarību...

Dienas projekti

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0