Vaņins un Zurich pēc zaudējuma noslēdz UEFA Eiropas līgas turnīru

Latvijas futbola izlases pamatvārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices pēc spēka otrās līgas komanda Zurich ceturtdien UEFA Eiropas līgas apakšgrupu turnīra noslēdzošajā mačā ar rezultātu 0:2 (0:0) izbraukumā piekāpās Ankaras Osmanlispor no Turcijas, nespējot sasniegt izslēgšanas turnīru.

Latvijas izlases vārtsargs laukumā pavadīja visas 90 minūtes, demonstrējot pārliecinošu sniegumu. Pirmo reizi viņš tika pārspēts 73.minūtē, kad Kongo uzbrucējs Džons Delardžs ātrā uzbrukumā pēc labas individuālās darbības nokļuva viens pretim vārtiem un sita nekļūdīgi, bet 89.minūtē vēl vienā ātrā uzbrukumā izcēlās arī brīdi iepriekš uz maiņu laukumā nākušais Erdans Kiličaslans.

Šajā mačā Zurich komandai derēja tikai uzvara, tomēr neliels pārsvars visas cīņas garumā piederēja Osmanlispor komandai, bet viesi veica tikai vienu sitienu vārtu rāmī.

Abas komandas spēlēja L apakšgrupā, kuras otrajā sestās kārtas mačā Spānijas vienība Villarreal savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzvarēja Rumānijas komandu Bukarestes Steaua.

Šajā grupā sešās kārtās ar desmit punktiem uzvarēja Osmanlispor, ar deviņiem punktiem sekoja pagājušās sezonas sacensību pusfinālistei Villarreal, bet pa sešiem punktiem savāca Steaua un Zurich.

Apakšgrupu turnīrā komandas izspēlē divus apļus. Grupu pirmo divu vietu ieguvējas iekļūs 1/16 finālā, kur tām pievienosies UEFA Čempionu līgas apakšgrupu trešo vietu ieguvējas. Izloze gaidāma pirmdien.

Latvijas futbolistu pārstāvētās komandas turpmākajā Eirokausu sezonā vairs nebūs pārstāvēta. UEFA Čempionu līgā piedalījās traumētā Aleksandra Cauņas pārstāvētā Krievijas čempione Maskavas CSKA, tomēr tā palika savas grupas pēdējā vietā.

Vaņina pārstāvētā Zurich patlaban spēlē Šveices pēc spēka otrajā cīņā un UEFA Eiropas līgas turnīrā iekļuva, pateicoties uzvarai Šveices kausā. Nacionālajā čempionātā tā šosezon cīnās bez zaudējumiem, 17 mačos tiekot pie 14 uzvarām un trīs spēles noslēdzot neizšķirti, kas dod pārliecinošu pirmo vietu. Savukārt Osmanlispor ar 19 punktiem 13 mačos ir Turcijas superlīgas septītajā pozīcijā.

Vaņins UEFA Eiropas līgas grupu turnīrā spēlēja otro sezonu pēc kārtas. Pērn viņš citu Šveices komandu Sion aizveda līdz sacensību 1/16 finālam.