Laika ziņas
Šodien
Migla

Barikāžu aizstāvju atceres dienas koncerts Latviskais gars

Mazā ģilde, Amatu 3, Lielā zāle

Koncertā vīru kopa Vilki muzikāli izstāstīs karavīra dzīvesstāstu, tādējādi nododot pasākuma apmeklētājiem visnotaļ bagātīgo kultūras mantojumu, kas jo īpaši dzīvo noklusētajās karavīru dziesmās un stāstos.

Šodien

19:00

Ieva Maurīte. Ilgstošā tagadne

Galerija Bastejs, Alksnāja 7

Zīmējot es domāju par to, kā zīmējums kļūst par zīmi, iegūst vispārinājumu un tomēr saglabā individualitāti. Mēs katrs nesam sevī šo kultūrvēsturisko pieredzi, apzināmies to vai nē. Zīme savā dabā ietver pieredzi, tātad arī laiku.

Vakar – 11. februāris

O.–pt. 14–19
S. 12–17

Māras Brašmanes fotogrāfiju izstāde Barikādes. 1991.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Rīgas 8, Daugavpils

Māras Brašmanes (1944) profesionālā dzīve galvenokārt saistīta ar muzeju – no 1970. gadiem Māra Brašmane strādāja par fotogrāfi Rundāles pils muzejā, kur apguva fotogrāfa profesiju padziļināti, vēlāk Valsts Mākslas muzejā. Kopš 1995. gada Rīgas Celtniecības koledžā topošajiem restauratoriem viņa māca foto dokumentāciju.

Šodien – 19. februāris

P., sv. 10-16
O.–s. 10–18

Juris Petraškevičs. džīpīes

Galerija Māksla XO, Elizabetes 14

Jura Petraškeviča izstādi veido smalki tīkloti lielizmēra un nelielāki ogles un pasteļu zīmējumi. Tās nosaukumā džīpīes ir it kā nesakarīgs burtu virknējums, kas tomēr fonētiski rada asociāciju ar pasaules tīmekļa norādītu, kontrolētu iespējamās atrašanās vietu. Katrs var būt saredzams, atrodams, sajūtams, bet ne vienmēr izprotams.

Vakar – 14. februāris

P.–s. 12–18

Jūrmalas mākslinieku grupas 40 gadu jubilejas izstāde

Jūrmalas pilsētas muzejs, Tirgoņu 29, Jūrmala

Pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados Jūrmalā dzīvojošie mākslinieki sāka saliedēties organizētā grupā, līdz 1977. gadā grupa pārtapa par Latvijas Mākslinieku savienības Jūrmalas nodaļu. Šobrīd Jūrmalas mākslinieku biedrībā (ar šādu nosaukumu mākslinieku grupu pazīstam kopš 2013. gada) ir vairāk nekā astoņdesmit dažādās tehnikās un žanros strādājoši mākslinieki, kuri aicina skatītājus uz vērienīgu četrdesmit gadu jubilejas izstādi Jūrmalas pilsētas muzejā.

5. janvāris – 12. februāris

T.–sv. 10–17

Ilmāra Rumpētera (ASV) gleznas

Galerija Istaba, K. Barona 31a

Pāri okeānam uz Latviju izstādei atceļojušas četras Rumpētera izvēlētas gleznas, no kurām divas mākslinieks dāvina Latvijas Nacionālās mākslas muzejam.

16. janvāris – 11. februāris

P.–s. 12–21

Pēcskaņas. Populārā kultūra 19. un 20. gadsimta mijā Latvijā

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Izstāžu zāle, Mūkusalas iela 3, Rīga

Par populāro kultūru līdz šim bijis ierasts runāt, sākot no 20. gadsimta vidus, savukārt izstādē aplūkotas populārās kultūras iezīmes modernizācijas laikmetā – tā dēvētajā fin de siècle periodā. Ekspozīcija iezīmē šī perioda masu patēriņa preces, notikumus, modi, populāro literatūru, lielus un plašām sabiedrības masām paredzētus kultūras un izklaides produktus un pasākumus ar materiālās kultūras palīdzību un konkrētiem priekšmetiem. Izstāde atklāj 19. un 20. gadsimta miju Latvijā – laiku, kurā norisinās modernās, emancipētās sabiedrības veidošanās.

20. decembris, 2016 – 20. februāris

P.–pt. 9–20
S., sv. 10–17

LMS muzeja izstāde Patiesais klusums

Teātra nams Jūras vārti, Karlīnes 40, Ventspils

Latvijas Mākslinieku savienības muzeja izstāde Patiesais klusums aicina 20. gs. 60.–80. gadu mākslinieku redzējumā un izpausmēs ielūkoties lietu metafiziskajā būtībā jeb mierīgās dzīves žanrā, kā to sauca 17. gs. Francijā.

13. janvāris – 19. februāris

Ilmārs Blumbergs. Žanna d’Arka

Andreja Upīša memoriālais muzejs, Brīvības 38–4

2017. gadā, sagaidot Andreja Upīša 140. jubileju, rakstnieka muzejs sāk izstāžu ciklu Muzeja mākslas kolekcijas pērles. Pirmā cikla izstāde veltīta izcilā mākslinieka Ilmāra Blumberga piemiņai un vēstīs par 1972. gadā Rīgas Krievu drāmas teātrī režisoru Izraila Pekera un Arkādija Kaca iestudētās Andreja Upīša vēsturiskās traģēdijas Žanna d’Arka scenogrāfiju.

13. janvāris – 17. marts

O.–s. 11–17

Fotostudijas Fotast izstāde Portrets

Liepājas muzejs, Kūrmājas prospekts 16/18, Liepāja

Izstādē apkopoti dažādu ļaužu, galvenokārt, liepājnieku portreti.

11. janvāris – 5. februāris

T.–sv. 10–18

Studijas Bārbele un Zemga izstāde Skapis

Kultūras un tautas mākslas centrs Ritums, Jauniela 29a

Lietišķās mākslas studija Zemga, kuras pamatdarbība saistās ar ādas māksliniecisko apstrādi, ir radījusi izstādes darbus, kuri savā būtībā ir ļoti gaumīgi, moderni un praktiski, jo darbu autori tos veidojuši nēsāšanai un lietošanai. To vidū ir somas, zābaki un rotaslietas. Izstādes darbi izkārtoti gluži kā skatlogos jeb stila grupās, kas sastāv no silueta, tērpa, detaļām un aksesuāriem. Izstādē piedalās arī tautas lietišķās mākslas studija Bārbele, kas ar saviem smalkajiem un rūpīgi izstrādātajiem rokdarbiem lieliski papildina no ādas veidotos darbus, radot īpašu, sievišķīgu un pārdomātu atmosfēru.

14. janvāris – 5. februāris

P.–s. 11–17

Džemma Skulme. Krāsas garša

Cēsu izstāžu nams, Pils lauk. 3, Cēsis

Izstāde ir unikāla iespēja tikties ar visjaunākajiem Džemmas Skulmes darbiem, kas tapuši 2016. gadā. Māksliniece atzīst, ka gleznojusi, izbaudot to labo, meditatīvo sajūtu, kas rodas, satiekoties ar krāsu. Vienlaikus gleznas radušās kritiskā dialogā ar pašas Skulmes līdzšinējo veikumu un ar moderno glezniecību plašākā skatījumā - "tā ir pretestība pret tiem smukajiem, labajiem paņēmieniem", komentē māksliniece, kuras darbi kopš 50. gadiem uzlādē Latvijas mākslas scēnu ar modernās glezniecības izaicinājumiem.

6. janvāris – 5. februāris

O.–sv. 11–17

Laima Bikše. Sapņu dārznieks

Galerija Daugava, Ausekļa iela 1

Sapņi, atmiņas, noslēpums, sava daļa mistikas un liela deva patiesības kā jau visās pasakās. Vai tas notiek šodien, vakar vai sensenos laikos un, ja nu tas tikai būs?

11. janvāris – 11. februāris

O.–S. 11–18