Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Politika

Satiksmes ministrija neizpratnē par konstanto un nepamatoto BATL kritiku nozarei

Satiksmes ministrija (SM) neizpratnē par konstanto un nepamatoto biedrības 'Baltijas Asociācija - transports un loģistika (BATL) kritiku nozarei, aģentūrai LETA atzina ministrijas Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups. Viņš klāstīja, ka šodien notika Loģistikas padomes sēdē, kurā tostarp tika apspriests šis temats un BATL vakardienas kritiskais preses paziņojums kontekstā ar elektrifikācijas projektu.

Vēlēšanu kampaņas maratons Rīgā atklāts(6)

Ar konkrētiem un pilnvaru termiņā izmērāmiem solījumiem Vienotības Rīgas mēra kandidāts Vilnis Ķirsis trešdien partijas nodaļas kopsapulcē pieteica tās startu pašvaldību vēlēšanās Rīgā. Nākamajā pirmdienā savu saraksta līderi paziņos Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS), kura varētu startēt ZZS valdes priekšsēdētāja Armanda Krauzes vadībā. Viņš tāpat kā Baiba Broka, kura ir viena no Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) Rīgas mēra kandidātēm, ar pirmo numuru sarakstā kandidēja jau 2013. gada vasarā, ceturtdien lasāms laikrakstā Diena.

Grigules skaidrojumu publicēs kāds vārdā nenosaukts izdevums(29)

Latvijas Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Iveta Grigule (ZZS), kuras balsojums izsauca gan partijas biedru, gan Latvijas iedzīvotāju neizpratni pēc tam, kad pagājušā gadā balsoja pret rezolūciju, kurā paredzēta cīņa ar Krievijas propagandu, vēl aizvien intervijā LTV Panorāmai nevēlējās skaidrot savu balsojumu.

Elksniņš no Ētikas komisijas saņem mutvārdu brīdinājumu(3)

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien nolēma izteikt mutvārdu brīdinājumu deputātam Andrejam Elksniņam (Saskaņa) par parlamenta debatēs teikto, ka dažu cilvēku "pielikšana pie sienas" veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu.

Politiski vienojas par NEPLP jauno maiņu

Saeima ceturtdien, visticamāk, apstiprinās amatā uz pieciem gadiem četrus jaunus Nacionālās elektroniskās plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļus, kurus diezgan lielā vienprātībā no desmit pretendentiem otrdien izraudzījās Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija. Par Ievu Beitiku, Guntu Līdaku un Patriku Grīvu nobalsoja visi deviņi klātesošie komisijas deputāti, bet par Ivaru Āboliņu – septiņi. Divas balsis bija atdotas par Vitu Andu Tēraudu, kas palika " zem svītras" kopā ar vēl pieciem pretendentiem, trešdien vēsta laikraksts Diena.

Regula ar lielu pātagu(1)

Kaut gan jaunā Eiropas Savienības (ES) datu aizsardzības regula jāpiemēro, sākot no 2018. gada maija, nozare vēl īsti nav gatava un sauc to par lielu izaicinājumu, otrdien vēsta laikraksts Dienas Bizness. ES datu aizsardzības regulas uzdevums ir radīt vienotu pieeju datu aizsardzībai, jo patlaban Eiropas tirgus ir pieblīvēts dažādiem savstarpēji konfliktējošiem regulējumiem.

Truksnis rada ķildas Zaļajā partijā(1)

Pretrunas Latvijas Zaļās partijas (LZP) līderu starpā atklājās pērn rudenī, kad aizdomās par, iespējams, nelikumīgu partijas finansēšanu lielā apmērā tika aizturēts Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS). Viņa politisko aizstāvību uzņēmās LZP valdes vadītājs Edgars Tavars.

Izšķirs politiskā vienošanās(3)

No desmit darbam Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP) pieteiktajiem kandidātiem Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija nākamajā otrdienā izraudzīsies četrus, par kuru apstiprināšanu uz pieciem gadiem pēc tam lems Saeima. Tās izvēli lielā mērā noteiks valdības partiju politiskā vienošanās, kas vēl netiek atklāta, taču pretendentu iztaujāšana komisijā jau pēc deputātu jautājumiem ļauj nojaust, kuriem kandidātiem varētu būt lielāks politiskais atbalsts.

Ētikas komisijā vērtēs Elksniņa izteikumus

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija trešdien ierosināja lietu par iespējamo ētikas pārkāpumu pēc parlamentārietes Solvitas Āboltiņas (Vienotība) aicinājuma izvērtēt deputāta Andreja Elksniņa (Saskaņa) debatēs teikto, ka dažu cilvēku "pielikšana pie sienas" veicinātu valsts pārvaldes uzlabošanu.

Jurašs un Bordāns kandidēs Rīgas domes vēlēšanās(9)

Kādreizējais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroj (KNAB) Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs un bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns kandidēs Rīgas domes vēlēšanās no Jaunās konservatīvās partijas, kā lielāko problēmu izceļot korupciju, viņi apstiprinājuši paziņojumā medijiem.

Silenieks piespiež saliedēties(5)

Pirms nedēļas Latvijas Zemnieku savienības (LZS) līderis Augusts Brigmanis bija noskaņots Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) sarakstā Rīgas domes vēlēšanās pirmo numuru atdot Latvijas Zaļās partijas kandidātam. Taču pēc tam, kad LZP valdes izvirzītais pretendents Viesturs Silenieks pieļāva iespēju pašvaldībā sadarboties ar Saskaņu, Brigmanis atzina, ka ar šo vēstījumu Silenieks ir apgrūtinājis savu iespēju saņemt LZS atbalstu, lai pretendētu uz Rīgas mēra amatu.

Streļčenoka atlaistais KNAB darbinieks Jurašs varētu iesaistīties politikā(5)

Bijušais Korupcijas apkarošanas un novēršanas biroja (KNAB) darbinieks Juris Jurašs varētu iesaistīties politikā un kļūt par kādreizējā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītās Jaunās konservatīvās partijas (JKP) biedru, liecina Latvijas Televīzijas raidījuma Panorāma rīcībā esoša neoficiāla informācija. Partijas vadība un Jurašs šo informāciju nedz apstiprina, nedz noliedz.