Laika ziņas
Šodien
Migla

Atgriezies Valsts kontrolē

Viens no pretendentiem uz Latvijas Televīzijas valdes priekšsēdētāja vietu Rolands Tjarve kopš 20. marta ir vecākais referents uz pusslodzi valsts kontrolieres birojā. Tādējādi viņš atgriezies bijušajā darbavietā, no kurienes aizgājis uz vienošanās pamata - savulaik R. Tjarve bijis iepriekšējās valsts kontrolieres Ingunas Sudrabas padomnieks.

Valsts kontroliere Elita Krūmiņa Dienai izteicās, ka esot vajadzējis atrast cilvēku ar pieredzi audita institūciju komunikācijā. Kāpēc savulaik I. Sudraba ar R. Tjarvi pārtraukusi darba attiecības, kas pastāvēja no 2007. līdz 2011. gadam, pašreizējai kontrolierei nav zināms. Pēc E. Krūmiņas teiktā, Valsts kontrolē R. Tjarve ir vienīgais cilvēks, kurš nodarbojas ar ārējo komunikāciju, tostarp preses relīžu rakstīšanu. Savukārt I. Sudraba atteicās komentēt iemeslus, kāpēc darba attiecības ar R. Tjarvi izbeigtas, vienīgi norādīja, ka tā bijusi abpusēja vienošanās. «Ir lietas, ko publiski neiznes. Katram ir savas prasības,» teica I. Sudraba, no kā pastarpināti var secināt, ka R. Tjarve, iespējams, šīm prasībām varētu nebūt atbildis. Kā Dienai izdevās noskaidrot, sākotnēji R. Tjarvem kā I. Sudrabas padomniekam bijusi pilna slodze, tad samazināta uz pusslodzi, bet visbeidzot darba attiecības izbeigtas pavisam. Ziņa par to, ka R. Tjarve atkal atgriezies Valsts kontrolē, I. Sudrabai bija jaunums.

Līdztekus darbam Valsts kontrolē R. Tjarve joprojām lasa lekcijas Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātē. Konkursā uz Latvijas TV valdes priekšsēdētāja vietu viņš zaudēja Ivaram Beltem. Kā zināms, R. Tjarve no 1998. līdz 2002. gadam bija Latvijas TV ģenerāldirektors, bijis arī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora padomnieks un valdes loceklis, Elektronisko sakaru direkcijas padomes loceklis un a/s airBaltic padomes loceklis. Sazināties ar R. Tjarvi Dienai neizdevās.

Aktuāli


Šodien Laikrakstā

Vairāk Šodien Laikrakstā