Laika ziņas
Šodien
Migla

Tuvplānā

Sajūtu laika mašīna

Joprojām jauni piedzīvojumi ar skaņām, kas no roka aizved arī pie tautasdziesmām un bērnu operām. Juris Kaukulis svin Dzelzs vilka jubileju, balso par mīlestību un atklāj arvien jaunu instrumentu noslēpumus.

Līdz pasaules malai un atpakaļ

"Latvija nav nekāds bezē cepums, kas viegli izkūst mutē. Tā ir rupjmaizes rika, kurā var kārtīgi iekosties," pēc 21 mēnesi ilga ceļojuma uz tālāko vietu no Latvijas ir pārliecināts Dainis Pudelis (26).

Koncentrēti par labo(4)

Valsts svētku laikā ierasts vairāk paskatīties citam uz citu un pateikt, ar un par ko lepojamies. No uzdevumiem bērnudārzos un skolas audzināšanas stundās līdz pat starmešu gaismai Rīgas pilī, kurā tiek pasniegti Triju Zvaigžņu ordeņi. Taču ir vēl kāds apbalvojums, kura būtiskākais kritērijs ir cilvēcība

Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēja Gurviča: Vienmēr saglabāt cilvēcību(3)

Latvijas Nacionālā baleta visspožākā primabalerīna Jūlija Gurviča kopš savas 24 gadus ilgušās skatuves karjeras noslēguma 2014. gada pavasarī jau trešo gadu dalās pieredzē ar topošajiem skatuves māksliniekiem Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā un vienlaikus studē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas horeogrāfijas bakalaura programmā.

Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmēja Rebeka: Mūsu galvenā vērtība ir cilvēki(5)

Darbīgā un pasaules opernamos arvien gaidītā Marina Rebeka Latvijas valsts svētku laikā atradīsies Vīnē, kur jau 19. novembrī būs Džuzepes Verdi operas Traviata jauniestudējuma pirmizrāde Vīnes Valsts operā. Dziedātājas šī gada radošā raža ir tiešām apbrīnojama: spožas debijas piecās jaunās lomās. Nākamo debiju titullomā Gaetāno Doniceti operā Marija Stjuarte viņa apsolījusi dzimtenei koncertiestudējumā Rīgā, Liepājā un Rēzeknē 2017. gada janvārī.

Spēka stāsti(1)

Okupācijas muzeja vāktās represēto atmiņas rāda, ka totalitārie režīmi nespēja salauzt cilvēka garu. Taču bailes pavisam neizzuda arī pēc neatkarības atgūšanas. Tagad tām pievienojas jaunas.

Kritušo dvēseļu gaisma(6)

Par neatņemamu Lāčplēša dienas sastāvdaļu kļuvušas tūkstošiem mazu svecīšu liesmas, kas, godinot varoņus, ik gadu tiek atstātas Rīgas pils mūrī. Taču tā nav bijis vienmēr, tradīcija dzimusi tikai atmodas laikā un šogad norisināsies 29. reizi

Skābeklis spiegam(5)

Franču elektroniskās mūzikas leģenda Žans Mišels Žārs gatavojas koncertiem Baltijā un aicina rūpēties par Edvardu Snoudenu un WikiLeaks

Viens pats Jūrmalā(11)

Jūrmalas domes mājaslapā redzamajā deputātu sarakstā Gata Trukšņa vārds un portrets vēl nesen bija pašā augšā, jo viņš bija domes priekšsēdētājs. Tagad Truksnis pēc alfabēta sastādītajā sarakstā nobraucis uz priekšpēdējo vietu kā ierindas deputāts. Procesi kūrortpilsētas pašvaldībā turpinās, un raksta tapšanas brīdī nav īsti skaidrs, vai viņš turpmāk darbosies domes koalīcijā vai opozīcijā.

No kriminoloģijas līdz kāzām Parīzē(51)

Ziemeļlinkolnšīrā, Grimsbi, dzīvojošā fotomāksliniece un modele Anete Lūsiņa (25) līdzīgi daudziem vienaudžiem uzreiz pēc vidusskolas beigšanas Rīgā devās uz Angliju – strādāt. Šefīldas Universitātē viņa ieguva bakalaura grādu kriminoloģijā un vēsturē, tomēr stiprāka izrādījās vilkme būt fotokameras abās pusēs.

Pieminot Teodoru(3)

Viņi ieņem nozīmīgu lomu cilvēka dzīvē, un, gluži tāpat kā cilvēku, arī viņu "labāko draugu" vidū sastopami gan valsts dienesta darbinieki, gan konkursu un publicitātes zvaigznes, gan tādi, kuri savu dzīvi veltījuši, lai kādam palīdzētu. Cik daudz var iemācīt mūsu mīluļiem, un ko vēl bez prieka un mīlestības savam saimniekam tie spēj sniegt.

Sacensībā aizmirst visas bēdas(8)

Iedvesmojošiem dzīvesstāstiem bagātākais sporta notikums šajās dienās sācies Riodežaneiro, kas neilgi pēc olimpisko spēļu beigām uzņem paralimpiskās spēles, kurās godalgas cer izcīnīt arī vienpadsmit Latvijas atlētu. "To atmosfēru gribas izbaudīt vēl un vēl, "stāsta pirms četriem gadiem Londonā pabijušais peldētājs Jānis Plotnieks.

Kas esam mēs ārzemēs(14)

Atstājuši dzimteni dažādu iemeslu dēļ, četri latvieši, vēl gana jauni trīsdesmitgadnieki, atraduši domubiedrus un muzicē dažādu žanru grupās Mehiko, Losandželosā, Ženēvā un Dubaijā. Kas viņus tālajās zemēs tur, un kāpēc nespēlē tepat dzimtenē?

Nepazaudēt jaunību(23)

Apvītas ar leģendām un stāstiem par pusslepenu paralēlo dzīvi organizācijas iekšienē pat mūsdienās – tādas nezinātājam var šķist studentu korporācijas. Latvijā tās pazīstamas no pagājušā gadsimta sākuma. SestDiena pēta, ko nozīmē būt korporācijas biedram ikdienā un cik patiesības ir apkārt ceļojošajos stāstos.

Ģēniji un idioti. Ko nozīmē būt cirka māksliniekam XXI gadsimtā?(1)

Ar jaunu filozofiju ne tikai pret ziloņiem un klauniem, bet arī dzīvi, pasauli apkārt un citām mākslām – tā sevi piesaka laikmetīgais cirks. Ko īsti nozīmē būt cirka māksliniekam XXI gadsimtā, kādam skatītājam tas domāts un ko vēl bez brieža ragiem un trikiem var redzēt uz skatuves, stāsta trupas Svalbard akrobāts Toms Brands.

800 km bez drošības spilvena(3)

Trīsdesmit trešajā dzimšanas dienā Dina Preisa sev uzdāvināja trīsdesmit trīs dienas garu Svētā Jēkaba svētceļojumu. Spānijas kalnos un lejās pazaudētas kaprīzes, kilogrami un bailes, bet atrasta pārliecība par saviem spēkiem un dzīves skaistumu.

Vairāk Tuvplānā