Merzļikins atvaira 45 metienus, bet ielaiž astoņas ripas Šveices čempionāta spēlē

Latvijas hokeja izlases vārtsargs Elvis Merzļikins otrdien Šveices augstākās līgas (NLA) spēlē atvairīja 45 metienus un ielaida astoņus vārtus, bet viņa pārstāvētā Lugano cieta zaudējumu.

Lugano viesos ar 3:8 (3:0, 0:5, 0:3) piekāpās Kloten vienībai.

Pirmo periodu Lugano komanda uzvarēja ar 3:0, bet nākamajā trešdaļā sākās Kloten vārtu birums, Merzļikinam liekot kapitulēt astoņas reizes.

Latviešu vārtsargs šajā spēlē atvairīja 45 no 53 pretinieku mestajām ripām.

Merzļikins šosezon 20 spēlēs vidēji mačā ielaidis 3,23 vārtus un atvairījis 91,39% metienus, šajā rādītājā būdams desmitais labākais vārtsarg līgā.

Tāpat zaudējumu otrdien cieta vēl viena latviešu vārtsarga Ivara Punnenova pārstāvētā komanda Langnau Tigers, kas savu skatītāju priekšā ar 3:5 (1:0, 0:2, 2:3) piekāpās Biel.

Punnenovs šajā spēlē atvairīja 20 no 24 pretinieku mestajām ripām, bet pēc ceturtajiem ielaistajiem vārtiem tika nomainīts.

Punnenovs šosezon laukumā bijis 17 mačos, kuros vidēji spēlē ielaidis 2,61 ripu, kas ir piektais labākais rādītājs NLA, kā arī tāpat kā Merzļikins atvairījis 91,39% metienus.

Tikmēr pie uzvaras otrdien tika Ronalda Ķēniņa pārstāvētā Cīrihes ZSC Lions, kas viesos ar 2:1 (1:0, 0:1, 0:0, 1:0) pagarinājumā izrāva uzvaru pār Ženēvas Servette.

Ķēniņš šajā mačā laukumā bija 13 minūtes un 25 sekundes, kuru laikā izpildīja vienu metienu pa vārtiem, maču noslēdzot ar neitrālu lietderības koeficientu.

Viņš šosezon NLA čempionātā 23 spēlēs guvis divus vārtus un atdevis četras rezultatīvas piespēles.

Turnīra tabulā vadībā ar 56 punktiem 28 spēlēs atrodas ZSC Lions, kamēr par diviem punktiem mazāk ir Zug kontā. Savukārt Lugano ar 34 punktiem 27 mačos ir devītajā pozīcijā, bet Tigers no viņiem atpaliek par punktu un atrodas desmitajā vietā 12 komandu vidū.