Jelgavas novadā pabalstu audžuģimenēm maksās uzreiz pēc bērna nonākšanas ģimenē

  • 0
  • Pievienot

Jelgavas novada domes sēdē apstiprināti grozījumi saistošajos noteikumos Par pabalstu audžuģimenē ievietota bērna uzturam, apģērbam un mīkstā inventāra iegādei apmēru un izmaksas kārtību, kas atvieglos audžubērnu dzīves sākumu audžuģimenē, ziņo portāls zz.lv.

Līdz šim pabalsts 180 latu apmērā mīkstā inventāra iegādei tika dalīts divās daļās un audžuģimenei izmaksāts divreiz gadā - februārī un augustā. Savukārt grozījumi paredz nodrošināt bērna vajadzības līdz ar viņa ievietošanu audžuģimenē, skaidroja Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Turpmāk pašvaldība 90 latu izmaksās piecu darba dienu laikā pēc līguma parakstīšanas par bērna ievietošanu audžuģimenē. Šī nauda paredzēta sešiem mēnešiem. Savukārt, sākot ar septīto mēnesi, audžuģimenei turpinās izmaksāt šim mērķim paredzēto pabalstu 15 latu apmērā katru mēnesi. Šāda mīkstā inventāra pabalsta izmaksas kārtība ir spēkā, kamēr audžubērns dzīvo audžuģimenē. Izņēmums ir gadījumā, ja bērns tiek ievietots audžuģimenē uz laiku, kas mazāks par mēnesi.

Pašlaik Jelgavas novadā ir 20 audžuģimenes, kurām par katru audžubērnu pašvaldība katru mēnesi izmaksā arī 100 latu pabalstu bērna uzturam. Tāpat audžuģimene no valsts saņem 80 latu atlīdzību par audžuģimenes pienākumu veikšanu.

Pievieno komentāru

Novados

Mazā novadā tiecas būt kopā
Mazā novadā tiecas būt kopā   

"Man ļoti patīk mūsu seniori. Ar veciem cilvēkiem un invalīdiem strādāju jau astoņus gadus, mani uzreiz piesaistīja...

Reģionos studentu netrūkst
Reģionos studentu netrūkst  2   

Par spīti sliktajām demogrāfijas prognozēm, reģionālās augstskolas šogad strauju jauno studentu skaita kritumu...

Kūdrā redz iespēju Latgalei
Kūdrā redz iespēju Latgalei  28   

Viens no risinājumiem, kā veicināt Latgales attīstību un nodrošināt darbavietas, ir kūdras ieguves paplašināšana, nesen...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0