Likteņa līdumnieki atvadās 20

  • 0
  • Pievienot

Svētdien, 11.maijā LTV 1 demonstrēs Latvijā visvairāk skatītā seriāla "Likteņa līdumnieki" pēdējo sēriju

Sešu gadu garumā LTV 1 skatītājiem, kas vēroja seriālu Likteņa līdumnieki, tā varoņi kļuva gandrīz vai par ģimenes locekļiem. Skatītāju uzticību guva gan precīzi attēlotais laika posms (filmas darbība seriālā risinās no 1885. — 1995.gadam), gan sadzīves interjeri, vide un cilvēku apģērbs, kas bija atbilstošs attiecīgajam laikam, izteiksmīgs un pārdomāts. Seriāls Likteņa līdumnieki uzņemts pēc Māras Svīres scenārija, kura pamatā gūla Vladimira Kaijaka romāna motīvi. Darbs vēstī par četru paaudžu dzīvi laikmetu griežos un aptvēris 110 gadus Latvijas vēstures laika. Seriāla lielākā daļa filmēta Madonas rajona Liezēres pagasta Nārbuļu mājās.
Režisore — inscenētāja Virdžīnija Lejiņa arī atvadās no seriāla. Viņa saka: «Likteņa līdumnieki bija mana dzīve sešu gadu garumā. Faktiski tā man šķita reālāka par reālo dzīvi.»
Sešu gadu laikā kopumā uzfilmētas 56 filmas sērijas, katra 52 minūtes gara, tātad būtībā pēc apjoma uzņemtas 23 pilnmetrāžas mākslas filmas. Seriālā piedalījušies 195 Latvijas visu teātru aktieri. Viņi radījuši daudzas spožas aktieriskas pērles, atainojuši savdabīgus raksturus un daudzšķautnainus likteņus. Masu skatu tēlotājus nemaz nav iespējams saskaitīt.
Svētdien skatīsim Likteņa līdumnieku pēdējo sēriju. Taču katras beigas ir jauna sākums. Režisore inscenētāja Virdžīnija Lejiņa jau gatavojas jaunam darba cēlienam.

Pievieno komentāru

Arhīvs

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0