Laika ziņas
Šodien
Migla

Viedokļi

Zaļais nams

"Baltais nams drīz būs Zaļais nams, ietīts kamuflāžā," Facebook raksta Latvijas Nacionālās operas un baleta direktors Zigmars Liepiņš, ziņojot par no ēkas nodrupušu apmetumu un ķieģeļiem.

Kam flīze, kam ķieģelis. Cik droši esam?(1)

Vienā dienā publiskajā telpā parādījās satraucošas ziņas no divām dažādām Latvijas pilsētām par divām dažādām būvēm, taču tām abām ir kas vienojošs – problēmas ar būves tehnisko stāvokli. Proti, pašā trešdienas vakarā pēkšņi tika evakuēti cilvēki no populāra iepirkšanās centra Jelgavā, jo pagaidām nesaprotamu iemeslu dēļ no ēkas grīdām 50 kvadrātmetru platībā sāka atdalīties grīdas flīzes, savukārt trešdien vēl pa dienu Latvijas Nacionālās operas un baleta (LNOB) direktors Zigmars Liepiņš sociālajos tīklos cēla trauksmi, ka no operas ēkas fasādes sākuši krist ķieģeļi un apmetuma gabali, – kā raksta Liepiņš, par laimi, nevienam tie nav uzkrituši uz galvas.

Kurš ko pārstāv?(1)

Procedūra, kā tika atrastas un apstiprinātas kandidatūras uz brīvajām vietām Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP), jau raisījusi daudz diskusiju, tostarp par to, cik īsta vai drīzāk – parodiju atgādinoša arī šajā gadījumā bija sabiedrības iesaiste.

Kas notiks ar veselības aprūpi valstī šajā gadā?(3)

2016. gadā Veselības ministrija ieviesa dažādus ierobežojumus ambulatoro laboratorisko testu nozīmēšanai, kā rezultātā medicīnas laboratorijām ir samazinājies veikto testu skaits vidēji par 20-30%. Laboratorijas tiek slēgtas, tāpēc pasliktinājusies veselības aprūpes pieejamība, it īpaši lauku reģionos. Tagad trūkst ne tikai ģimenes ārstu, bet arī laboratoriskā atbilde nereti jāgaida nedēļu.

Lēmēju nekompetence vai kaitniecība?(14)

"To, ka sarunu karšu reģistrēšana ir pareiza, atbalstāma un nepieciešama, pierāda zinātniskie pētījumi. Es parasti saku, ja vien mums ir iespēja atklāt kaut par vienu noziegumu vairāk, tad kāpēc no šīs iespējas jāatsakās?" mobilo sakaru lietotāju reģistrēšanas nepieciešamību intervijā Romānam Meļņikam pamato Latvijas Juristu apvienības valdes priekšsēdētājs Rihards Bunka.

Izaicinājums finanšu jomai(6)

Saistībā ar Latvijā būtisko ēnu ekonomikas problēmu ierasts uzskatīt, ka pelēkais sektors izmanto reāli rokās paņemamu naudu – algas maksā, banknotes ieliekot aploksnēs, par precēm un pakalpojumiem norēķinās pēc principa "skaidrā naudā bez papīriem".

Reirs un caurums(3)

Sociālajā budžetā 2019. gadā būs iztrūkums, un ir steidzami jāmeklē iespējas to aizlāpīt, LTV raidījumā Viens pret vienu šonedēļ pauda labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība).

Dombrava: Automātiska pilsonības uzspiešana būtu diskriminējoša(16)

Automātiska Latvijas Republikas pilsonības piešķiršana nepilsoņu ģimenēs Latvijā dzimušajiem bērniem būtu diskriminējoša rīcība - šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta Panorāma paudis Saeimas deputāts Jānis Dombrava (Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-TB/LNNK).

NEPLP medījuma dalīšana

Izrāde, ko sauc par konkursu uz vietām Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē, tuvojas noslēgumam. Saeimas komisija jau atlasījusi, kurus partijām tīkamus pretendentus virzīt apstiprināšanai.

Ar pieredzēto nepietiek?(3)

Nespējot atrast Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja amatam atbilstošu pretendentu, Valsts kanceleja sagatavojusi likuma grozījumu projektu un tas jau tiek skatīts Saeimā, paredzot atteikties no prasības, ka pretendentam uz šo amatu jāpierāda vismaz triju gadu pieredze vadošā amatā publiskajā pārvaldē vai tiesību aizsardzības jomā. Tā vietā tikšot pilnveidota kandidātu vērtēšanas procedūra. Pamatojums: laiks vadošā amatā ne vienmēr tieši saistīts ar pilnvērtīgākām kandidāta vadības prasmēm.

Timrots par domstarpībām ar LTV: Negribam dzīvot pa vecam!(14)

Jā, jā, jā, kļūdījāmies! Esam gatavi saņemt līgumā noteikto sodu par pērnā gada sižetiem, kas tapa sadarbībā ar Rīgas domes Satiksmes departamentu. Tā kā kļūdījāmies pirmoreiz visa raidījuma pastāvēšanas laikā, vēlamies turpināt konstruktīvu sarunu ar Latvijas Televīzijas vadību par situācijas risinājumu nākotnē.

Tad kurš īsti ir Latvijas prezidents? A?(20)

Likumdevējs šonedēļ, visticamāk, lems par jaunu amatpersonu nominēšanu darbam Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē (NEPLP). Latvijā skaudri iezīmējas informatīvā pretstāve, manipulācijas ar apšaubāmiem ziņu avotiem, kur virsraksti "sācies karš" vai "visi mirst badā" ir ikdienas parādība. Krievijas un Baltkrievijas pierobežā TV šķīvji pagriež Rīgai, piedodiet, d..., un ļaudīm ilgi jādomā – kurš šobrīd ir Latvijas prezidents? Ulmanis? Nē, laikam tomēr tā sieviete, eh, uzvārdu aizmirsu...

Laiks nepārspēlēt atbildību(8)

Negribam, lai mūs, Latvijas iedzīvotājus, uzskata par postpadomju sabiedrību – šāds redzējums atklājās diskusijā par mūsu valsts ietveršanu Ziemeļvalstu vidū. Šai diskusijai veltīta arī publikācija jaunākajā žurnālā SestDiena (nosaukums – Nedz ziemeļos, nedz austrumos, autors – Andis Sedlenieks). Tomēr visai savdabīgi uz šīs diskusijas fona izskatās kāda mūsu sabiedrības tendence, kas atkal un atkal atklājas problēmsituācijās, respektīvi, vēlme novelt atbildību uz valsts institūcijām un mazināt individuālo atbildību.