WikiLeaks dibinātājs gatavojas kandidēt Austrālijas parlamenta augšpalātas vēlēšanās

  • 0
  • Pievienot

Interneta vietnes WikiLeaks dibinātājs Džūljens Asanžs pieņēmis lēmumu piedalīties Austrālijas parlamenta augšpalātas – Senāta – vēlēšanās, 17. martā paziņots projekta profilā Twitter.

Pašlaik Dž. Asanžs atrodas mājas arestā Lielbritānijā, kur gaida spriedumu lietā par viņa izdošanu Zviedrijai. Šī iemesla dēļ tika apšaubītas viņa tiesības balotēties vēlētam amatam Austrālijā, tomēr WikiLeaks juristi ir noskaidrojuši, ka nav nekādu šķēršļu Dž. Asanža kandidēšanai vēlēšanās. Bez tam projekta ietvaros tiek apspriesta iespēja izveidot WikiLeaks partiju, kura varētu „ieņemt” Austrālijas parlamentu.

Dž. Asanžs ir Austrālijas pilsonis (viņš dzimis 1971. gadā Taunsvilas pilsētā valsts ziemeļaustrumos). Štats, no kura balotēsies WikiLeaks dibinātājs, pagaidām nav zināms, taču Dž. Asanžs sola to nosaukt jau tuvākajā laikā. Bez tam no Viktorijas štata Leiloras apgabala uz Austrālijas Senātu kandidēs vēl viens, pagaidām nezināms projekta pārstāvis – viņš sacentīsies tieši ar Austrālijas premjerministru Džūliju Gilardu (Julia Gillard).

Projekts WikiLeaks un tā dibinātājs Dž. Asanžs kļuva slaveni, pateicoties simtiem tūkstošu slepenu dokumentu no ASV diplomātiskās sarakstes publiskošanai. Austrālijas varas iestādes nosodīja WikiLeaks darbību, raksturojot to kā „ārkārtīgi bezatbildīgu”, atzīmē aģentūra AFP. 2010. gadā Dž. Gilardas valdība arī iniciēja pārbaudi šajā sakarā, tomēr īpaša komisija secināja, ka Dž. Asanžs ar savām darbībām nav pārkāpis nevienu no Austrālijas likumiem.

Pievieno komentāru

Pasaulē

Orbāns izmanto referendumu
Orbāns izmanto referendumu  12   

"Vai jūs piekrītat, ka Eiropas Savienība var likt obligāti pārvietot uz Ungāriju citu valstu pilsoņus pat bez Ungārijas...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0