Rīgā +4 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Rezultatīvais krievu uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins trešdien kļuva par 84. spēlētāju Nacionālās Hokeja līgas (NHL) vēsturē, kurš karjerā guvis vismaz 1000 rezultativitātes punktu. Vašingtonas Capitals kapteinis guva divus pirmos divus vārtus komandas uzvarā pār Pitsburgas Penguins - 5:2 (1:0, 1:0, 3:2).

Pirms spēles ar Penguins krievam bija 999 punkti, bet par apaļo jubileju viņš parūpējās jau spēles 35.sekundē, gūstot skaistus vārtus pretuzbrukumā. Savukārt otrā perioda vidū viņš guva vēl vienus vārtus, izvirzot komandu vadībā ar 2:0. Trešajā periodā komandas guva kopumā piecus vārtus, tomēr viesi nespēja sabojāt Ovečkina&Co svinības - uzvara ar 5:2. Tas ASV galvaspilsētas klubam bija septītais panākums pēc kārtas.

31 gadu vecais Ovečkins karjeras 880 spēlēs nu iekrājis 1001 (546 vārti, 455 piespēles) punktu. Šosezon 41 spēlē viņam 35 punkti (21+14).

Krievs ir viens no 37 spēlētājiem NHL vēsturē, kuri 1000 punktus guvuši, pārstāvot tikai vienu komandu.

Vašingtonas komanda ar 41 spēlē iekrātiem 59 punktiem atrodas Austrumu konferences otrajā pozīcijā, atpaliekot vienīgi no Kolumbusas Blue Jackets, kam par punktu vairāk un spēle rezervē. Šīs pašas konferences 13.vietu ieņem latviešu uzbrucēja Zemgus Girgensona pārstāvētā Bufalo Sabres komanda, kas 40 spēlēs tikusi pie 41 punkta.