Laika ziņas
Šodien
Migla

ASV

Makartnijs tiesājas par dziesmu autortiesību atgūšanu(4)

Gaidāma, iespējams, visbūtiskākā mūziku autortiesību tiesvedība - mūziķis sers Pols Makartnijs nolēmis tiesāties ar ASV mūzikas izdevēju Sony/ATV par savu un Džona Lenona sacerēto un The Beatles izpildīto dziesmu autortiesību atgūšanu, vēsta BBC. Tas attiektos uz 267 sacerējumiem. Lieta ierosināta Manhetenas Federālajā tiesā.

Trampa kodolpotenciāls - kā darbojas ASV prezidenta pastardienas koferis?(16)

Inaugurācijas dienā, 20.janvārī, no amata aizejošajam prezidentam Barakam Obamam uz ASV Kapitoliju līdzi dosies kāds vārdā nenosaukts padomnieks, nesot somu ar pasaulē postošāko ieroci. Somā atrodas neliela digitāla ierīce, ko dēvē par cepumu - tā satur ASV kodolraķešu palaišanas kodus. Līdz ar Trampa stāšanos amatā padomnieks ar somu viņam sekos visur, kur prezidents dosies. Raidorganizācija BBC publikācijā iztirzājusi, cik pamatotas ir bažas par reizēm visai impulsīvā Trampa potenciālo iespēju sākt kodolkaru.

Jaunais EP prezidents ir Berluskoni domubiedrs(1)

Itālijas konservatīvo pārstāvis Antonio Tajāni, kurš otrdienas vakarā tika ievēlēts par Eiropas Parlamenta (EP) jauno prezidentu, tiek raksturots kā laipns un izmanīgs politiķis, kurš gan ir arī skandalozu slavu ieguvušā Itālijas ekspremjera Silvio Berluskoni sabiedrotais.

60 gadu vecumā mirusi pirmā gorilla, kas dzimusi nebrīvē

ASV nobeigusies pirmā gorilla, kas dzimusi zooloģiskajā dārzā. Dzīvnieks bija sasniedzis 60 gadu vecumu, otrdien paziņoja zoodārza amatpersonas Ohaio štata Kolumbusas pilsētā. Gorillu mātīte Kolo atstāja šo pasauli miegā.

Obama ievērojami samazina sodu slepeno dokumentu noplūdinātājai Meningai

ASV prezidents Baraks Obama otrdien samazināja sodu bijušajai ASV armijas kareivei Čelsijai Meningai, kurai piespriests 35 gadu cietumsods par slepenu ASV dokumentu noplūdināšanu vietnei WikiLeaks, kas pēc tam tos publiskoja, otrdien paziņoja Baltā nama administrācija. Saskaņā ar Obamas lēmumu Meningas cietumsoda termiņš beigsies jau šā gada 17. maijā.

Ziemeļkoreja iesaka Obamam kravāt mantas, nevis domāt par cilvēktiesībām

Totalitārā Ziemeļkoreja ar režīma kontrolētās ziņu aģentūras KCNA starpniecību ieteikusi no amata aizejošajam ASV prezidentam Barakam Obamam vairāk domāt par "mantu kravāšanu", nevis pievērsties cilvēktiesību pārkāpumu jautājumiem Ziemeļkorejā, vēsta CNN. Šī ir Phenjanas atbilde ASV noteiktajām papildu sankcijām, kuras Ziemeļkoreja nodēvējusi par Obamas administrācijas pūliņiem realizēt naidīgu politiku pēdējās pilnvaru dienās.

2014.gadā Tramps Krieviju dēvēja par ASV lielāko pretinieku(6)

Vēl 2014.gadā, pirms ASV bija sācies ilgais prezidenta amata priekšvēlēšanu periods, nu jau jaunievēlētais prezidents Donalds Tramps intervijās ar medijiem par lielāko valsts pretinieku un draudu sauca Krieviju, kas ir pretrunā ar viņa pašreiz pausto, ziņo CNN.

ES raizējas par iespējamo ASV vēstniecības pārcelšanu uz Jeruzalemi

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni ieteikusi jaunievēlētajam ASV prezidentam Donaldam Trampam nepārcelt Savienoto Valstu vēstniecību Izraēlā no Telavivas uz Jeruzalemi, atzīstot, ka viņu satrauc iespējamā pretreakcija pasaulē. ES delegācija arī turpmāk atradīsies Telavivā, sacīja Mogerīni, norādot, ka bloks turpinās respektēt ANO rezolūcijas, kurās iebilsts pret Austrumjeruzalemes aneksiju.

Tramps pēc stāšanās amatā neatteiksies no privātā Twitter konta

Jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps, kura inaugurācija notiks jau šonedēļ, 20.janvārī, paziņojis, ka pēc oficiālas stāšanās amatā lielāku uzmanību varētu pievērst sava privātā Twitter konta popularitātes vairošanai, nevis oficiālajam ASV prezidenta kontam @POTUS, vēsta tehnoloģiju portāls The Verge.

Tramps sauc NATO par novecojušu aliansi(15)

NATO ir novecojusi alianse, kas nav apgrūtinājusi sevi ar cīņu pret terorismu, svētdien publicētā intervijā laikrakstiem Bild un The Times paziņojis jaunievēlētais ASV prezidents Donalds Tramps, pēc britu referenduma prognozējot arī citu valstu izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).