Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Berlīnes kinofestivāla Zelta lāci saņem dokumentālā filma par bēgļu krīzi

Berlīnes kinofestivāla noslēguma ceremonijā sestdien festivāla galveno balvu Zelta lāci saņēmusi itāļu režisora Džanfranko Rozi dokumentālā filma Fuocoammare (Uguns jūrā), kas vēsta par bēgļu krīzes pārņemto Lampedūzas salu.

Šī ir pirmā reize vairāk nekā sešu gadu desmitu laikā, kad Zelta lācis piešķirts dokumentālai filmai.

Fuocoammare saņēma arī ekumēniskās žūrijas balvu un cilvēktiesību aizsardzības organizācijas Amnesty International godalgu.

Festivāla žūrijas Grand Prix, kas tiek uzskatīta par Berlināles otru prestižāko godalgu, saņēma Bosnijas režisors Daniss Tanovičs par fimu Death in Sarajevo (Nāve Sarajevā).

Tanoviča filma vēsta par mūsdienu Bosniju, kas joprojām nav atbrīvojusies no pagātnes spriedzes un kur mafijai izdodas gūt virsroku.

Francijas kinematogrāfiste Mia Hansena-Leva saņēma festivāla Sudraba lāci kā labākā režisore par filmu L'avenir (Nākamās lietas).

Labākās aktrises godalgu saņēma dāniete Trīne Dirholma par veikumu Tomasa Vinterberga filmā The Commune (Kopiena), bet Tunisijas aktieris Madžds Mastura tika godalgots kā labākais aktieris par lomu Mohameda ben Atias filmā Hedi.

Labākā scenārista godalga tika poļu režisoram un scenāristam Tomašam Vasilevskim par filmu United States of Love (Mīlestības savienotās valstis).

Literatūra

Vairāk Literatūra