Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ziņas

Romus integrē uz papīra, nevis realitātē(16)

Otrdien Ministru kabineta sēdē apstiprināja Ārlietu ministrijas (ĀM) ziņojumu par nacionālo minoritāšu aizsardzības izpildi Latvijā, kurā aplūkots, kā Latvijai veicas ar Eiropas Padomes rekomendāciju pildīšanu. Kopumā ziņojumā iekļautā informācija norāda uz situācijas uzlabošanos valstī, taču romu pārstāvis stāsta, ka pārmaiņas notiek pārāk gausi, trešdien lasāms laikrakstā Diena.

Būs papildu drošības prasības internetbankas piekļuvē(6)

No nākamā gada aprīļa gaidāmas drošības izmaiņas internetbanku lietotājiem – kodu karšu papildināšana vai daļēja aizstāšana ar citiem autentifikācijas līdzekļiem, piemēram, kodu kalkulatoriem, mobilajām aplikācijām, īsziņām, vēsta Latvijas Komercbanku asociācija.

Latvijas pilsonībā uzņemtas 80 personas

Otrdien, 6. decembrī, Ministru kabinets izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 80 personas, tajā skaitā, četras nepilngadīgas personas, kuras naturalizējušās kopā ar vecākiem. No 76 pilsonības pretendentiem 71% ir krievi, 9% ukraiņi, 10% baltkrievi, portāls Diena.lv uzzināja Iekšlietu ministrijā.

Veidos jaunu hidrobūvi Lielupes krastā(2)

"Globālo klimata pārmaiņu procesu ietekme kūrortpilsētai un tās ilgtspējīgai attīstībai nav labvēlīga. Bez bargajām ziemām mēs zaudējam būtisku Jūrmalas kā kūrortpilsētas resursu – pludmali," norāda Jūrmalas pilsētas domes Attīstības pārvaldes Vides nodaļas vadītājs Jānis Artemjevs. Taču jūra nav vienīgā ūdenstilpe, kas noskalo sauszemi, jo no otras puses to grauž arī Lielupe. Nupat jūrmalnieki sākuši izstrādāt jaunu projektu, kas paredz Lielupes kreisā krasta nostiprināšanu Majoros un Dzintaros, un turpina darbus pie esošā krasta stiprinājuma Dubultos.

Retais uzraksta atļauju izmantot orgānus(12)

Atkal izskan jauns termiņš – 2018. gads, kad valsts varētu sākt apmaksāt aknu transplantāciju arī pieaugušajiem. Šo operāciju varētu veikt tepat Latvijā. Patlaban no valsts budžeta līdzekļiem gadā veic ap 60–70 nieru un divas sirds transplantācijas. Tomēr pat tad, ja ierobežojošo kvotu nebūtu, problēmas sagādā donoru trūkums. Šogad bijusi pat situācija, kad vairāk nekā pusē gadījumu radinieki nav ļāvuši mirušā cilvēka orgānus izmantot.

Vietnēm Nozagts.com un Toma joki uzmanību pievērsuši drošībnieki(20)

Savstarpēji saistītās interneta vietnes Nozagts.com un Ukradeno.com, kā arī viena no populārākajām sociālā tīkla Facebook lapām latviešu valodā Toma joki ir Drošības policijas redzeslokā, tomēr dienesta pārstāvji nekomentē šo interneta resursu saistību ar personām, kas saņem Krievijas finansējumu un izplata Krievijas ideoloģisko propagandu.