Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Dzintars: Pārmetumi Grendei liecina par necieņu pret tiem latviešiem, kam palaimējās palikt dzīviem vai izbēgt Sibīrijas

Pārmetumi kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei – Grendei par komandējumu uz Austrāliju liecina ne tikai par maziskumu. Tie liecina arī par necieņu pret tiem latviešiem, kuriem savulaik palaimējās palikt dzīviem vai izbēgt Sibīrijas, uzskata nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un Brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK) līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

"Stāsts par kultūras ministres braucienu pie Austrālijas latviešiem ir skumjš. Ir pašsaprotami, ka valsts izrādījusi godu vienai no lielākajām latviešu diasporām tai nozīmīgu un vērienīgu kultūras sarīkojumu laikā. Skumjš un nožēlojams ir fons, kādā šis pasākums mērķtiecīgi tiek rādīts publiskajā telpā. Lai novērstu uzmanību no nekaunīgiem algu palielinājumiem atsevišķās ministrijās, balts tiek padarīts par melnu un otrādi. Trimdas latviešu darbu Latvijas idejas un latviskuma saglabāšanā okupācijas gados neviens nenoliedz. Kad izšķīrās, vai Latvija gūs starptautisko atbalstu centienos atjaunot neatkarību, ārvalstu tautiešu aktīvā rīcība savās mītnes zemēs nozīmēja kopīgu un sīvu cīņu par Latvijas valsts atjaunošanu. Pēc neatkarības atjaunošanas Latvijas jauncelsmes darbos neviens neatteica Daugavas Vanagu un citu trimdinieku organizāciju un privātpersonu materiālajam atbalstam...," partijas mājaslapā visulatvijai.lv norāda R.Dzintars.

"Trimdas latviešu palīdzība un devums Latvijas valstij ir tāds, par ko mēs vēl ilgi būsim parādā lielu pateicību. Kā šī pateicība izpaužas no to politiķu (precīzāk – politikāņu) puses, kas šobrīd organizē kārtējo nomelnošanas kampaņu pret ministri? Kā skaidrs mājiens: ir „vērtīgie” latvieši un „mazāk vērtīgie”, par ko jāaizmirst un kuriem jāpagriež mugura. Lai kultūras ministre varētu pagodināt tautiešus ar klātbūtni 54. Austrālijas latviešu dziesmu svētkos, trīs latviešu paaudžu nometnē 3x3 un citos pasākumos, valsts samaksāja nepilnus 4000 latu. Ja tas kādam šķiet par daudz šādam mērķim, tad mums viedokļi būtiski atšķiras. Kaut kā nav dzirdētas vaimanas, kad simtiem tūkstoši tērēti nejēdzīgos integrācijas projektos, lai „latviskotu Lindermanu” vai sagatavotu pilsoņus jaunai imigrācijai. Vaimanā tad, kad ministre cenšas, lai katrs latvietis visā pasaulē justos piederīgs un svarīgs Latvijai," uzskata R.Dzintars.

"Galvenie pārmetumi. Līdzi braucis vīrs. Jā, brauca, tas ir lieliski. Ja kāds nezina - pilnībā par saviem līdzekļiem! Vai ģimene kādam šķiet kaut kas nosodāms? Dažubrīd jau šķiet, ka jā. Brauciens bijis Ziemassvētku brīvdienu laikā. Vai kaut kas mainītos, ja jābrauc būtu darba laikā, atceļot citus darbus? Vai varbūt vajadzēja pārcelt Dziesmu svētkus un nometni? Un pats galvenais pārmetums: tur bijis silti un saulaini... Kādas šausmas! Kāds latvietis Ziemassvētkos redzējis sauli! Nepieļaujami...!!! Pārmetumi ministrei šajā gadījumā liecina ne tikai par maziskumu. Tie liecina arī par necieņu pret tiem latviešiem, kuriem savulaik palaimējās palikt dzīviem vai izbēgt Sibīrijas. Kaut ātrāk pienāktu laiki, kad šāda attieksme nebūtu vairs iedomājama!," uzskata R.Dzintars.

Viedokļi

Vairāk Viedokļi