Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Divlitreņu aizliegumu paredz alum no 5,8%(3)

Saeimas deputāti ceturtdien atbalstījuši jaunas ieceres liela tilpuma alus pudeļu ierobežošanā, paredzot, ka iepakojumis, kas lielāki par puslitru, nevarēs tirgot alu, kura alkohola daudzums pārsniedz 5,8%, bet dzērienus, kas stiprāki par 5,8%, nevarēs tirgot par vienu litru lielākā iepakojumā.

Studenti dosies protesta gājienā

31. oktobrī, kad Saeima skatīt valsts budžeta likumprojektu pakotni pirmajā lasījumā, notiks studentu gājiens, lai atgādinātu, ka augstākā izglītība ilgstoši ir nepietiekoši finansēta no valsts puses un tā turpināt vairs nedrīkst - turpmākajos gados nepieciešams veikt mērķtiecīgus finanšu ieguldījumus augstākajā izglītībā, vienlaicīgi risinot gan kvalitātes, gan pieejamības jautājumus, portālu Diena.lv informē LSA.

Balticovo pilnveidos vistu labturības apstākļus(3)

Balticovo apzinās, ka nesen iegādātajās mazajās reģionālajās filiālēs Daugavpilī un Madonā būros audzēto vistu apstākļi, lai arī atbilst ES noteiktajām prasībām, tomēr ir vēl uzlabojami un putnu fermām nepieciešams veikt modernizāciju. Uzņēmuma stratēģiskais mērķis ir nākotnē Madonas kūtis pārveidot par brīvās turēšanas apstākļos dzīvojošu vistu kūtīm, kas patērētājiem nodrošinātu 1. numura brīvās turēšanas apstākļos dētas olas, portālu Diena.lv informēja uzņēmums pārstāvis Armands Šterns.

1,6 miljonu eiro soda nauda uzņēmumiem Knauf un Norgips(2)

Konkurences padome (KP) piemērojusi 1,6 miljonu eiro naudas sodu būvmateriālu izplatītājam SIA Knauf un Knauf uzņēmumu grupā ietilpstošās SIA Norgips mātessabiedrībai Norgips Polijā, aģentūru LETA informēja KP.

Vētī policistes ofšoru(4)

Pēc Panamas dokumentu noplūdēm, kas daudzviet pasaulē lika ne vienai vien augstai amatpersonai atkāpties no amata, atbildīgie dienesti uzsāka pārbaudes arī Latvijā. Bet augusta sākumā Latvijas valdībai tika prezentēts Finanšu ministrijas ziņojums, kurā minētas divas amatpersonas – Valsts policijas (VP) darbiniece Tatjana Kungurova un Rīgas domes deputāts Igors Kuzmuks (Saskaņa), par kura saistību ar ofšoriem jau 2013. gadā vēstīja mediji. Turpretī par Kungurovu nekādu ziņu iepriekš nav bijis, un, kā uzzināja laikraksts Diena, Iekšlietu ministrijas (IeM) Iekšējās drošības birojs šobrīd strādā ar policistes lietu.

Graube iesniedzis atlūgumu(21)

Nacionālās drošības padome (NDP) otrdien pieņēmusi ģenerālleitnanta Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām, portālu Diena.lv informēja Valsts prezidenta kanceleja.