Laika ziņas
Šodien
Migla

Likumi & nodokļi

Gads, kas var aizsākt jaunuzņēmumu izaugsmes periodu(2)

Šogad valsts varas pārstāvji Latvijas iedzīvotājiem un uzņēmumiem to ekonomiskajā dzīvē nekādus īpašus pārsteigumus – ne priecīgus, ne bēdīgus – nav sagatavojusi. Būtiskie nodokļi – iedzīvotāju ienākuma nodoklis, uzņēmumu ienākuma nodoklis, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas – paaugstināti netiek, taču darbaspēka nodokļu slogs paliek līdzšinējais, bez redzamas virzības uz tā samazināšanu.

Cenu un algu kāpuma gads?(2)

Ikviens, kas pēdējos mēnešos regulāri apmeklējis pārtikas veikalus, būs secinājis, ka pārtika kļūst dārgāka. Par to, ka notiek augšupejoša cenu kustība, liecina arī degvielas uzpildes staciju cenrāži un dažādu pakalpojumu izmaksas. Arī statistika bezkaislīgi norāda uz to, ka dzīves dārdzība piedzīvo straujāko izaugsmi kopš brīža, kad ekonomika sāka atgūties no 2009. gada finanšu krīzes.

Arī nelegālos lombardus saudzē(2)

"Kontrolējot bargāk tos, kas ir reģistrēti, nekādā ziņā netiek ierobežoti tie, kas nav reģistrēti," par situāciju lombardu tirgū intervijā Romānam Meļņikam stāsta Banknotes vadītājs Agris Evertovskis.

Mikrouzņēmuma īpašniece: Valsts apetīte ir nebeidzama(35)

Mikrouzņēmumu nodoklis (MUN) un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) ir viens no pēdējo dienu, mēnešu un arī gadu apspriestākajiem tematiem. No vienas puses, ar izmaiņām no nākamā gada sākuma tiek panākta lielāka darbinieku sociālā aizsardzība, kaut arī jāteic, ka var būt arī otrādi un pie noteikta darbinieku skaita un apgrozījuma kombinācijas sociālās iemaksas var sarukt, no otras puses, palielinās uzņēmumu nodokļu izdevumi.

Valsts glābšanas riņķis – izņēmuma gadījums(2)

Valstij jāpalīdz grūtībās nonākušiem Latvijai nozīmīgiem uzņēmumiem, tomēr katrs gadījums jāvērtē individuāli, un tam nav nepieciešams kāds īpašs normatīvais akts. Tādu ainu iezīmē laikraksta Dienas Bizness aptaujātie uzņēmumu nevalstisko organizāciju vadītāji. Vienlaikus tiek norādīts uz līdzšinējiem ne pārāk veiksmīgajiem skaļajiem gadījumiem, kad valsts centusies palīdzēt, bet tas nav novērsis negatīvās sekas, bet gan, gluži pretēji, radījis sašutumu par politiķu rīcību.

Kredītdevējs: Situācija Latvijas nebanku kredītdevēju tirgū uzlabojas

Latvijā izsniegto kredītu skaits nedaudz palielinājies, taču kredītu atmaksas termiņu pagarinājumu skaits arvien samazinās, salīdzinot nozares darbības rezultātus 2015. un 2016. gada pirmajā pusgadā, secinājis nebanku kredītdevējs 4finance. Samazinājies arī ar kavēšanos atmaksāto kredītu skaits, bet pieaudzis kredītu atteikumu skaits, kas liecina par kredītdevēju atbildīgu un rūpīgu maksātspējas izvērtēšanu.

Datu aizsardzības jaunās prasības(3)

2016. gada aprīlī pieņemta regula par fizisku personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula). Tā kļuvusi par vienu no apspriestākajiem tematiem datu aizsardzības jomā.

PTAC aizliedz Tele 2 reklāmas kampaņu(18)

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC), izvērtējot SIA_ Tele 2 _reklāmas kampaņu Bezmaksas telefons pirmklasniekam! un tajā izplatīto reklāmas materiālu saturu (Bezmaksas telefons pirmklasniekam! Nokia 100, Ls 0, Obligātā kredīta atjaunošana Ls1,75/mēn., ZZ telefons pirmklasniekam par brīvu!), Pirmklasniek, nāc pēc sava bezmaksas telefona!) ir atzinusi to par jebkuros apstākļos maldinošu un agresīvu komercpraksi un uzliek par tiesisku pienākumu nekavējoties izbeigt negodīgu komercpraksi.

Mazkapitāla SIA kļuvusi par dominējošo juridisko formu

Divu gadu laikā mazkapitāla SIA kļuvusi par dominējošo juridisko formu, tās apgroza miljonus un pelna simtiem tūkstošus latu, pirmdien vēsta laikraksts Dienas bizness. To liecina SIA Lursoft pētījums. No 2010. gada 1. maija līdz šā gada 8. augustam ir reģistrētas 23 593 mazkapitāla SIA, no kurām 2011. gada pārskatus iesniegušas 8937.

Pavļuta iecerētās reformas rada paniku zaļās enerģijas nometnē(24)

Paaugstinātā elektroenerģijas tarifa «iesaldēšana» līdz 2016. gadam jauniem atjaunojamās jeb zaļās enerģijas ražotājiem un ierobežojumu noteikšana agrāk izsniegtajās atļaujās, ko ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts nule ielicis valdības dienaskārtībā, jau raisa protestus enerģijas ražotāju vidū. «Izskatās, ka zaļo enerģiju izskauž par labu gāzei,» saka Mazās hidroenerģētikas asociācijas valdes priekšsēdētājs Orvils Heniņš.

Valdības komiteja atbalsta ieceri veidot jaunus elektroenerģijas nozares atbalsta mehānismus(1)

Pirmdien, 30.jūlijā, Ministru kabineta komiteja atbalstīja un nolēma virzīt izskatīšanai Ministru kabinetā Ekonomikas ministrijas piedāvāto risinājumu ilgtspējīgai elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamiem energoresursiem (AER), kā arī enerģijas ražošanai koģenerācijā, kas paredz veikt grozījumus esošajā regulējumā un līdz šā gada 1.oktobrim izstrādāt priekšlikumus jaunam valsts atbalsta mehānismam.