Rakstniecības un mūzikas muzejā līdz 31. maijam ir skatāma Jāņa Indāna fotoizstāde Laikabiedri. Septiņpadsmit literātu fotomirkļi.
Laikabiedri ir pirmā Jāņa Indāna fotoizstāde, kurā apkopoti septiņpadsmit latviešu literātu dokumentāli portreti. J. Indāns savulaik pats nodarbojies ar literatūru, un 2003. gadā ir iznācis viņa dzejas krājums Mīla saraus mūs gabalos. Ar laiku dzejnieks tomēr pievērsies dokumentālajai fotogrāfijai, it īpaši portretiem.
Izstādē redzamās melnbaltās fotogrāfijas tapušas dažādos apstākļos laikaposmā no 2007. līdz 2011. gadam, un tajās dokumentētie literāti lielākoties pieder Jāņa Indāna paaudzei.
Izstādē ir apskatāmi Ērikas Bērziņas, Henrika Eliasa Zēgnera, Kārļa Vērdiņa un citu literātu portretējumi.
Pievieno komentāru