Laika ziņas
Šodien
Apmācies

23. novembris, 2020

Baidens valsts sekretāra amatam izraudzījies Blinkenu(2)

ASV prezidenta amatā ievēlētais Džo Baidens pirmdien paziņoja, ka valsts sekretāra amatam izraudzījies pieredzējušo ārlietu padomnieku un bijušo valsts sekretāra vietnieku Entoniju Blinkenu, bet bijušo augstāko diplomātu Džonu Keriju - īpašā vēstnieka amatam klimata jautājumos.

P nozīmē Purmale © DIENA(1)

Kāda tad ir tā Līgas Purmales Latvija? Cilvēki domā, ka tāda kā dzīvē, bet tā nu gan nav taisnība.

Filmas Lēciens Latvijas pirmizrāde notiks straumēšanas platformās

Filmas Lēciens Latvijas pirmizrāde notiks 27. novembrī straumēšanas platformās Helio, Shortcut un Go3. Filmas pirmizrādes vakarā plkst. 19 TVNet portālā skatītāji varēs tiešsaistē uzdot jautājumus filmas režisorei Giedrei Žickītei un filmas komandai, informēja filmas veidotāju pārstāvji.

Kariņš: Covid-19 izplatības pieaugums neliecina, ka varētu pārtraukt ārkārtējo situāciju(12)

Covid-19 izplatības pieaugums neliecina, ka valstī izsludināto ārkārtējo situāciju varētu pārtraukt, šodien pēc tikšanās ar koalīcijas partneriem žurnālistiem atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV). Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ir pārliecināts, ka Covid-19 ierobežošanai jādomā par jaunu ierobežojumu ieviešanu Latvijā.

Bricis par saslimšanu ar Covid-19: Man un Baibai nebija nekas nopietns(2)

Ar Covid-19 saslimusī Latvijas izlases biatloniste Baiba Bendika un galvenais treneris Ilmārs Bricis neizjūt izteiktus vīrusa simptomus un pēc četrām dienām plāno veikt atkārtotas pārbaudes, lai dotos uz Somiju, kur noritēs šīs sezonas pirmie divi Pasaules kausa posmi.

Zelenskis izveseļojies no Covid-19(1)

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pirmdien pavēstīja, ka ir izveseļojies no Covid-19, un mudināja valsts iedzīvotājus ievērot pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus un prasības.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 1192 cilvēki; Igaunijā - 232(1)

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1192 cilvēkiem un reģistrēti seši jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, pirmdien paziņojusi Veselības ministrija. Savukārt Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 232 cilvēkiem, kā arī reģistrēti četri jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, paziņojis Veselības departaments.

Slēpotāja Eiduka sezonas sākumā apsteidz Krievijas izlases līderi

Pagājušā nedēļas nogalē Somijas ziemeļu pilsētiņā Muonio notikušajās starptautiskajās slēpošanas sacensībās ļoti labu sniegumu nodemonstrējusi mūsu labākā distanču slēpotāja no Kokneses novada Patrīcija Eiduka, kura otrajā sacensību dienā 10 km brīvajā stilā spēcīga sastāva konkurencē ieguva 8.vietu, par trim vietām apsteidzot pagājušā gada pasaules čempionātā divas bronzas medaļas ieguvušo Krievijas izlases līderi Natāliju Ņeprajevu, informē slēpotājas pārstāvis Ivars Bācis.

Otrdien Latvijā gaidāms lietains laiks

Naktī uz otrdienu Latviju no ziemeļrietumiem šķērsos jauni lietus mākoņi, tie galvenokārt skars Vidzemi un Latgali, prognozē sinoptiķi.

Par Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas direktoru izraudzīts Ainars Šablovskis

Atklāta konkursa komisija Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolas direktora amatam astoņu pretendentu konkurencē kā piemērotāko izraudzījusies līdzšinējo Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Studiju daļas vadītāju un Pūšaminstrumentu katedras vadītāju Ainaru Šablovski, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Aicina atbalstīt nelielos uzņēmumus © DIENA(16)

Daudzviet Eiropas Savienībā (ES) neliela mēroga uzņēmumus mēdz uzskatīt par ekonomikas galveno balstu, jo šādi uzņēmumi nodrošina gan darbvietas, gan nodokļu maksājumus, gan arī dinamisku uzņēmējdarbības vidi un līdz ar to arī sociāli labvēlīgu gaisotni.

Par sevi jāstāsta vairāk. Iznācis grāmatžurnāls par Latvijas teātra pēdējās desmitgades procesiem © DIENA

Novembra sākumā Baltijas Drāmas foruma laikā tika prezentēts Latvijas Teātra darbinieku savienības sadarbībā ar apgādu Zinātne izdotais grāmatžurnāls par pēdējo desmitgadi Latvijas teātra procesos Contemporary Latvian Theatre. A Decade Bookazine. "Manuprāt, mums vairāk par sevi ir jāstāsta uz āru. Tagad, tas notiek atsevišķu producentu un teātru līmenī," saka izdevuma idejas autore un sastādītāja Lauma Mellēna-Bartkeviča.

Valsts budžets: kurš iegūs, cik un kāpēc?(4)

Valsts budžets, tā veidošanas un pieņemšanas process, ir reālās politikas būtība. Tāpēc, ka runa ir par naudu. Tāpēc, ka valsts budžets sniegs atbildi vismaz nākošajā gadā uz jautājumu: kurš iegūs, cik un ko, un kāpēc. Vai gluži pretēji: kurš zaudēs, cik un ko, un kāpēc? Jāprecizē, ka šeit būs runa ne tikai par budžetu jeb likumu par Valsts budžetu 2021.gadam, bet visu "budžeta paketi" – likumprojektu kopumu – grozījumi, kuri ir paredzēti, lai realizētu valsts budžetu.

Pasaules atšķirīgā atgūšanās © DIENA

Koronavīrusam pasaules tautsaimniecību žņaudzot aizvien ciešāk, cerības uz strauju labklājības pieaugumu var nākamajā gadā arī nepiepildīties, par spīti lielajam valsts un centrālo banku atbalstam, kas īstenojas kā finanšu injekcijas ekonomikā. Tiesa, tas lielā mērā ir atkarīgs no konkrētās valsts vai pat reģiona.

Z studijā šonedēļ muzicēs grupa Astro’n’out

Latvijas Televīzijas koncertu ciklā Koncerts Z studijā 28. novembrī uzstāsies grupa Astro’n’out. Grupa pirms uzstāšanās teic, ka ir jābūt uzmanīgiem ar to, ko vēlas un pasaka skaļi, jo pavasarī viņu jaunākais singls bija tieši par vēlmi apstāties. Tagad mūziķi ir priecīgi par iespēju uzstāties, un savā koncertā Z studijā izpildīs gan jaunākās dziesmas, gan hitus no iepriekšējiem albumiem, informēja Latvijas televīzijās pārstāvji.

Labprāt izvēlas vietējo © DIENA(4)

Domājot par to, kā stimulēt savas valsts ekonomiku krīzes laikā, ļoti nozīmīga loma ir pircēju patriotismam attiecībā uz vietējo ražojumu iegādāšanos. Mūsu valstī šajā ziņā ir izteikts uzsvars uz pārtikas rūpniecības ražojumiem. Kā atzīst veikalnieki, mūsu valsts pārtika ir labas kvalitātes un pircēji to pērk labprāt. Taču vienlaikus arī valstij jācenšas stimulēt patērētāju izvēli ar pircēju maka biezuma pieaugumu, jo rezultātā ieguvēji būs ne tikai pircēji, kuri būs iegādājušies svaigus, veselīgus un vienlaikus lētākus pārtikas produktus, bet arī ražotāji un tirgotāji, kuri varēs tikt pie labākiem finanšu rādītājiem, un galu galā arī valsts ar kopējās labklājības pieaugumu un budžetā iekasētiem nodokļiem.

KNAB vidējo atalgojumu līdz 2023.gadam palielinās par 37%(5)

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz palielināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku mēnešalgu, līdz 2023.gadam vidējo atalgojumu birojā ceļot par 37%.

Jāspēj noturēt drošībā skolas © DIENA(5)

Izglītības iestādes visā valstī šobrīd cenšas noturēt kā faktiski pēdējos bastionus, kur ārkārtējās situācijas apstākļos bērniem līdz septītajai klasei iespējams sastapt vienkopus vairāk nekā desmit vienaudžus. Tomēr nav izslēgts, ka, situācijai ar Covid-19 izplatību pasliktinoties, neklātienē izglītoties visas valsts līmenī nāksies ne tikai 7.–12. klašu skolēniem, kuri to dara jau nepilnu mēnesi. Šobrīd, ja Covid-19 tiek apstiprināts kādam bērnudārza vecuma bērnam vai 1.–6. klases skolniekam, vai arī kādam no izglītojamo pedagogiem, tad tuvajām kontaktpersonām jādodas karantīnā.

Ienākumu zīlēšana politiķu gaumē © DIENA(3)

Valsts pārvaldes neizpratne par to, kas ir bizness un kā rodas ienākumi, palielināts administratīvais slogs un šaušana ar lielgabalu pa zvirbuļiem – tā Dienas aptaujātie eksperti komentē likumprojekta grozījumus, kas paredz, ka 2021. gadā pašnodarbinātajiem būs jāprognozē, vai to ienākumi ceturksnī sasniedz minimālo sociālo iemaksu objektu (trīs minimālās mēnešalgas).

Droši un netradicionāli var piedzīvot divas festivāla Homo Novus izrādes

Latvijas Jaunā teātra institūts un starptautiskais jaunā teātra festivāls Homo Novus aicina ikvienu bez maksas, netradicionālā un drošā formātā piedzīvot divus šī gada festivāla laikā tapušus mākslas darbus: Kristas Burānes izrādi no tā laika koki vairs nerunā un Metes Edvardsenas darbu Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē. Norvēģu mākslinieces darbs ir arī ir iekļauts Oslo biennāles programmā, kas notiek no 28. novembra līdz 6. decembrim, informēja festivāla rīkotāji.

PVO brīdina Eiropu par trešo vīrusa vilni(16)

Pasaules Veselības organizācija (PVO) aizvadītās nedēļas nogalē brīdinājusi Eiropas valstis, ka tās, nemācoties no kļūdām, riskē nākamā gada sākumā piedzīvot jau trešo plaša mēroga jaunā koronavīrusa uzliesmojumu, vēsta Reuters.

Viss top ātrāk skaidrs © DIENA

Tas, kas turas kopā, man šķiet neaizstājams. Ainars Mielavs ir izdevis albumu 220 volti, bet koncerti ir pārcelti uz nākamā gada pavasari.

Kalendārs

Novembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6