Piektdiena, 19. marts
Rīgas domes priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK) otrdien uzdevis Rīgas pašvaldības aģentūras Rīgas dārzi un parki direktoram Agnim Kalnkaziņam norādīt divas trīs vietas Rīgas centrā, kur jau šovasar varētu atļaut sēdēt pilsētas centra zālienā. Vietas jāatrod līdz 7.aprīlim. Tomēr starp šīm vietām kanālmalas nebūs, jo arī J.Birks uzskata, ka tas bojā tā nogāzes. Kā zināms, Rīgas centrā zālienos jau vairākus gadus uzturēties ir aizliegts, uz to norāda īpašas zīmes.
Mērs A.Kalnkaziņam norādīja, ka pilsētā noteikti var atrast pāris vietu, kur to varētu oficiāli atļaut, kā piemērus minot Kronvalda parku un Esplanādi. "Ir jārod līdzsvars starp tiem, kuri vēlas sēdēt zālienos un tiem, kuri uzskata, ka to nedrīkst darīt. Jāļauj, piemēram, mammām ar saviem mazuļiem, nebaidoties saņemt sodu, atpūsties pilsētas zaļajā zonā, kur daudzviet ierīkoti arī rotaļu laukumi," sacījis J.Birks.
"Pagājušā gada eksperimenta laikā pat neraugoties uz sauso laika periodu zāliens netika būtiski sabojāts. Es joprojām uzskatu, ka nedrīkst atļaut sēdēt kanālmalas apstādījumos un nogāzēs, jo tās nav piemērotas šādam mērķim," dārzniekam sacījis pilsētas galva.
Pērn sods par sēdēšanu pilsētas centra zālienā bija 50 latu. Pirms gada deputāti pieļāva, ka pašvaldību vēlēšanu dēļ, iespējams, kāds uzsāks aktīvu propagandu par aizlieguma atcelšanu un izmantos to kā priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļu.
Ievietojot savus komentārus portālā www.diena.lv, lietotājs automātiski piekrīt www.diena.lv piedāvātajiem noteikumiem un nevar izvirzīt nekādas pretenzijas pret portālu. www.diena.lv neuzņemas nekādu atbildību par viedokļiem, kas pausti portālā publicētajos lasītāju rakstos un komentāros. Portāls www.diena.lv ir pievienojies deklarācijai par cieņu, iecietību un sadarbību interneta telpā - Internets bez naida.
Krastu pārplūšana Rīgai šogad, visticamāk, nedraud, jo pilsētu pasargā Salaspils hidroelektrostacija (HES) un joprojām biezais ledus Baltijas jūrā.
Kāds piedzēries autovadītājs ceturtdien ar savu auto uzbrauca pa pa Brīvības pieminekļa pakāpieniem.
Tā nav kļūda, tas ir humoriņš, apgalvo Rīgas Tūrisma attīstības biroja (RTAB) pārstāve Antra Laumane, vaicāta, kādēļ biroja kūrētajā Lieldienu kampaņā pie rīdzinieku mīļākajām...


Rīgas pilsēta varētu atteikties no elektroniskajiem norēķiniem sabiedriskajā transportā un atgriezties pie papīra biļešu kompostrētājiem, ja izrādīsies, ka e-talona sistēmas uzturēšana...
Krastu pārplūšana Rīgai šogad, visticamāk, nedraud, jo pilsētu pasargā Salaspils hidroelektrostacija (HES) un joprojām biezais ledus Baltijas jūrā.
Rīgas izpilddirektors Juris Radzevičs (LPP/LC) konstatējis iespējamus pārkāpumus pašvaldības lielākā namu apsaimniekotāja Kurzemes namu apsaimniekotājs (KNA) iepirkumos. Viņš lūgs domes...






Kaut kā par sevi jāatgādina, pat ja ērce var iekost sēdētājam, tā Birks domā. Un paziņo prieka ziņu visiem pokemoniem. Cilvēkus uzvalkos diez vai tur atradīsiet gulšņājam. Toties atradīsiet daudz izsmēķu. Ieguvumi? Glābjam cilvēkus, kam nav lauku māju vai kam nepietiek prāta no pilsētas izrauties?
Redzot kādus jautājumus risina Birks (TB/LNNK) rodas jautājums - VAI BIRKS IR RD GALVA?
Birks vairāku gadu laikā ilgstoši nespēj domē noteikt kā izmantot zālienus. Un vai zālienu pielietojums ir pilsētas galvas līmeņa jautājums?
Vai Rīgas ostā nav problēmu (Loginova lielais atalgojums), vai Rīgas satiksmē viss noregulēts (e-talona izmaksas), utt.
Un kā nu ne? Vēlēšanas nāk ar joni!
Katru pavasari birks ierosina un pēc tam konstatē ai tomēr nē.. un tad atkal..par kautko takš jārunā
Tas, ka tie aizliegumi ir aizspriedumaini un tumsonīgi, jau izdiskutēts. Kur vien esmu bijis Eiropā vasaras laikā, parkus izmanto tādiem mērķiem, ka cilvēki tur atpūšas un ja vēlas, piesēž zālītē. Un nekas nenotiek. Tikai postsovjetu valstelēs, kur par vadītājiem tādi mazā krāniņa īpašnieki kā @ ir tie muļķīgie aizspriedumu. Kalnkaziņui jāsūta ellē uz maskavu, lai kopj tur savus dārzus. Nav pieļaujams, ka Rīgā, dārzu un parku jomā saimnieko tāds tumsoņa.
Vēlēšanas nāk!
Vēl viena priecīga ziņa! Birks izdevis rīkojumu steidzami Rīgas centrā ierīkot 20 bezmaksas tualetes. Klāt arī kautra izkārtne, ka tualešu patrons ir Rīgas mērs. Pie ieejas stāv kalpotājs, kas laipni pasniedz pat tualetes papīru un atgādina, ka piedalīties vēlēšanās ir katra nacionāli noskaņota pilsoņa pienākums
Marionete....
Spriežot pēc tā, ar kādu pārliecību un dedzību jūs zālāja sakarā grābstāties gar maniem dzimumorgāniem, jums sēdēšana zālājā nemaz neinteresē, jums vajag ieganstu pakvekšķēt.
Palasiet pats - kategorisms (jau izdiskutēts), nekas (absolūtisms), valstele (nicinājums/nesamierināšanās ar savu pelēko vietu dzīvē), aizspriedumi (tautoloģija), maskava (analfabētisms), nav pieļaujams/jāsūta (diktatorisms). Gribētos Jūs sejā redzēt. Ja nu bez lupas ieraugu.
Tu sēdi Esplanādes zālienā, bet tur tev piezogas jauniešu banda no Aizkraukles...
Rīga.
- Pilsētas kanāls piemēslots.
- Zālieni daudzviet izbraukāti un izmīdīti.
- Ietves piespļaudītas.
- Valoda saķēzīta.
- Domāšana neattīstīta.
Īstenībā Birks grib zālienus pielīdzināt pašreizējam environmentam.
2O tualetes ar uzturēšanu un apsargāšanu maksātu miljonus. Iztiksim ar zālieniem un tejnīcām
. Nu jau 3. reizi klāt Birks ar zālieniem,kuriem vispirms vajag daudzus tūkstošus lai ierīkotu augsnē ūdensvadus, pašu augsni, tad nostiprināt, ieaudzēt. Vienreiz jau to visu noskaidroja.
Lidz šim viss notiek arī bez atļaušanas: sauļošanās, peldēšanās Rīgas centrā.
Aina šāda: pie Kronvalda parka tiltiņa pensionāri, mazbērni,jauns policists sēž uz cieta koka sola, bet priekšā zālienā uz violetas sintetikas sauļojas daiļava ar mācību grāmatu rokā.
Vsu to pašu var attiecināt uz tevi pašu pokemon un vēl vairāk. Birks tā domājot (kategorisms), prieka ziņa pokemoniem ( iedomība, pret līdzcilvēkiem), cilvēki uzvalkos (laikam pats sevi pieskaiti pie tiem un atkal iedomība), atradīsiet izsmēķus (gauduloģija, ka nekas nav kārtībā), cilvēku glābšana kam neesot lauku prērijas (šleseroloģija), cilvēkiem kam pratiņa nepietiek (iedomība vai godmaņa sindroms), mana "kvekšķēšana"(diktatorisms). Tā kā izpletē savas uzvalka bikses un fiksi pie darba. Savelc bilanci kasieri, lai mana nauda nepazūd. lapbrāt pagramstītos gar taviem orgāniem, tik liekas, ka tos bez lupas palīdzības nesaskatīt, Freidiņ tu mūsu mīļais :)
Vai tad velēšanas tuvojas?
Nav nekāds brīnums, iepriekš gan nostādnes bija citādas. Bet iespējams, ka tagad vēlēšanu skurbulī un vēlmē iegūt vairāk balsu pašvaldību vēlēšanās drīz rosinās atļaut čurāt pie Brīvības pieminekļa.
Zāles tagad dārgas, un tā nu tu te trako pa tukšo, neapvaldīts dabas bērns ar baltu dupsi zaļā zālē jau teorētiski izsvempies. Birks pēc nedēļas pārdomās, bet tu būsi velti šūmējies kā sintētisks Maksimas uzpūtenis.
Iemācies dzīvot, biolog.
gatavojas vēlēšanām!