Britu ministrs: Referendumu par valsts dalību ES varētu rīkot pirms vasaras atvaļinājumiem

  • 0
  • Pievienot

Lielbritānijā referendumu par valsts dalību Eiropas Savienībā (ES) varētu rīkot pirms vasaras atvaļinājumu sezonas, ja Londonai izdosies panākt vienošanos ar partneriem blokā par tās prasītajām reformām, piektdien Viļņā paziņoja Lielbritānijas Eiropas lietu ministrs Deivids Lidingtons.

"Par referenduma laiku nekādi lēmumi nav pieņemti, bet vienošanās februārī nozīmētu, ka referendums ir iespējams pirms vasaras atvaļinājumu perioda," viņš sacīja intervijā aģentūrai BNS.

Lidingtons norādīja, ka referendums varētu notikt jūnijā vai jūlijā, bet atlikšanas gadījumā - starp septembri un novembri.

Ja februārī neizdosies panākt vienošanos, referendums tiks rīkots nākamgad, piebilda ministrs.

Lielbritānijas reformu prasības ietver garantijas ES valstīm, kuras nav eirozonā, lielāku konkurenci, Lielbritānijas tiesības nebūt par daļu no "aizvien ciešākas savienības" un sociālā atbalsta samazināšanu migrantiem no ES dalībvalstīm.

Par vispretrunīgāk vērtētajām tiek uzskatītas tieši prasības par sociālā atbalsta samazināšanu migrantiem no ES dalībvalstīm. Eiropas Komisija (EK) tās ir nosaukusi par "ļoti problemātiskām".

Lidingtons norādīja, ka Kamerons ir gatavs apspriest alternatīvas, tomēr uzsvēra, ka ES dalībvalstīm ir jāņem vērā britu bažas par pieaugošo iedzīvotāju skaitu un neapmierinātību ar pabalstiem imigrantiem, kuri nav maksājuši nodokļus.

Kamerons ir solījis līdz 2017.gadam sarīkot referendumu par valsts dalību ES. Viņš ir solījis atbalstīt palikšanu ES, ja Lielbritānijai izdosies vienoties ar bloku par vēlamajām reformām.

ES līderi 18. un 19.februārī pulcēsies uz samitu Briselē, kur cer panākt vienošanos reformu jautājumā.

Pievieno komentāru

Pasaulē

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0