Prudentia joprojām pārliecināta par savu miljonu 24

  • 0
  • Pievienot

Kaut gan bija plānots, ka potenciālais nacionālās aviokompānijas airBaltic investors Ralfs Dīters Montāgs-Girmess jau pērnā gada decembrī parakstīs investīciju darījuma līgumu, tas joprojām nav noticis. Janvārī, lai ar juristiem pamatīgāk izvētītu dokumentus, Girmess lūdzis vēl divas nedēļas papildu laika. Vakar šis termiņš beidzies, tomēr investors atbildi vēl nav devis. Jebkurā gadījumā akcionāri cer, ka tas ir tuvāko dienu jautājums un līgums tiks parakstīts līdz šīs nedēļas beigām, otrdien vēsta laikraksts Diena.

"Mēs esam gatavi parakstīt jebkurā brīdī, bet investors pagaidām veic darījuma sakārtošanu. Acīmredzami tur ir darbs juristiem, finansistiem un ekonomistiem. Mazliet patraucēja gada nogales brīvdienu nedēļas," prāto Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

Līdz ar to arī jautājums, vai finanšu konsultantam Prudentia pienāksies vairāk nekā miljona eiro lielā kompensācija par investora piesaisti, joprojām paliek atvērts. Jūtams, ka valsts pārstāvjos šis temats rada aizkaitinājumu. Decembra sākumā Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā premjerministre Laimdota Straujuma (Vienotība) bija strikta un norādīja, ka ne valdība, ne Satiksmes ministrija nekādu atlīdzību Prudentia nemaksās. Par to esot jālemj airBaltic. Pats airBaltic pagaidām no komentāriem atturas. Sarunā ar Dienu kompānijas pārstāvis Jānis Vanags teic, kā šādi jautājumi ir pāragri. Kad tiks parakstīts līgums, būšot lielāka skaidrība.

Prudentia valdes priekšsēdētājs Kārlis Krastiņš joprojām ir pārliecības pilns, ka nauda viņiem pienākas. Valdības rīcība, pēkšņi pārtraucot sadarbību un apšaubot, vai Prudentia bijusi tā, kas piesaistīja investoru, viņu pārsteigusi. "Mēs esam darījuši visu, izpildījuši zināmā mērā valdības lēmumu, nodevuši visu informāciju Satiksmes ministrijai un airBaltic. Tagad vairāk tādā pasīvā režīmā sekojam līdzi, kas notiek, un atbildam, ja kādam ir kādi jautājumi," skaidro Krastiņš, norādot, ka diskusijas par kompensāciju sāksies, kad invesotrs parakstīs līgumu.

Vairāk lasiet laikraksta Diena otrdienas, 26.janvāra, numurā!

Pievieno komentāru

Ziņas

Inovācija vai jomas graušana
Inovācija vai jomas graušana  31   

Lai regulētu kopbraukšanu un ļautu ar pasažieru pārvadājumiem nodarboties arī privātiem autovadītājiem ar viņu...

Neatstāt ieteikumus atvilktnē
Neatstāt ieteikumus atvilktnē  3   

Neskatoties uz lielo dalības maksu, jau pirms iestāšanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD)...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0