Laika ziņas
Šodien
Viegls lietus

Ziņas

Pēc Vienotības iesnieguma KNAB pārbauda Jakrina iespējamo interešu konfliktu(2)

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sācis pārbaudi, vai, apstiprinot Rīgas domes (RD) Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītāju Emīlu Jakrinu pašvaldības SIA Rīgas satiksme valdes locekļa amatā, nav pārkāpts labas pārvaldības princips un saskatāms amatpersonas interešu konflikts, vēsta Vienotības Rīgas domes frakcija.

PVN likmes pacelšanai redz daudz kaitīgu blakusefektu(2)

Pievienotās vērtības nodokļa (PVN) pamatlikmes paaugstināšana Latvijā nav pieļaujama, uzsvars jāliek uz jau esošā PVN iekasēšanu, jo īpaši, ja valsts makam secen ik gadu iet ap 500 miljoniem eiro, pausts laikraksta Dienas Bizness rīkotā aptaujā par iespējamo PVN likmes palielināšanu no pašreizējā 21% līdz, iespējams, 23%, lai papildinātu veselības aprūpes budžetu.

2015. gadā par 10,6 % pieauguši trūcīgāko iedzīvotāju ienākumi

2015. gadā, salīdzinot ar 2014. gadu, vislielākais ienākumu pieaugums par 10,6 % bija trūcīgākajās mājsaimniecībās, kamēr vidēji valstī ienākumi pieauga par 7,6%. Savukārt turīgākajās mājsaimniecībās ienākumi gada laikā pieauga lēnāk nekā vidēji valstī – par 5,7 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2016. gadā veiktās aptaujas dati.

Pērn pieaugusi jaunu lielo kravas auto iegāde

Pagājušajā gadā par 27% samazinājās jaunu kravas auto iegāde segmentā no 3,5 tonnām līdz 16 tonnām, kamēr 16 tonnas un smagāku auto segments, kur pamatā tiek iegādāti seglu vilcēji, piedzīvojis 30% pieaugumu, sasniedzot 1528 jaunu reģistrētu vienību skaitu pagājušajā gadā, liecina Auto asociācijas dati.

Uz Latviju pārvietotas vēl trīs ģimenes no Sīrijas(2)

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas četrpadsmit personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā astoņi nepilngadīgi bērni, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP).

Invaliditāte kā tiesas spriedums pret izglītību un karjeru(5)

Pērnā gada nogalē Diena sāka rakstu sēriju, tuvāk aplūkojot tūkstošgades paaudzi, kuru mēdz raksturot kā dzimušu iespēju laikmetā. Pirmajā rakstā uzmanība tika vērsta uz tādu personu grupu, kas nav nodarbinātas un neiegūst izglītību. Galvenais iemesls, kāpēc jaunietis var nonākt šādā situācijā, ir priekšlaicīga mācību pamešana – 38% jauniešu 25–29 gadu vecumā, kuri nav ieguvuši vidējo izglītību, nevar atrast darbu. Jaunieši šādu izvēli izdara dažādu iemeslu dēļ, tomēr Latvijā ir kāda sabiedrības grupa, kas jau no pirmā mācību gada izteikti bieži saskaras ar šķēršļiem, mēģinot iegūt tādu izglītību kā visi pārējie, – cilvēki ar invaliditāti. Tas savukārt rada šķēršļus būt konkurētspējīgiem darba tirgū un sevi pienācīgi nodrošināt.

ĀCM dēļ mežacūku medības ar dzinējiem atļaus arī februārī

Ņemot vērā straujo Āfrikas cūku mēra (ĀCM) izplatību, Valsts meža dienests pēc Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) ierosinājuma ir nolēmis pagarināt mežacūku dzinējmedības līdz 28.februārim, aģentūru LETA informēja meža dienesta pārstāve Selva Šulce.