Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Viedokļi

Lembergs: Kad atkāpsies masku šovu politiskie organizatori?(10)

Kad KNAB aizturēja Jūliju Krūmiņu un Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis zaudēja Jūrmalas domes deputātu uzticību un tika gāzts no amata, publiskajā retorikā šo rīcību vērtēja kā atbilstošu Rietumu politiskajai kultūrai, bet Valsts prezidents norādīja, ka jātiecas uz vēl augstākiem standartiem.

Vējonis: Krievijas veikto militāro manevru mērķi saprotami tikai viņiem pašiem(5)

Kaimiņus neizvēlas, bet Krievijas rīcība, nostiprinot savus bruņotos spēkus un vienlaicīgi veicot dažādus termiņus, liek domāt, ka šo darbību mērķi zināmi tikai viņiem pašiem, tā šodien preses konferencē, kurā piedalījās arī jaunievēlētā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Klaunu sērga(1)

Kamēr politiķi spriedelē par sejas aizsegšanas liegumu attiecībā uz islāmticīgajiem, pasaulē sākusies par klauniem pārģērbušos huligānu plosīšanās sērga – tie ielās biedē cilvēkus gan Eiropā, gan Amerikā.

Rosļikovs: Iekšlietu ministrijas algas reforma(2)

Izglītības ministra īstenotās algas reformas sekas ir katastrofālas. Valstī, kur cilvēki izdzīvo ar vidēji 10 eiro dienā, algas samazinājums kaut par 20 eiro neko labu nenes. Kārtējā ekonomija uz zālēm, pārtiku, bērnu apģērbu utt..

Zanders: Nevērtēt iespējas par zemu(25)

Poļu dzejniecei, Nobela prēmijas laureātei Vislavai Šimborskai ir kāds dzejolis, kura vadmotīvs, neizbēgami neveikli pārstāstot, ir šāds: teātra izrādē Šimborsku visvairāk fascinē aktieru iznākšana paklanīties pēc izrādes. Kāds, kuram lugā, teiksim, nocirsta galva, smaidīgs saņem ziedus, "nodevējs" un "nodotais" draudzīgi stāv blakus un varbūt pat apspriež kopīgu pasēdēšanu vēlāk bārā utt. Viena situācija ir beigusies, cita – sākusies.

CSDD: Latvijas autoparks ir kritiskā stāvoklī(23)

Latvijas autoparks ir otrs vecākais Eiropā, turklāt 50-80% automašīnu tehniskajās apskatēs tiek konstatēti būtiski bojājumi, šodien Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sēdē sacīja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Transportlīdzekļu tehniskās kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš.

Profesors: Igaunijas bīstamā augsne Latvijai(5)

Igaunija nereti visdažādākajās valsts pārvaldes un tautsaimniecības jomās tiek rādīta kā labais piemērs, uz ko tiekties arī Latvijai. Citreiz pamatoti, citreiz pārspīlēti, taču ziemeļu kaimiņu pieminēšana publiskajā telpā redzama gana bieži. Pēdējā laikā kā plašsaziņas līdzekļos, tā arī biznesa vidē tiek apspriesta Igaunijas birokrātiskā sistēma, kura salīdzinājumā ar Latviju it kā esot elastīgāka, demokrātiskāka, pieejamāka un digitālāka. Vienvārdsakot, visādā ziņā draudzīgāka nekā pie mums.

Skolotāju algu reformas ačgārnības(17)

Daudz piesauktajā pedagogu atalgojuma modeļa reformā realitāte atklājusi nepilnības. Par to, kā tās radušās un ko darīt tālāk, savu viedokli Mārim Zanderam izsaka Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga.

Sedlenieks: Šķēršļi bezvīzu režīma ceļā(2)

Kārtējo reizi kļuvis skaidrs, ka vismaz tuvākajos mēnešos tā arī paliks nepiepildītas Ukrainas un Gruzijas cerības iegūt bezvīzu režīmu ar Eiropas Savienību (ES). Lai arī ceļošanas nosacījumu liberalizēšana, it īpaši Kijevā, tiek uztverta kā svarīgs solis ceļā uz Eiropu, tāpat bezvīzu režīms ar ES ir viens no galvenajiem politiķu solījumiem vēlētājiem, eiropieši šajā ziņā nesteidzas.

Meļņiks: Ķer nu vēju...(26)

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa vakar paziņoja, ka bankas Citadele pārdošana faktiski pēdējā brīdī liegusi nopietni iestāties par valsts interesēm. Banku valsts esot varējusi pārdot par 25–70 miljoniem eiro lielāku summu. Ļoti ticami, taču... ko līdz, ja pēc gadiem kāda autoritāte, kaut visrespektablākā, pavēsta, ka veikta ekspertīze un noskaidrots, ka bijusi pieļauta valstij milzu zaudējumus nesoša paviršība?