Zelta raktuvju īpašnieks vēlas investēt Latvijā 33

Britu uzņēmējs Pīters Hambro, kam tostarp pieder arī zelta ieguves kompānija Krievijā, uzskata, ka Latvija, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, patlaban ir ļoti pievilcīga vieta investīcijām, tādēļ viņš labprāt uzsāktu Latvijā  kādu biznesa projektu, viņš paudis piektdien žurnālā Lietišķā Diena publicētajā intervijā.

Pīteram Hambro Krievijas tālajos austrumos pieder otrā lielākā Krievijas zelta ieguves kompānija Peter Hambro Mining. Viņš ir īpašnieks arī Krievijas mežizstrādes kompānijai Russian Timber Group, kā arī finanšu grupā Petropavlovsk finance akcionārs. P. Hambro pieder biznesi arī Liebritānijā,  Ķīnā un citās valstīs.

Intervijā P. Hambro atzīst, ka Rīgā ieradies pirmoreiz un viņa interese skaidrojama ar to, ka līdz ar ekonomiskās situācijas maiņu Eiropā, «Latvija pēkšņi kļuva par ļoti interesantu tiltu starpKrieviju un Eiropu».  «Dīvainā veidā Latvija Eiropas kontekstā ir diezgan solīda vieta. Spānijā, Grieķijā, Portugālē ir problēmas, un Eiropas dienvidu daļa manā skatījumā ir diezgan atbaidoša. Un Latvija pēkšņi kļuva par valsti, kas ir labi pārvaldīta no centrālās bankas un Finanšu ministrijas puses. Tā ir pasaules daļa, kur vērojama stabilitāte,» uzsver uzņēmējs. Pēc viņa teiktā, lejupslīde ir laiks investīcijām, un «nav tādu jomu», uz kuru viņš negribētu skatīties kā potenciālu biznesa iespēju. Viņš esot pētījis arī situāciju ar Parex banku, taču viņa interese par to «nav ne lielāka un ne mazāka kā par citām iespējām».

P. Hambro stāsta, ka konkrētas idejas par to, kur Latvijā varētu investēt, viņam jau ir. «Atgriezīšos, pārrunāsim visu ar maniem partneriem, tad aizsūtīsim uz Latviju tehniskos cilvēkus, lai papētītu, kā šīs idejas iespējams īstenot,» viņš atklāj.


Pievieno komentāru

Arhīvs

Vēl aktuāli