Veselības apdrošināšana pāriet uz pakalpojumu priekšapmaksu 10

Pieaugot zaudējumiem no veselības apdrošināšanas, arvien vairāk apdrošinātāju piekopj praksi, kad sākotnēji par medicīnas pakalpojumiem samaksā pacients no savas kabatas, tikai pēc tam to kompensē apdrošinātājs. Nākotnē sistēma uz priekšapmaksu var pāriet pilnībā, laikrakstam Diena prognozē nozares pārstāvji, kā galveno iemeslu tam minot ārstniecības iestāžu rīcību, kuras uz apdrošināto pacientu rēķina cenšas kompensēt samazinātu finansējumu no budžeta.

Taču arī medicīnas iestādes apdrošinātājiem izsaka pārmetumus. Medicīnas centra ARS valdes priekšsēdētājs Māris Andersons uzsver, ka apdrošinātāji cenšas spiest uz leju cenas un pārorientēt pacientus uz lētākām iestādēm. Taču tiem uzņēmumiem, kuri investējuši līdzekļus modernās iekārtās un tehnoloģijās, cenu samazināšana ne vienmēr ir pa spēkam.

Savukārt Veselības centra 4 vadītājs Māris Rēvalds ir pārliecināts, ka «solīdas» iestādes ļaunprātīgi pacientu polises jau sen neizmanto un tā sauktais karuselis - kad pacientu bez vajadzības sūta no viena izmeklējuma uz citu - vairs nav izplatīta paradība.

Pievieno komentāru

Politika

Vēl aktuāli