Mirusi Latvijas pirmā olimpiskā čempione Inese Jaunzeme 18

  • 0
  • Pievienot

Svētdien 78 gadu vecumā mūžībā aizgājusi Latvijas pirmā olimpiskā čempione, Latvijas Olimpiešu kluba prezidente, medicīnas zinātņu doktore Inese Jaunzeme.

Medicīnas zinātņu doktore I.Jaunzeme ir Latvijas pirmā olimpiskā čempione, kura pirms 55 gadiem – 1956.gada olimpiskajās spēlēs Melburnā (Austrālija) izcīnīja spožu uzvaru šķēpa mešanas sacensībās.

Laikā, kad Latvija atguva savu neatkarību, I.Jaunzeme iesaistījās LOK atjaunošanas procesā. Kopš 1999.gada līdz šai dienai, vadot Latvijas Olimpiešu klubu kā tā prezidente, I.Jaunzemes galvenais mērķis bija radīt olimpiešiem ģimenes sajūtu, rūpējoties par visiem olimpiešiem, par nemitīgu sevis pilnveidošanu, pārstāvot olimpiskās vērtībās un to popularizēšanu jauniešu vidū, Dienai komentāru sniedza Latvijas Olimpiskajā komitejā.

Latvijas Olimpiešu kluba ietvaros I.Jaunzeme nāca ar iniciatīvu izveidot stājas programmu skolas bērniem – viņa bija pārliecināta, ka cilvēka iekšējai stājai un ķermeņa fiziskajai formai jābūt vienlīdz staltām.

Pēc sportistes karjeras I.Jaunzeme studēja medicīnu, saņemot doktora grādu medicīnas zinātnē. I.Jaunzeme ilgstoši kā pasniedzēja strādāja P.Stradiņa Medicīnas akadēmijā, Traumatoloģijas institūtā kā traumatologs un plastiskais ķirurgs.

Sekojot Starptautiskās Olimpiskās komitejas aicinājumam, Latvijas Olimpiešu klubs I.Jaunzemes vadībā aizsāka šobrīd jau ļoti plaši atzīto Latvijas sakopšanas talku kustību, kas šobrīd pārvērtusies par Lielo talku. Pateicoties I.Jaunzemes un citu Latvijas olimpiešu entuziasma piemēram, Latvijas sakopšanas talkas tagad ir kļuvušas par ikgadēju plašu akciju, kurā piedalās vairāki simti tūkstoši cilvēku un iedvesmu savām vides akcijām smēlušās arī daudzas citas Eiropas un pasaules valstis.

Visa I.Jaunzemes dzīve bija veltīta tam, lai palīdzētu citiem cilvēkiem kā ārste, trenere, garīgā un intelektuālā skolotāja, kas ikvienu grūtību pārvarēja sportiskā garā un gaišā noskaņojumā. Viens no viņas mīļākajiem teicieniem, kas paliek par uzmundrinājumu ikvienam no mums bija: "Lauvas nebaidās, bet cīnās un pēc tam par sevi brīnās!"

Sīkāka informācija par atvadīšanos no I.Jaunzemes tiks paziņota atsevišķi.

Pievieno komentāru

Citi

Jāizvēlas svara kategorija
Jāizvēlas svara kategorija  3   

Atšķirīgs režīms pēc olimpiskajām spēlēm bija abiem Latvijas pārstāvjiem Rio svarcelšanas sacensībās. Ceturto vietu Rio...

Vēl aktuāli

+
Lasi vēlāk
0