Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Ziņas

Balticovo pilnveidos vistu labturības apstākļus(3)

Balticovo apzinās, ka nesen iegādātajās mazajās reģionālajās filiālēs Daugavpilī un Madonā būros audzēto vistu apstākļi, lai arī atbilst ES noteiktajām prasībām, tomēr ir vēl uzlabojami un putnu fermām nepieciešams veikt modernizāciju. Uzņēmuma stratēģiskais mērķis ir nākotnē Madonas kūtis pārveidot par brīvās turēšanas apstākļos dzīvojošu vistu kūtīm, kas patērētājiem nodrošinātu 1. numura brīvās turēšanas apstākļos dētas olas, portālu Diena.lv informēja uzņēmums pārstāvis Armands Šterns.

1,6 miljonu eiro soda nauda uzņēmumiem Knauf un Norgips(3)

Konkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu būvmateriālu izplatītājam SIA Knauf un Knauf uzņēmumu grupā ietilpstošās SIA Norgips mātessabiedrībai Norgips Polijā, aģentūru LETA informēja KP.

Vētī policistes ofšoru(5)

Pēc Panamas dokumentu noplūdēm, kas daudzviet pasaulē lika ne vienai vien augstai amatpersonai atkāpties no amata, atbildīgie dienesti uzsāka pārbaudes arī Latvijā. Bet augusta sākumā Latvijas valdībai tika prezentēts Finanšu ministrijas ziņojums, kurā minētas divas amatpersonas – Valsts policijas (VP) darbiniece Tatjana Kungurova un Rīgas domes deputāts Igors Kuzmuks (Saskaņa), par kura saistību ar ofšoriem jau 2013. gadā vēstīja mediji. Turpretī par Kungurovu nekādu ziņu iepriekš nav bijis, un, kā uzzināja laikraksts Diena, Iekšlietu ministrijas (IeM) Iekšējās drošības birojs šobrīd strādā ar policistes lietu.

Graube iesniedzis atlūgumu(22)

Nacionālās drošības padome (NDP) otrdien pieņēmusi ģenerālleitnanta Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām, portālu Diena.lv informēja Valsts prezidenta kanceleja.

Studentu protests notiks jau nākampirmdien(6)

Lai nepieļautu lēmumu par papildu finansējuma nepiešķiršanu augstākajai izglītībai un valsts finansēto studiju vietu samazinājumu, Latvijas Studentu apvienība (LSA) protesta akcijas un protesta gājienu rīkos jau pirmdien, 31.oktobrī, kad Saeima valsts budžetu skatīs pirmajā lasījumā, liecina informācija LSA mājaslapā.

Skaņākalna dabas krāšņums ap igauņu iecienīto upi(1)

"Ne vienmēr nepieciešami lieli, gigantisku projektu līdzekļi, lai uzlabotu infrastruktūru. Arī ar mazākiem ieguldījumiem var daudz paveikt, ja vēlas," uzskata Mazsalacas novada pašvaldības nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs Valdis Kampuss. Viņš īpaši aizsargājamās dabas teritorijas – dabas parka Salacas ieleja – teritorijā jau vairāk nekā 15 gadu rūpējas par Mazsalacas pusē tūristu kājāmgājēju iecienītāko maršrutu – Skaņākalna parku.

Melnajiem stārķiem šogad nesokas ligzdošana

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) un uzņēmuma Latvijas valsts meži rīkotajā īpaši aizsargājamās putnu sugas melno stārķu monitoringā konstatēts, ka šogad nelielais nokrišņu daudzums ir nelabvēlīgi ietekmējis melno stārķu barošanās iespējas un ligzdošanas sekmes, portālu Diena.lv informē DAP.