Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Viedokļi

Dombrovskis: Ekonomikas izaugsmei nepieciešams definēt valsts attīstības virzienu

“Augstais novērtējums Pasaules Bankas (PB) Doing Business 2017 reitingā ir viennozīmīgi laba vēsts. Vienlaicīgi tas liek secināt, ka Latvijā ir izveidota pietiekami laba uzņēmējdarbības vide, un nākamais būtiskākais izaicinājums ir noteikt valsts stratēģiskās attīstības virzienu, panākot ekonomikas izkustēšanos no stagnācijas,” norāda domnīcas Certus vadītājs, ekonomists Vjačeslavs Dombrovskis.

Zivjrūpnieks Babris piesakās pašvaldību vēlēšanās(5)

Ir cilvēki, par kuriem saka: nav uz mutes kritis. Nevar nosēdēt mierā. Lien uz ecēšām. Par iemesliem, kāpēc uzņēmēji nevar distancēties no politikas, par Singapūras modeļa lietošanu Latvijas apstākļos un elites atbildību uzņēmējs Arnolds Babris sarunā ar Māri Zanderu

Arī KNAB rokas Barona ielā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs "uzracis" iespējamus pārkāpumus Krišjāņa Barona ielas Rīgā seguma atjaunošanā. Aizdomās par dokumentu viltošanu uzsākts kriminālprocess.

Sedlenieks: Valoņu dumpis uz Eiropas kuģa(8)

Pēdējā laikā vispārējas uzmanības centrā nonācis Beļģijas Valonijas reģions, kura parlaments, pateicoties Beļģijas politiskās sistēmas īpatnībām, ir bloķējis jau 27. oktobrī iecerēto Eiropas Savienības (ES) un Kanādas brīvās tirdzniecības līguma (CETA) parakstīšanu.

Riekstiņa: Kad ir tikai vietējais tirgus(2)

Veiksmīgi sakārtot situāciju nozarē, panākot korektāku konkurenci, izdevies, jo šī ir liela, spēcīga nozare un "balstās uz eksporta tirgiem, nav atkarīga no pirktspējas Latvijā", par kokrūpniecību Dienai šoruden sacīja Latvijas Kokrūpniecības federācijas izpilddirektors Kristaps Klauss un atzina, ka nozarēm, kas orientējas galvenokārt uz Latvijas tirgu, iekšējas sakārtošanas process rit smagāk arī tāpēc, ka vietējā tirgū vērojama "nenormāla pārprodukcija".

VUGD: Septiņām sirēnām pārbaudes laikā konstatēti traucējumi(3)

Otrdien, 25.oktobrī, plkst. 15.00, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā uz trim minūtēm ieslēdza trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību – sirēnu tehnisko stāvokli, bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību.

Zanders: Labais cars un sliktie bajāri(17)

Vispirms jāsaka, ka man ir pilnīgi vienāda (ja ciniski, nekāda) attieksme pret trim personāžiem, kuri publiskajā telpā minēti kā iespējamie Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāji. Nav ne jausmas, kādas kuram stiprās un kādas – vājās puses. Tālākais teksts attiecīgi ir nevis par kandidātiem, bet par neizskaidrojami dzīvelīgo pārliecību noteiktā sabiedrības daļā, ka, ja vien priekšnieks būs labs, būtiski uzlabosies arī struktūras, kuras priekšgalā viņš ir, darbs.

Pret tilpumu, nevis nodzeršanos(16)

Politiķi virza iniciatīvu par alus tirdzniecības divu litru pudelēs aizliegumu, kaut stipri apšaubāms, vai vēršanās pret trauku tilpumu, nevis saturu, var mazināt dzērāju ieradumus.

Kalvītis: Būtu labi skaitīt miljonus(17)

Demokrātiska pārvaldes sistēma nomainīs autoritārismu, sola jaunais Latvijas Hokeja federācijas (LHF) prezidents Aigars Kalvītis. Par paredzamajām pārmaiņām federācijas vadībā, izlases trenera meklējumiem un citiem aktuāliem jautājumiem Kalvītis pastāstīja Dienai lielajā intervijā.

Kāds neprot zaudēt(9)

ASV prezidenta amata kandidāts no Republikāņu partijas Donalds Tramps izteicies, ka atzīs vēlēšanu rezultātus, taču tikai tad, ja pats tajās uzvarēs.

Zanders: Informatīvais troksnis jāfiltrē(34)

Tuvojoties kārtējam vēlēšanu ciklam (pašvaldību vēlēšanas 2017. gadā, parlamenta – 2018. gadā), arvien biežāk dzirdēsim kādu lēmumu vai izteikumu novērtējumu – tā jau ir "priekšvēlēšanu kampaņas sastāvdaļa".

Lembergs: Kad atkāpsies masku šovu politiskie organizatori?(35)

Kad KNAB aizturēja Jūliju Krūmiņu un Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis zaudēja Jūrmalas domes deputātu uzticību un tika gāzts no amata, publiskajā retorikā šo rīcību vērtēja kā atbilstošu Rietumu politiskajai kultūrai, bet Valsts prezidents norādīja, ka jātiecas uz vēl augstākiem standartiem.

Vējonis: Krievijas veikto militāro manevru mērķi saprotami tikai viņiem pašiem(9)

Kaimiņus neizvēlas, bet Krievijas rīcība, nostiprinot savus bruņotos spēkus un vienlaicīgi veicot dažādus termiņus, liek domāt, ka šo darbību mērķi zināmi tikai viņiem pašiem, tā šodien preses konferencē, kurā piedalījās arī jaunievēlētā Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Klaunu sērga(4)

Kamēr politiķi spriedelē par sejas aizsegšanas liegumu attiecībā uz islāmticīgajiem, pasaulē sākusies par klauniem pārģērbušos huligānu plosīšanās sērga – tie ielās biedē cilvēkus gan Eiropā, gan Amerikā.