Laika ziņas
Šodien
Apmācies

2. novembris, 2020

Tirgotāju uzvaras turpinās © DIENA(4)

Sekojot iepriekšējo mēnešu pozitīvajām tendencēm, arī septembrī Latvijas mazumtirdzniecības sektors uzrādījis kāpumu. Turklāt statistika liecina, ka tirdzniecības pieauguma tempi turpina kļūt straujāki, bet pārdošanas apjomi ievērojami apsteidz pirmskrīzes mērogu. Tā kā citu lielo ekonomikas nozaru sniegums atpaliek, pieaug tirdzniecības nozares devums Latvijas tautsaimniecībā.

Itālija noteiks komandantstundu un slēgs muzejus

Itālijā tiks ieviesti jauni ierobežojumi cīņā ar Covid-19, tostarp noteikta komandantstunda un slēgti muzeji, pirmdien parlamenta apakšpalātā paziņojis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Strenga un Lūsis neturpinās bobslejista karjeru

Titulētais bobsleja stūmējs Jānis Strenga neturpinās profesionāla sportista gaitas, pirmdien Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) preses konferencē paziņoja Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Perevoščikovs ieteiktu stiprināt Covid-19 ierobežojošos pasākumus(5)

Situācija ap Covid-19 neliecina, ka būtu redzama infekcijas izplatības stabilizācija, tāpēc ierobežojošos pasākumus Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs ieteiktu stiprināt.

Ivara Zviedra filma Valkātājs saņem balvu Jihlavas festivāla konkursā(1)

Ivara Zviedra filma Valkātājs, kuru pasaulē nu jau arvien labāk pazīst ar nosaukumu Latvian Coyote, sestdien, 31. oktobrī, prestižajā Jihlavas dokumentālo filmu festivālā saņēma galveno balvu Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu konkursa programmā Between the Seas / Starp jūrām.

Rīgas domnieki atbalsta pagaidu velojoslu izveidi Čaka ielā(18)

Šodien pēc aptuveni divu stundu ilgām diskusijām Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komitejas deputāti atbalstīja eksperimentālu pagaidu velojoslu izveidi Čaka un Marijas ielā, lai arī speciālisti brīdināja, ka šāds solis būtiski palielinās sastrēgumus, kuros nāksies stāvēt arī sabiedriskajam transportam.

Medicīnas darbiniekiem pieejams bezmaksas psiholoģiskais atbalsts(1)

Krīžu un konsultāciju centrs Skalbes speciālisti piedāvā attālinātas bezmaksas psiholoģiskā atbalsta konsultācijas medicīnas darbiniekiem, kas ir nepieciešams saistībā ar darbu pastiprinātā, augstas spriedzes un izdegšanas riska režīmā, aģentūru LETA informēja Veselības ministrijā (VM).

Sapnis kļūt neatkarīgai © DIENA(1)

Sapņos viņa staigā, bet reālajā dzīvē to nedara jau septiņus gadus. Divdesmitgadīgā Sanija Smildziņa pēc sporta sacensībās gūtas traumas ir piesaistīta ratiņkrēslam, bet tas nav liedzis kļūt par Norvēģijas čempioni paraolimpisko spēļu programmā iekļautajā ratiņregbijā. Atvest šo sporta veidu uz Latviju viņai vēl nav izdevies, bet tas joprojām ir starp nākotnes mērķiem. Vispirms gan jāiegūst autovadītāja apliecība un jākļūst neatkarīgai.

Rotko centrs sezonu turpina ar sešām jaunām izstādēm

No piektdienas, 6. novembra, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs sāk jauno izstāžu sezonu ar sešiem projektiem, kas šajā īpatnajā laikā mēģinās pārvarēt pastāvošo nenoteiktību, informēja centra pārstāvji.

Sildīsim ekonomiku vai pildīsim kontrabandistu makus?(2)

Ārkārtas situācijas sākumā visi tika mierināti, ka nauda atbalstam ir un uztraukumam nav pamata. Taču tagad mēs saprotam, ka tas bija aizņēmumus, un tas ir jāatdod. Ir jādomā, kur ņemt naudu un kā dzīvosim turpmāk, un šeit valdības piedāvājums ir vienkāršs – atcelt īpašos nodokļu režīmus (atvieglojumus) un palielināt nodokļus, piemēram, tabakas izstrādājumiem. Tomēr vēl pa agru ir palielināt nodokļus. Ekonomika iet uz leju, un nav pareizs solis tagad mainīt nodokļus. Pareizāk būtu pārdalīt izdevumus, vairāk atbalstot privāto biznesu un patēriņu. Taču strukturālās reformas valsts pārvaldē, ko aizdevēji ierosināja jau iepriekšējā krīzē, netika izdarītas un izskatās, ka netiks arī tagad veiktas.

Kinoteātrī K. Suns tiks atzīmēta Eiropas Mākslas kino diena

Svētdien, 8. novembrī, Eiropas kinoteātri un arī kinogalerija K.Suns atzīmēs European Arthouse Cinema Day. Šī tradīcija tika iedibināta, lai pievērstu uzmanību Eiropas kino daudzveidībai un kino personībām, kas strādā dažādās valstīs, informēja kinoteātrī.

Nekustāmā īpašuma nodoklis un tā nākotne(5)

Pēc vairākkārtējas lēmumu atlikšanas un vērtību iesaldēšanas šī gada vasaras vidū sabiedrības apspriešanai tika nodotas projektētās nekustamo īpašumu kadastrālās vērtības. Ņemot vērā gan jauno metožu izmantošanu, gan novecojošo informāciju, kas bija izmantota pēdējai vērtību aktualizācijai, projektētās kadastrālās vērtības izrādījās ievērojami augstākas. Katra persona bez maksas var pārbaudīt prognozētās kadastrālās vērtības www.kadastrs.lv meklējot informāciju par konkrētu neklustamo īpašumu. Būtisks vērtību pieaugums ir paredzēts lauksaimniecības zemei visā valstī, dzīvokļiem un savrupmājām lielajās pilsētās un Pierīgā, kā arī komerciālajiem objektiem turpat, kas nozīmē būtisku nekustamā īpašuma nodokļa pieaugumu.

BIOR atver jaunu Covid-19 testēšanas punktu

Lai mazinātu rindas laboratorijās uz Covid-19 izmeklējumiem, valsts zinātniskā institūta BIOR laboratorija atvērusi jaunu testēšanas punktu līdzšinējā adresē Lejupes ielā 3, Rīgā, tādējādi nodrošinot, ka uz Covid-19 testu iespējams tikt apmēram divu dienu laikā pēc pieraksta, informē BIOR sabiedrisko attiecību vadītāja Ilze Dimante.

Forumā 5G Techritory diskutēs par valsts lomu 5G ieviešanā un tehnoloģijas pienesumu ekonomiskajā un sociālajā attīstībā(5)

Baltijas jūras reģiona ekosistēmas forumā 5G Techritory, kas 11.-12. novembrī notiks Rīgā, diskutēs par valsts lomu 5G ieviešanā, jaunā mobilā tīkla pienesumu valsts ekonomikai un risinājumiem dzīves uzlabošanai pilsētvidē. Foruma mērķis - veicināt Baltijas jūras reģiona valstu valdību, mobilo tīklu operatoru, 5G produktu attīstītāju un pētniecības institūtu ciešāku sadarbību tālākai reģiona izaugsmei tehnoloģiju jomā. Pasākums notiks virtuāli un tiks straumēts www.5Gtechritory.com.

Pillar ekspluatācijā nodod divas par privātiem līdzekļiem izbūvētas ielas Rīgā

Nekustamā īpašuma attīstītājs Pillar 29.oktobrī ekspluatācijā nodeva divas par privātiem līdzekļiem izbūvētas jaunas ielas Rīgā, New Hanza teritorijā. Turpmāk ikvienam Rīgas iedzīvotājam un viesim būs publiski pieejama Gustava Kluča iela un Roberta Hirša iela, tādejādi Pillar turpina New Hanzas teritorijas labiekārtošanu un attīstību.

Nozare kritizē atbalsta plānu © DIENA(13)

Ekonomikas ministrijas izstrādātie atbalsta instrumenti tūrisma un viesmīlības nozarei ir pavirši un nepietiekami, tā nav reāla palīdzība. Tik skarbs ir pašas nozares viedoklis, kuru Dienai pauž Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas prezidente Inga Kavaca un Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.

Filipīnās taifūnā Goni 16 bojāgājušie

Taifūnā Goni Filipīnās iznīcināti tūkstošiem māju un dzīvību zaudējuši vismaz 16 cilvēki, pirmdien pavēstīja amatpersonas. Goni ir spēcīgākais šogad Filipīnās pieredzētais taifūns. Valsts austrumu krastu tas sasniedza sestdien.

FOTO: Krāšņā koncertā nosvin Liepājas koncertzāles Lielais dzintars piekto gadadienu

Nedēļas nogalē — 30. un 31. oktobrī — Liepājas koncertzālē Lielais dzintars aizvadītas piecu gadu jubilejas svinības. Jubilejas notikumos tika atzīmēta ne tikai jaunā koncertnama atklāšanas gadadiena, bet arī godināta Liepājas pilsētas bagātīgā mūzikas dzīve, kuras tradīcijas stiepjas vairāku gadsimtu garumā. Klausītāji tika aicināti gan uz izzinošiem pirmskoncerta lasījumiem, gan krāšņu jubilejas koncertu.

Ryanair sešos mēnešos cietusi 197 miljonu eiro zaudējumus(6)

Īrijas zemo cenu lidsabiedrība Ryanair šī finanšu gada pirmajos sešos mēnešos, kas noslēdzās septembrī, strādājusi ar 197 miljonu eiro tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar 1,15 miljardu eiro peļņu attiecīgajā laika periodā pirms gada, teikts pirmdien publiskotajā aviokompānijas paziņojumā.

IZM izspēlē ierēdņu rokādi © DIENA(1)

No 1. novembra Valsts izglītības satura centrā (VISC), vienā no Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) departamentiem un valsts sekretāra amatā ir jaunas sejas. IZM ik pa laikam notiek kadru pārbīde. Ir bijušas arī nozīmīgākas pārmaiņas, kā, piemēram, Roberta Ķīļa laikā, kad valsts sekretārs un viņa vietniece tika nevis pārcelti citā amatā, bet vispār noņemti no trases. Kareivīgā ministra plāni bija patiesi vērienīgi – reorganizēt IZM, tostarp likvidējot 50 amata vietu. Pēc vētras, kas aizbrāzās pāri IZM, daudzi nozarēs strādājošie, kam biežāk iznāca saskare ar ministriju, zūdījās, ka nav skaidrs, pie kā kurā jautājumā vērsties, – trūkst kompetentu cilvēku, kas varētu sniegt vajadzīgo informāciju un padomu. Tā ka šobrīd notikušās rokādes ir vien ēna no eksministra atvēziena.
Reklāmraksts

Kā izvēlēties labāko tualetes birsti?

Higiēniski tīras un sakoptas labierīcības ir svarīgas mājās un, it īpaši, publiskās telpās, birojos un sabiedriskās vietās. Tīrību palīdz saglabāt ne tikai regulāra uzkopšana, bet arī pašu apmeklētāju atbildība pēc sevis atstāt sakoptu telpu. Tādēļ šoreiz pastāstīsim par uzkopšanas rīku, kas ir nepieciešams ikvienā tualetē, – par tualetes poda birsti. Uzzināsiet, kā to pareizi lietot un kas jāņem vērā, lai nodrošinātu augstu higiēnas līmeni!

Tukums gāž kalnus © DIENA(1)

Negaidītu uzvaras gājienu Latvijas virslīgā veikuši Tukuma 2000 futbolisti. Svētdien viesos pret Jūrmalas Spartaku Jurģa Kalna trenētie tukumnieki divreiz atspēlējās un galotnē pretinieku vārtos sabēra vairākas bumbas, izcīnot pārsteidzošu 4:2 uzvaru.

Vārtsargu nedienas © DIENA

Pēdējais postenis nodrebēja abās spēlēs. Rīgas Dinamo Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) izbraukumā zaudēja Čeļabinskas Traktor ar 1:5 un Jekaterinburgas Avtomobilist ar 2:7. Nākamā spēle otrdien Nursultanā ar Baris.

Sauc pēc papildspēkiem medicīnas nozarē © DIENA(10)

Medicīnas māsu, internistu, ķirurgu, anesteziologu un reanimatologu skaits Latvijā jau šobrīd ir mazāks, nekā vajadzētu, norāda Veselības inspekcijas vadītāja Indra Dreika. Meklējot iespējamos papildspēkus, vēlreiz pārbaudīti tie vairāk nekā 250 brīvprātīgie, kas gatavību palīdzēt pauda jau pavasarī. Tiesa, te steidzami jāatrisina likuma nepilnības, jo pašlaik tas valsts kapitālsabiedrībām (slimnīcām) neļauj piesaistīt brīvprātīgos. Veselības ministrija (VM) nule kā izplatījusi atkārtotu aicinājumu pieteikties vēl citus, kuri būtu gatavi palīdzēt tā dēvētajā X stundā.

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6