Piebalgs plāno kandidēt uz Vienotības priekšsēdētāja amatu 43

 • 0
 • Pievienot

Bijušais eirokomisārs, Vienotības valdes loceklis Andris Piebalgs nākamajā partijas kongresā plāno kandidēt uz politiskās organizācijas vadītāja amatu.

Piebalgs aģentūrai LETA apliecināja, ka partijas kongresā plāno būt viens no kandidātiem uz politiskā spēka vadītāja amatu, jo viņam ir šim amatam nepieciešamā pieredze un arī vēlme kļūt par priekšsēdētāju.

Viņš gan uzskata, ka nav jārīko ārkārtas kongress, bet partijas priekšsēdētāja vēlēšanām jānotiek ikgadējā kongresā, kas notiks gada beigās. Politiķis to argumentē ar to, ka kongresam nav jābūt sasteigtam, - tam nepieciešams nopietni sagatavoties, jo tas noteiks turpmāko Vienotības stratēģiju.

Piebalgs arī uzsvēra - to, ka Valsts prezidents premjera amatam nominējis Zaļo un zemnieku savienības kandidātu Māri Kučinski nevajadzētu uzskatīt par Vienotības izgāšanos. Partijai bija savs kandidāts, turklāt šis lēmums - kuru nominēt valdības vadītāja amatam - ir prezidenta rokās, klāstīja politiķis. Kopumā jaunās valdības veidošanu viņš vērtēja kā "smagu procesu", jo partijām ir dažādi viedokļi atsevišķos jautājumos, tomēr tas ir pietiekami konstruktīvs, īpaši, ņemot vērā darbu pie valdības deklarācijas.

Runājot par Vienotības reitingu kritumu, Piebalgs atzina - "ir sāpīgi, ka reitings ir tik zems". Vienlaikus viņš redz vairākas iespējas situāciju uzlabot. Pēc valdības veidošanas būtu partijas iekšienē jāizrunā visi strīdīgie jautājumi un jābeidz iekšējās cīņas, kas veido ļoti sliktu iespaidu par politisko spēku, uzskata Piebalgs. Viņš arī uzskata, ka būtu jādomā, kā labāk informēt un pamatot partijas paveikto, jo izdarīts esot daudz.

Savukārt no atsevišķiem citiem partijas pārstāvjiem ik pa laikam izskan viedokļi par nepieciešamību rīkot ārkārtas kongresu un mainīt partijas vadību. Pēdējā laikā vairāki partijas biedri kritizējuši politiskā spēka vadību saistībā ar to, ka premjera amatam pēc Laimdotas Straujumas (Vienotības) valdības krišanas nominēts Zaļo un zemnieku savienības kandidāts, nevis "Vienotības" pārstāvis.

Eiropas Parlamenta (EP) deputāte Sandra Kalniete (Vienotības) intervijā Rīga TV24 iepriekš pauda, ka Vienotībai tās līderes Solvitas Āboltiņas vadībā atgūt vēlētāju uzticību būs ļoti grūti, tādēļ partijai līdz kongresam jāiegūst jauna vadība. Arī Rīgas domes "Vienotības" frakcijas priekšsēdētāja Sarmīte Ēlerte uzskata, ka dienā, kad Valsts prezidents nosauca Māri Kučinski (ZZS) kā premjera amata kandidātu, Āboltiņai bija jāatkāpjas no partijas vadītājas amata. Politiķe ir pārliecināta, ka problēmās, kas pašlaik skārušas partiju, vainojama tieši partijas vadība. Lēmums gāzt savu premjeru, lai pēc tam pazaudētu Ministru prezidenta amatu, bija muļķīgs, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica Ēlerte.

Partijas vadību iepriekš kritizējusi arī deputāte Ilze Viņķele (Vienotība). Viņa gan aģentūrai LETA uzsvēra - vispirms jātiek pāri valdības veidošanai un tad jāskatās un jārisina pārējie jautājumi.

Tikmēr Āboltiņa iepriekš paudusi, ka lūkojas arī pēc jauna līdera, kas varētu stāties viņas vietā. Viņa uzskata, ka Piebalgs varētu kļūt par šādu līderi.

  Pievieno komentāru

  Politika

  Pēdējais mierīgais kongress
  Pēdējais mierīgais kongress    19   

  Latvijas Pašvaldību savienības kongress, kas pagājušās nedēļas nogalē notika Liepājā, bija pēdējais šāda veida forums...

  Jezga ap Stambulas konvenciju
  Jezga ap Stambulas konvenciju  83   

  Latvija ir vienīgā no Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas līdz šim kavējusies parakstīt Stambulas konvenciju jeb...

  Vēl aktuāli

  +
  Lasi vēlāk
  0