Laika ziņas
Šodien
Migla

Tuvie austrumi

Islāma valsts pērn zaudējusi ceturtdaļu kontrolētās teritorijas

Džihādistu grupējums Islāma valsts pērnajā gadā zaudējis apmēram ceturtdaļu tā kontrolētās teritorijas Irākā un Sīrijā, konstatēts ziņojumā, kuru ceturtdien publicēja pētījumu firma IHS Markit. No 2016.gada janvāra līdz gada beigām Islāma valsts pašpasludinātā kalifāta platība sarukusi no 78 000 līdz 60 400 kvadrātkilometru.

Sīrijas nemiernieki sola piedalīties Astanas miera sarunās

Sīrijas nemiernieku grupējumi piedalīsies miera sarunās, kas ar Krievijas un Turcijas atbalstu nākamnedēļ notiks Kazahstānas galvaspilsētā Astanā, pirmdien paziņoja bruņotās opozīcijas grupējumu pārstāvji. "Visi nemiernieku grupējumi dosies [uz Astanu]. Visi ir piekrituši," sacīja viens no grupējuma Jaish al Islam (Islāma armija) līderiem Muhameds Alušs. "Astanas sarunas ir process, lai izbeigtu režīma un tā sabiedroto asinsizliešanu. Mēs gribam izbeigt šo noziegumu virkni," viņš piebilda.

Sīrija apsūdz Izraēlu raķešu triecienā armijas lidostai pie Damaskas

Sīrija piektdien apsūdzēja Izraēlu, ka tā raidījusi raķetes, kas trāpījušas netālu no armijas lidlauka uz rietumiem no Damaskas, kā arī brīdināja Telavivu par atbildes soļiem. Pēc Sīrijas valdības sniegtās informācijas, šis esot jau trešais šāds incidents pēdējā laikā.

ASV karakuģis ar šāvieniem brīdina Irānas kuģus(1)

ASV karakuģis svētdien raidījis brīdinājuma šāvienus pret Irānas Revolucionārās gvardes kuģiem, kas lielā ātrumā tuvojušies amerikāņu karakuģiem Hormuza šaurumā. Brīdinājuma šāvienus raidīja karakuģis Mahan, pieliekot punktu incidentam, ko ASV amatpersonas raksturoja kā "nedrošu un neprofesionālu". Tobrīd blakus atradās vēl divi ASV karakuģi. Amatpersonas sacīja, ka Irānas kuģu apkalpes locekļi satvēruši ieročus, kad tuvojušies amerikāņu kuģiem.

Sprādzienā Sīrijas pilsētā nogalināti vismaz 43 cilvēki

Mīnētas automašīnas sprādzienā nemiernieku kontrolētajā Aazāzas pilsētā pie Turcijas robežas nogalināti vismaz 43 cilvēki un desmitiem ievainoti, lielākoties mierīgie iedzīvotāji, ziņo Londonā bāzētā Sīrijas cilvēktiesību aktīvistu organizācija Syrian Observatory for Human Rights (SOHR).

Krievijas Admirālis Kuzņecovs pametīs Sīrijas piekrastes ūdeņus

Krievija samazina savu klātbūtni Sīrijā, sākot ar karaflotes atsaukšanu no Vidusjūras pie Sīrijas krastiem. Tostarp projām no operāciju rajona dosies arī Krievijas vienīgais lidmašīnu bāzes kuģis Admirālis Kuzņecovs, vēsta ziņu aģentūra Associated Press. Par šādu lēmumu piektdien paziņojis Krievijasb ruņoto spēku Ģenerālštāba vadītājs ģenerālis Valērijs Gerasimovs.

Afgāņus satrauc Krievijas tuvināšanās talibiem

Afganistāna un tās tuvākais sabiedrotais – ASV – ar nopietnām aizdomām uzlūko Krievijas uzstājīgos centienus panākt Kabulas sēšanos pie sarunu galda ar džihādistu grupējumu Taliban, kura mērķis ir gāzt centrālo valdību. Maskava atzinusi, ka ir nodibinājusi kontaktus ar talibiem, jo abas puses esot ieinteresētas sakaut teroristiskās kustības Islāma valsts (IV) šūniņu Afganistānā. Afgāņi un amerikāņi uzskata, ka Krievija mēģina leģitimētTaliban, tādējādi apdraudot Afganistānas un visa reģiona stabilitāti, piektdien lasāms laikrakstā Diena.

Uzlidojumā Sīrijā nogalināti bijušā Al Qaeda atzara līderi

Uzlidojumā Sīrijā otrdien nogalināti 25 Al Qaeda bijušā Sīrijas atzara - Levantes iekarošanas frontes (JFS) - kaujinieki, arī vairāki līderi, pavēstīja Lielbritānijā bāzētā sīriešu aktīvistu organizācija Syrian Observatory for Human Rights (SOHR).