Laika ziņas
Šodien
Migla

Novados

Vidzemes Augstskola būtu gatava pārņemt RPIVA Cēsu filiāli(2)

Vidzemes Augstskola (ViA) būtu gatava pārņemt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības (RPIVA) filiāli, kas atrodas Cēsīs, aģentūrai LETA atklāja Vidzemes Augstskolas rektors Gatis Krūmiņš. Krūmiņš uzskata, ka loģiskākais solis būtu RPIVA filiāles nodot reģionālo augstskolu pārraudzībā, tādejādi stiprinot reģionālo augstskolu pozīcijas ilgtermiņā.

Anonīmā vēstulē aicina aktīvāk kritizēt Šadurski; pedagogi norobežojas(5)

Šonedēļ virkne izglītības darbinieku un organizāciju vairākas reizes ir saņēmuši anonīmu elektronisku vēstuli, kurā pedagogi tiek mudināti aktīvāk kritizēt izglītības sistēmu un Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darbu, kā arī izteikta ideja vākt parakstus par izglītības ministra Kārļa Šadurska (Vienotība) demisiju.

Viens peldēšanas centrs noderētu(2)

Tā laikrakstam Dienas Bizness norāda Latvijas Peldēšanas federācijas (LPF) prezidents Aivars Platonovs, akcentējot, ka Latvijā ir mazāk par 40 peldbaseiniem, no tiem lielākā daļa Rīgā un tās rajonā. Galvaspilsētā ir trīs 50 metru garu celiņu peldbaseini, kas ir arī vienīgie tāda tipa objekti valstī, - Ķīpsalā, Elektrum Olimpiskajā centrā un ASK sporta klubā.

Ārkārtas stāvokli saistībā ar ĀCM izsludina arī Salaspils novadā

Valdība šodien nolēma izsludināt ārkārtas situāciju Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajā Krimuldas novadā, tāpat arī Ādažu novadā, kur nepieciešamības gadījumā plānots dedzināt cūku līķus, turklāt ārkārtas stāvoklis izsludināts arī Salaspils novadā, kur atrodas otrā ACM skartā uzņēmuma novietne.

Pārdotas visas govis, kas mitinājās nolaistajā saimniecībā Liepas pagastā(2)

Visi liellopi no Priekuļu novada Liepas pagasta saimniecības, kurā Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pagājušajā nedēļā konstatēja desmit nobeigušos un sešus novārdzinātus dzīvniekus, ir pārdoti un jau aizvesti uz jaunu mītnes vietni. Kā aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Ilze Meistere, dzīvnieku īpašniece, atzīstot, ka nespēj nodrošināt dzīvniekiem pastāvīgu aprūpi, piekrita dzīvniekus pārdot.

Brīdina autovadītājus: Strauji apledo ceļi

Lielā daļā Latvijas uz valsts ceļiem ir apgrūtināti braukšanas apstākļi un veidojas apledojums un neredzamais "melnais ledus"., kas sevišķi bīsams, tādēļ autovadītāji aicināti būt īpaši uzmanīgi un piesardzīgi, izvēloties laika apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, vēsta Latvijas Valsts ceļi.

Policists divu promiļu reibumā nobrauc no ceļa(5)

Otrdienas vakarā Valsts policija (VP) saņēma informāciju, ka Viļānu pagastā noticis ceļu satiksmes negadījums, kurā iesaistīts Viļānu pagasta pašvaldības policijas dienesta transportlīdzeklis. Notikuma vietā noskaidrots, ka pie automašīnas stūres atradies pašvaldības policists, kurš braucis gandrīz divu promiļu reibumā, portālu Diena.lv informē VP.

Cēsīs plāno atvērt vinila plašu rūpnīcu(11)

Ņemot vērā lielo pieprasījumu, Cēsīs iecerēts atvērt skaņu plašu rūpnīcu, otrdien vēstīja LNT raidījums 900 sekundes. Mango Vinyl Press pārstāve Sabīne Brice skaidro, ka viņai ar domubiedriem šāda iecere radās jau pirms diviem gadiem. Pirmās plates iecerēts iespiest šī gada otrajā pusē, un galvenais ierocis būšot kvalitāte, kas lielā pieprasījuma dēļ esot ļoti kritusies citās rūpnīcās.

Liepas pagastā no slāpēm nobeigušās 10 govis; vēl 6 iemidzinātas(2)

Priekuļu novada Liepas pagasta saimniecības 93 liellopi ilgstoši nav dzirdināti, kas, visticamāk, ir galvenais dzīvnieku novārgšanas un bojāejas iemesls, jo barība tiem, lai arī ne pietiekamā daudzumā, taču ir bijusi pieejama, aģentūru LETA informēja PVD pārstāve Ilze Meistere. Viņa norādīja, ka saimniecībā nav bijis pieejams dzeramais ūdens un ir salūzusi tehnika, ar kuru tas esot piegādāts.