Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Graube iesniedzis atlūgumu(17)

Nacionālās drošības padome (NDP) otrdien pieņēmusi ģenerālleitnanta Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām, portālu Diena.lv informēja Valsts prezidenta kanceleja.

Studentu protests notiks jau nākampirmdien(5)

Lai nepieļautu lēmumu par papildu finansējuma nepiešķiršanu augstākajai izglītībai un valsts finansēto studiju vietu samazinājumu, Latvijas Studentu apvienība (LSA) protesta akcijas un protesta gājienu rīkos jau pirmdien, 31.oktobrī, kad Saeima valsts budžetu skatīs pirmajā lasījumā, liecina informācija LSA mājaslapā.

Skaņākalna dabas krāšņums ap igauņu iecienīto upi(1)

"Ne vienmēr nepieciešami lieli, gigantisku projektu līdzekļi, lai uzlabotu infrastruktūru. Arī ar mazākiem ieguldījumiem var daudz paveikt, ja vēlas," uzskata Mazsalacas novada pašvaldības nekustamā īpašuma nodaļas vadītājs Valdis Kampuss. Viņš īpaši aizsargājamās dabas teritorijas – dabas parka Salacas ieleja – teritorijā jau vairāk nekā 15 gadu rūpējas par Mazsalacas pusē tūristu kājāmgājēju iecienītāko maršrutu – Skaņākalna parku.

Melnajiem stārķiem šogad nesokas ligzdošana

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) un uzņēmuma Latvijas valsts meži rīkotajā īpaši aizsargājamās putnu sugas melno stārķu monitoringā konstatēts, ka šogad nelielais nokrišņu daudzums ir nelabvēlīgi ietekmējis melno stārķu barošanās iespējas un ligzdošanas sekmes, portālu Diena.lv informē DAP.

Ņikitina parādi rada korupcijas risku(10)

Publiskajā telpā izskanējusi informācija, ka Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata kandidāts Andris Ņikitins bauda koalīcijas atbalstu tālākai virzīšanai uz amatu, lai gan Vienotības, Zaļo un zemnieku savienības, kā arī Nacionālās apvienības vadība noliedz, ka notikusi politiska vienošanās. Aplūkojot pēdējā publiski pieejamajā amatpersonas deklarācijā publiskotos datus, redzams, ka Ņikitinam ir 227 420,10 eiro lielas parādsaistības. Sabiedrības par atklātību Delna direktors Jānis Volberts brīdina, ka šāda summa rada korupcijas riskus.

E-veselības likstas: Ārsts bez iespējām palīdzēt(23)

Līdz 1. novembrim atlikusi nedēļa – tas ir brīdis, kad visiem ģimenes ārstiem un citām ārstniecības personām vajadzētu būt noslēgtiem līgumiem ar Nacionālo veselības dienestu (NVD) par e-veselības sistēmas lietošanu. Kopumā tie ir aptuveni 4000 personu, bet patlaban ir parakstīts tikai ap 120 līgumu un ap 1000 vienošanos ir procesā, otrdien vēsta laikraksts Diena.

Dabasgāzes ceļi kaimiņos(4)

Dabasgāzes tirgus liberalizācija, kas patlaban ir aktuāla Latvijai, abās mūsu Baltijas kaimiņvalstīs – Lietuvā un Igaunijā – jau īstenota.

Nodokļu noziegumu mērogi un shēmas apdraud Latvijas pamatus(31)

Atskatoties uz Dienas pētījumā līdz šim iegūto informācijas apjomu un tās niansēm, diemžēl jāsecina, ka pievienotās vērtības nodokļa (PVN) shēmošana, kas apjomu ziņā viennozīmīgi uzskatāma par īpaši liela mēroga organizētas noziedzības tīklu, ir vai nu valstij kopumā vienaldzīga, vai arī liecina gan par attiecīgo valsts institūciju mazspēju, gan par attiecīgajos amatos strādājošo personu nespēju pildīt tiešos pienākumus.