Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +6 °C
Smidzinošs lietus
Ceturtdiena, 2. aprīlis
Irmgarde, Daiva

Šodien

Maxima Latvija brīdina par viltus loteriju

Pēdējo dienu laikā ir fiksēti gadījumi, kuros iedzīvotāji saņem it kā Maxima vārdā izsūtītas īsziņas par laimētu balvu. Šī ir krāpnieciska aktivitāte ar mērķi iegūt lietotāju datus un aicināt pierakstīties maksas pakalpojumiem. Maxima Latvija nekādā veidā ar aptauju nav saistīta un aicina ziņojumus ignorēt, informē Maxima Latvija komunikācijas vadītāja Liene Dupate-Ugule.

Armiju iesaistīs patruļās uz robežas ar Baltkrieviju

Aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) devis rīkojumu Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem (NBS) sniegt atbalstu Valsts robežsardzei, nosūtot zemessargus papildus patrulēšanai uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, sociālajā tīklā Twitter paziņojis aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Nav tik drošs, kā sākotnēji varētu šķist © DIENA

Sākoties ekonomiskajai nestabilitātei, daļai iedzīvotāju zūd uzticēšanās citkārt tik ierastajām eiro, dolāru vai kādas citas valūtas banknotēm un rodas vēlme savu uzkrājumu pasargāšanai meklēt alternatīvas.

Latvijas pilsonis. Saruna ar hokejistu Oskaru Bārtuli © DIENA(4)

Savulaik Oskars Bārtulis bija viens no Latvijas talantīgākajiem hokeja aizsargiem un to spēja pierādīt arī laukumā, 2010. gadā piedaloties Stenlija kausa izcīņas finālsērijā. 2018. gadā Latvijas sabiedrību šokēja aizsarga vēstule Latvijas Hokeja federācijai, ka viņš esot pieņēmis Krievijas pilsonību, tomēr daudzus tas nepārsteidza, jo Bārtulis iepriekšējo reizi pasaules čempionātā bija spēlējis 2012. gadā. Šogad spēlētājs izteica vēlmi atgriezties valstsvienībā, tomēr plānus izjauca pasaules čempionāta atcelšana.

Migrantu nometnei Grieķijā noteikta karantīna

Nelegālo imigrantu nometnei Grieķijā netālu no Atēnām noteikta 14 dienu karantīna, jo nometnē konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, ceturtdien apstiprinājusi Imigrācijas ministrija.

Arstaruslmirus izdod albumu Skatu punkti

Ceturtdien, 2. aprīlī, klajā nācis producenta un izpildītāja Arstarulsmirus jaunais albums Skatu punkti, kas ir pirmais albums no četru albumu sērijas Vēlējuma dziesmas.

Vanaga: Attālinātajā mācību procesā daļa vielas paliks neapgūta(2)

Attālinātajā mācību procesā nav iespējams apgūt vielu tā, kā tiešā kontaktā, tāpēc skaidrs, ka daļa mācību vielas paliks neapgūta, tiešsaistes diskusijā stāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Rīgas Centrāltirgus lauž līgumu ar Centrālo gastro tirgu(2)

AS Rīgas Centrāltirgus nolēmis lauzt nomas līgumu ar Centrālais gastro tirgus īpašnieku SIA International SV ilgstošu finansiālo saistību nepildīšanas dēļ, portālam Diena.lv pavēstīja Rīgas Centrāltirgus (RCT) pārstāvji.

Ramiņš, Macats, Račinskis publisko dziesmu Pasaules gals

Radošais kolektīvs, kuru veido mūziķi Ervīns Ramiņš, Rūdolfs Macats un Arnis Račinskis, publisko dziesmu Pasaules gals. Tā radīta 2019. gada pavasarī dziesmu rakstīšanas nometnē RIGaLIVE 4, informēja Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports pārstāvji.

Latvijā pašreiz jūtas drošāk © DIENA(11)

Ar jaunā koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 saslimušo skaits Latvijā pagaidām pieaug salīdzinoši lēnā tempā un vienmērīgi. Pretēja aina Eiropā paveras Itālijā un Spānijā, kur saslimušo skaits ik dienas joprojām pieaug par vairākiem tūkstošiem. Arī citviet pasaulē Covid-19 izplatība šobrīd ir visai grūti kontrolējama. Šādos apstākļos vairāki ārvalstu studenti, kuri šajā semestrī Latvijā studēja apmaiņas programmā Erasmus+ , izvēlējušies palikt šeit, nevis atgriezušies dzimtenē. Lai gan pašreiz nav zināms, kad tiks atjaunoti starptautiskie pasažieru pārvadājumi, daudzi ārvalstu studenti šādu lēmumu pieņēmuši, jo uzskata, ka Latvijā šobrīd ir drošāk

Radeviča nav atsaukusies aicinājumam atgriezt olimpisko prēmiju(2)

Bijusī tāllēcēja Ineta Radeviča aizvien nav atsaukusies Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) aicinājumam atgriezt valdības piešķirto olimpisko prēmiju 30 000 eiro apmērā, kas tika izmaksāta par iegūtu ceturto vietu 2012.gada vasaras Olimpiskajās spēlēs Londonā, bet tagad anulēta, jo sportiste tika diskvalificēta pozitīva dopinga testa dēļ.

British Airways gatavojas uz laiku atlaist 36 000 darbinieku

Lielbritānijas nacionālā aviokompānija British Airways gatavojas uz laiku atlaist 36 000 darbinieku, kas, domājams, saņems 80% no to vidējā atalgojuma, pateicoties Lielbritānijas valdības ieviestajiem atbalsta pasākumiem, vēsta britu raidorganizācija BBC.

ASV pastiprina militāro klātbūtni uz robežas ar Meksiku

Savienotās Valstis pastiprinājušas militāro klātbūtni uz robežas ar Meksiku, lai nepieļautu, ka robežu šķērso migranti, kas varētu būt inficējušies ar jauno koronavīrusu, trešdien paziņojušas militārpersonas.

Ierobežojumi Krievijā – vāji koordinēti © DIENA(5)

Lai cīnītos ar jaunā koronavīrusa (SARS-CoV-2) izplatību, šonedēļ Maskavas paraugam pēc valdības mudinājuma sekoja arī citas Krievijas pašvaldības un ieviesa virkni dažādu pārvietošanās un ceļošanas aizliegumu.

Pārvadātāji saņems valsts atbalstu © DIENA(2)

Transporta nozare ir viena no visvairāk skartajām Covid-19 izraisītajā ekonomiskajā krīzē. Piemēram, starptautiskie pasažieru pārvadājumi ir apstājušies pilnībā, tāpēc valsts un pašvaldības sniegs nopietnu atbalstu gan privātajiem, gan valsts un pašvaldību pārvadātājiem, uzsver satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Baltijas valstis ar Covid-19 cīnās līdzīgi © DIENA(11)

Koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības ierobežošanai ir izstrādātas starptautiski vienotas vadlīnijas un ieteikumi, tomēr katrā valstī ierobežojumu un drošības pasākumu kopums atšķiras. Zināmā mērā tas, kādus ierobežojumus un drošības pasākumus izvēlas ieviest katra valsts, atkarīgs no tā, cik lielā mērā koronavīruss ir skāris attiecīgo valsti.

Kuras nozares būs glābējas? © DIENA(1)

Pieņemot, ka Covid-19 izplatību ierobežojošie pasākumi netiks atcelti jau tuvākajā laikā, kļūst skaidrs, ka gan ikvienam cilvēkam, gan uzņēmējdarbības videi, gan ekonomikai kopumā šiem pasākumiem vienkārši jāpielāgojas. Latvijā pēdējos gados bieži ticis uzsvērts, ka mūsu ekonomika balstās uz cilvēku zināšanām un profesionālajām prasmēm un ka būtiskākais tautsaimniecības resurss ir uzņēmumu izveidotāji un darbinieki, turklāt daudzos uzņēmumos īpašnieki paši vienlaikus ir arī daļa no darbinieku kolektīva.

Zirnis joko- 02.04.2020. © DIENA

Mīlestība turpinoties trīs gadus. Arī kāmis dzīvo trīs gadus. Iegādājieties mīlestības sākumā kāmi, viņa nāve būs jūsu mīlestības beigu indikators.

Miljons saslimušo © DIENA

Cilvēce straujiem soļiem tuvojas miljonam saslimušo ar Covid-19 – kopumā apstiprināti jau vairāk nekā 828 240 inficēšanās gadījumu, bet reģistrēti 41 072 nāves gadījumi, ieskaitot 29 912 Eiropā.

Kalendārs

Aprīlis, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10