Čavesa mirstīgās atliekas līdz bērēm novietotas Karakasas Kara akadēmijā 2

  • 0
  • Pievienot

Venecuēlas prezidenta Ugo Čavesa mirstīgās atliekas trešdien novietotas Karakasas Kara akadēmijā, kur nelaiķim cieņu apliecināja viņa tuvākie cilvēki un sabiedrotie, kā arī Argentīnas, Urugvajas un Bolīvijas prezidenti.

Čavess mira otrdien 58 gadu vecumā pēc divus gadus ilgas cīņas ar vēzi. Valstī ir izsludinātas septiņas dienas ilgas sēras. Čavesa bēres paredzētas piektdien.

Trešdien Čavesa mirstīgās atliekas no armijas hospitāļa, kurā viņš nomira, tika pārvestas uz Karakasas Kara akadēmiju. Svinīgais gājiens ilga septiņas stundas un to klātienē vēroja simtiem tūkstoši cilvēku, kuri māja ar karogiem, ziediem un skandēja "Čavess ir dzīvs!". Daudzi bija tērpušies Venecuēlas karoga krāsās.

Līdzās katafalkam soļoja arī Venecuēlas viceprezidents Nikolass Maduro, kuru Čavess nosaucis par savu pēcteci, un Bolīvijas prezidents Evo Moraless.

Čavesa zārks pusatvērts novietots akadēmijā, kur līdz piektdienas bēru ceremonijai no viņa varēs atvadīties tauta.

Čavesa nāve ir satricinājusi valsti un satriekusi miljoniem viņa atbalstītāju, kas jūsmoja par viņa harizmātisko stilu un pret ASV vērsto retoriku, kā arī baudīja naftas industrijas finansēto politiku, kuras ietvaros tika subsidēta pārtika, bet ilgi novārtā pamestajiem trūcīgo rajoniem nodrošinātas bezmaksas veselības klīnikas.

Venecuēlas tautai līdzjūtību izteikuši starptautiskās sabiedrības līderi, valstu vadītāji un prominences, arī ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns un Holivudas kinorežisors Olivers Stouns. Saistībā ar Čavesa nāvi trīs dienu sēras izsludinātas arī Kubā un Baltkrievijā.

Gaidāms, ka nākamo 30 dienu laikā tiks izsludinātas jaunas vēlēšanas, kurās Maduro startēs kā valdošās Apvienotās sociālistu partijas (PSUV) kandidāts. Līdz vēlēšanām prezidenta pienākumus pildīs Maduro.

Pievieno komentāru

Pasaulē

Nāves video satriec Rietumus
Nāves video satriec Rietumus  121   

Pasauli trešdien šokēja internetā izplatīts video, kurā redzams, kā islāma ekstrēmists sagūstītam amerikāņu žurnālistam...

ASV pilsētā ieved karaspēku
ASV pilsētā ieved karaspēku  32   

ASV Misūri štata gubernators pirmdien lika nosūtīt Nacionālās gvardes karavīrus uz nemieru pārņemto Sentluisas...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0