Aizturētā sešpadsmitgadniece par draudzeņu seksuālajiem pakalpojumiem prasījusi līdz 300 eiro 62

  • 0
  • Pievienot

Aizdomās par cilvēku tirdzniecību aizturētā 16 gadus vecā sutenere par savu jaunāku meiteņu sniegtajiem seksuālajiem pakalpojumiem prasījusi 200 līdz 300 eiro, piektdien vakarā vēstīja Latvijas Televīzija.

Par cietušajām atzītas divas 12 un 14 gadus vecas meitenes, kuras abas bijušas suteneres draudzenes. Taču policijai zināms, ka cietušo varētu būt vairāk. Bijušas jaunietes, kuras atteikušās kriminālprocesā parādīties cietušo kārtā, taču nopratinātas un sniegušas vērtīgas liecības.

Viņa meitenes paziņu lokā, skolā un māju tuvumā uzrunājusi un ar viltu piespiedusi seksuālo pakalpojumu sniegšanai. Sutenere par nevainīgu meiteņu pakalpojumiem prasījusi 200 līdz 300 eiro, televīzijai pastāstījis Organizētu noziegumu apkarošanas pārvaldes (ONAP) Cilvēku tirdzniecības un sutenerisma apkarošanas nodaļas priekšnieks Armands Lubarts. 

16 gadus vecā meitene iepriekš bija iepazinusies ar kādu 1971.gadā dzimušu vīrieti, kurš vēlējies stāties dzimumsakaros ar nevainīgām meitenēm. Visos gadījumos 16 gadus vecā meitene saņēmusi atlīdzību no šī viena konkrētā vīrieša.

Gan pusaudze, gan vīrietis ir apcietinājumā jau kopš rudens.

Jau vēstīts, ka Valsts policijas (VP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki izmeklē cilvēku tirdzniecības gadījumu, kurā no seksuālas vardarbības cietušas vismaz divas meitenes – 12 un 14 gadus vecas. Aizdomās par šī nozieguma organizēšanu tiek turēta kāda cietušo meiteņu paziņa – 16 gadus veca meitene, kas pašlaik ir apcietinājumā, portālam Diena.lv pavēstīja Valsts policijā (VP).

Informāciju par iespējamiem cilvēku tirdzniecības riskiem VP saņēma no Rīgas pašvaldības policijas pēc tam, kad kāda persona bija vērsusies pēc palīdzības. "Sākotnējā informācija bija skopa, taču turpmākās izmeklēšanas laikā atklājās fakti, kādus izmeklētājiem nenākas bieži dzirdēt," informē VP pārstāvis Toms Sadovskis.

Pārbaudot saņemto informāciju, organizētās noziedzības apkarotāju uzmanības lokā nonāca kāda 16 gadus veca meitene, kura varētu būt iesaistīta cilvēku tirdzniecībā. Taču izrādījās, ka viņa šajā nozieguma veidā nav cietusī, bet gan uzskatāma par organizatori. Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka vismaz kopš 2014.gada 16 gadus vecā meitene pārdevusi klientiem savas nepilngadīgās un mazgadīgās paziņas, kuri viņas par atlīdzību seksuāli izmantojuši.

Izmeklētāju rīcībā esošā informācija liecina, ka 16 gadus vecā meitene iepriekš bija iepazinusies ar kādu 1971.gadā dzimušu vīrieti, kurš vēlējies stāties dzimumsakaros ar nevainīgām meitenēm. Jauniete ar viltu pierunājusi savas nepilngadīgās paziņas, lai vīrietis varētu īstenot savas perversās vēlmes. Visos gadījumos 16 gadus vecā meitene saņēmusi atlīdzību no perversā tipa.

Saprotot, ka šādā veidā var labi nopelnīt, 16 gadus vecā meitene savas paziņas turpinājusi iesaistīt seksuālu pakalpojumu sniegšanā, klientus atrodot ar sludinājumu starpniecību internetā. Jāpiebilst gan, ka sludinājumos reklamēti prostitūcijas pakalpojumi, un tajos nav bijusi informācija, ka pakalpojumus sniegs nepilngadīgā.

Likumsargu rīcībā esošā informācija liecina, ka viena no cietušajām pat bija izsludināta pusotru mēnesi meklēšanā kā bezvēsts pazudusī – tieši tik ilgu laiku cietusī varētu būt bijusi turēta dažādos dzīvokļos Rīgā pie 16 gadus vecās meitenes. Dzīvokļos cietusī tika regulāri piedzirdīta un seksuāli izmantota.

Iespējamā organizatore, iespējams, konspirācijas nolūkā ik pēc pāris nedēļām mainījusi dzīvesvietu. Lai arī viņa bijusi nepilngadīga, tas nebija šķērslis noslēgt dzīvokļu īres līgumus ar namīpašniekiem. Par šiem aizdomīgajiem darījumiem no namīpašniekiem policijai nebija pienākušas nekādas ziņas, kas liek domāt, ka peļņa bijusi svarīgāka par bērnu drošību.

No nepilngadīgo prostitūcijas iegūtā nauda tērēta, lai samaksātu par dzīvesvietu īri, pirktu dažādas ikdienā nepieciešamas preces, kā arī izklaidēm un uzdzīvei. Daļu naudas 16 gadus vecā meitene tērējusi arī noziegumos iesaistīto meiteņu vajadzībām, lai motivētu viņas darbam. 

Pret 1971.gadā dzimušo vīrieti un 16 gadus veco meiteni uzsākts kriminālprocess par cilvēku tirdzniecību, ja tā izdarīta pret mazgadīgo. Par šādu noziegumu likumā paredzēts līdz pat 15 gadus ilgs cietumsods. Abas šīs personas aizturētas jau rudenī. Vīrieti tiesa pēc policijas lūguma uzreiz apcietināja, taču 16 gadus vecajai meitenei tiesa atteicās piemērot bargāko drošības līdzekli - apcietinājumu, tomēr pēc vieglāka drošības līdzekļa pārkāpšanas decembrī tiesa lēma apcietināt arī viņu.

Patlaban kriminālprocesā par cilvēku tirdzniecības upuriem atzītas divas personas, 12 un 14 gadus vecas meitenes. Šobrīd izmeklēšanā tiek skaidrotas personas, kas pirkuši nelegālos pakalpojumus, un daļa klientu jau ir apzināti. Par nepilngadīgas personas prostitūcijas izmantošanu likumā paredzēts līdz pat piecus gadus ilgs cietumsods.

Mainīts virsraksts un pievienotas pirmā piecas rindkopas 

Pievieno komentāru

Kriminālziņas

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0