Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Politika

Saskaņai daļā pašvaldību pirmie numuri jau izraudzīti(3)

Neviena no Saeimā pārstāvētajām partijām līdz šim Dienai nevarēja nosaukt tik daudz potenciālo kandidātu sarakstu līderu 2017.gada 3.jūnijā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām kā Saskaņa. Rīgas mērs Nils Ušakovs un Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ir pazīstamākie no viņiem.

VID ģenerāldirektora atlases zemūdens akmeņi(12)

Komisija un nolīgtā personālatlases firma, kam jāatsijā viens no nu jau trim palikušajiem Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidātiem, pakļauta interešu konfliktiem, kas jau šobrīd ļauj apšaubīt atlases iznākumu.

Saskaņa prasa Šadurska demisiju(26)

Partijas Saskaņa Saeimas deputāti Saeimas prezidijam iesniedza izglītības un zinātnes ministra Kārļa Šadurska (Vienotība) demisijas pieprasījumu.

Reizniece-Ozola plāno uzlabot VID stratēģiju(10)

Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) ar jauno Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāju plāno uzlabot VID stratēģiju. Par to ministre trešdien paziņoja Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas sēdē.

Sabiedrībai jāsaprot, kas notiek Saeimā(21)

Saeimas pārstāvēto partiju rezervēto attieksmi pret Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa iniciatīvām, kas vērstas uz likumu kvalitātes uzlabošanu, varēja nojaust jau pagājušajā piektdienā pēc partiju līderu tikšanās Rīgas pilī. Taču nu jau pavasarī izveidotā darba grupa, kuras uzdevums ir pilnveidot Saeimas Kārtības rulli, savu viedokli konkretizējusi. Pārstāvji no visām frakcijām ir līdzīgos uzskatos, ka Valsts prezidenta ierosinājumi ir vērā ņemami, taču jautājums ir par veidu, kā tos īstenot, un tam nepieciešams papildu izvērtējums, trešdien lasāms avīzē Diena.

Lembergs pieļauj tiesāšanos līdz pat sirmam vecumam(7)

Ventspils mērs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij) prognozē, ka tiesāšanās pret viņu sāktajā krimināllietā turpināsies vēl gadiem ilgi. Kā šodien savā iknedēļas preses konferencē ironiski sacīja Lembergs, varot gadīties, ka viņam vēl pēc 90 gadu vecuma sasniegšanas vajadzēs gaidīt Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu.

Latviju piedāvā sadalīt 16 apriņķos(36)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM) sagatavots 16 apriņķu teritoriālā dalījuma projekts, kas var raisīt kaislības, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Uzklausa, bet neko nesola(9)

Saeimā pārstāvēto partiju līderi piektdien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni pateicās viņam par iespēju tikties, taču nesolīja atbalstīt prezidenta Saeimā iesniegtās iniciatīvas. Valsts prezidents R. Vējonis bija nosūtījis Saeimai vairākus ierosinājumus, lai pilnveidotu likumu pieņemšanas procesu un uzlabotu to kvalitāti. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) uzsvēra, ka Saeima jau šo darbu dara un drīzumā parlamentā būs izveidots arī Analītiskais dienests, tā darbībai neprasot papildu finansējumu.

Truksni atstādina no amata (papildināts 16:24)(23)

Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS), kurš ir aizdomās turētais kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, ceturtdien domes ārkārtas sēdē tika atcelts no amata.

Politiķiem ziedo skopi(15)

Atoņus mēnešus pirms nākamvasar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām politisko spēku finansiālie atbalstītāji ir samērā kūtri, otrdien secināts laikrakstā Dienas Bizness.