Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā -2 °C
Skaidrs
Otrdiena, 31. janvāris
Tekla, Violeta

Šodien

Žaņa Lipkes memoriāla apbalvojumu Sudraba pagale šogad pasniegs Baložu-Kaniņu un Krievānu dzimtu pārstāvjiem

Šogad 1. februārī Žaņa Lipkes 123. dzimšanas dienā memoriāls ar savu apbalvojumu Sudraba pagale vēlas godināt un pieminēt Otrā pasaules kara gados Prodes pagastā dzīvojošās Baložu-Kaniņu dzimtas un viņu kaimiņa Alberta Krievāna varonību, drosmi un līdzjūtību, glābjot ebreju izcelsmes ārsta Benjamina Landas (1909-1966) un viņa sievas Hannas (1904-1989) dzīvību.

VDD sācis kriminālprocesu par Grevcovas izteikumiem Okupācijas muzejā

Valsts drošības dienests (VDD) noslēdzis pārbaudi saistībā ar Saeimas deputātes Glorijas Grevcovas (Stabilitātei) publiskajiem izteikumiem Latvijas Okupācijas muzeja apmeklējuma laikā, pieņemot lēmumu sākt kriminālprocesu par PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotās Latvijas okupācijas iespējamu rupju noniecināšanu, aģentūru LETA informēja VDD.

Kariņš: Kopumā neesam pietiekami atbrīvojušies no karteļiem

Latvijā ir arvien vairāk jomu, kurās nenotiek aizliegtas vienošanās - valsts sadzīve kļūst arvien labāka, tomēr Korupcijas uztveres indeksa 2022.gada rādītājs norāda, ka kopumā neesam pietiekami atbrīvojušies no karteļiem, otrdien preses konferencē žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Spotify zaudējumi pērn pieauguši 12 reizes

Zviedrijas mūzikas straumēšanas gigants Spotify pagājušo gadu noslēdzis ar zaudējumiem 430 miljonu eiro apmērā, kas bijuši vairāk nekā 12 reizes lielāki nekā 2021.gadā, kad uzņēmums cieta 34 miljonu eiro zaudējumus, teikts otrdien publiskotajā kompānijas paziņojumā.

Šmits: Nekavējoties jārod risinājums piena tirgus stabilizēšanai

Otrdien zemkopības ministrs Didzis Šmits (AS) uzdeva Zemkopības ministrijas (ZM) valsts sekretāram Raivim Kronbergam sagatavot informatīvo ziņojumu par situāciju piena nozarē, ņemot vērā straujo piena iepirkuma cenas kritumu, aģentūru LETA informē ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Kristīne Liepa.

Norisināsies Latvijas jauno izpildītāju konkurss Nāc sadziedāt!

Rīgas Stradiņa universitātes aulā 4. martā norisināsies tradicionālais jauno izpildītāju konkurss Nāc sadziedāt!, kurā profesionāla žūrija atklās jaunus, talantīgus un daudzsološus jaunos skatuves māksliniekus. Pieteikumus var iesniegt līdz 15. februārim, aizpildot konkursa pieteikumu un anketu konkursa mājaslapā www.nacsadziedat.lv.

IZM: SOK centieni ļaut agresorvalstu sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās ir pilnīgi nepieņemami

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) stingri nosoda Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) centienus atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās. Kamēr Ukrainā turpinās karadarbība, SOK aicinājums meklēt veidus, kā Krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē, ir pilnīgi nepieņemams.

Imanta Ziedoņa suns Funs jaunā tēlā atgriežas pie bērniem

Imanta Ziedoņa jubilejas gadā pie bērniem no jauna ciemos nāk Imanta Ziedoņa pasaku tēls suns Funs. Ziedoņa muzejs zinātkāro suņa Fuņa tēlu radījis, lai turpmāk tas sarunātos ar pirmsskolas vecuma bērniem muzejā Murjāņos un citur Latvijā.

Sabiedrībā ārstniecības augu tēju pazīšanas prasmes un vākšanas tradīcijas mazinās

26% Latvijas iedzīvotāju ārstniecības augu tējas iegādājas aptiekā, lietojot pēc farmaceita vai ārsta ieteikuma, gandrīz tikpat aptaujāto atzīst, ka paši pazīst vairākus ārstniecības augus, tos vāc, gatavo un lieto pēc vajadzības, tomēr izmanto arī aptiekās nopērkamās tējas. Nedaudz mazāk – 19% ir tādu, kuri tikai paši lasa ārstniecības augus tējai, bet salīdzinoši daudz – 30% – ārstniecības augu tējas nelieto, noskaidrots „Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras Norstat veiktajā aptaujā.

Tetera nama aizsardzībai izstrādās īpašu likumu

"Tiks izstrādāts īpašs likums Tetera nama Brīvības ielā 61, Rīgā, aizsardzībai un atjaunošanai. Paralēli VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) iesniegs Būvniecības valsts kontroles birojam lūgumu izskatīt iespēju uz likuma izstrādes laiku pagarināt steidzamo būvdarbu īstenošanas termiņu," informē VNĪ valdes loceklis Andris Vārna.

Aptauja: trīs gadu laikā strauji pieaudzis laiks, ko pavadām, lietojot telefonu

Multipakalpojumu uzņēmuma Tele2 veiktā aptauja liecina, ka pēdējo trīs gadu laikā būtiski pieaudzis mobilo tālruņu lietošanas laiks ikdienā. Par 46% pieaudzis to iedzīvotāju skaits, kas telefonu lieto 3 – 4 stundas dienā, par 73% palielinājies to cilvēku daudzums, kas lieto 5 – 7 stundas dienā, bet 86% – kas lieto vairāk nekā 7 stundas dienā.

Zelta mikrofonu par mūža ieguldījumu saņems Latvijas radio skaņu inženieris Augustīns Delle

Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta mikrofons'23 apbalvojumu par mūža ieguldījumu Latvijas skaņu ierakstu industrijas attīstībā saņems Latvijas radio skaņu inženieris Augustīns Delle. Viņš ierakstījis gandrīz 5000 mūzikas ierakstu, tajā skaitā Raimonda Paula, Robija Viljamsa un Lolitas Ritmanes mūziku filmai Dvēseļu putenis, informēja balvas rīkotāji.

Sāk mainīt pieeju © DIENA

Pasaules lielāko centrālo banku pārstāvji februāra sākumā pulcēsies uz 2023. gada pirmajām sēdēm. Kopš 2022. gada rudens sākuma ASV Federālā rezervju sistēma (FRS) un Eiropas Centrālā banka (ECB) uzturēja vienādus likmju celšanas tempus. Spriežot pēc banku pārstāvju paziņojumiem un finanšu tirgus prognozēm, februārī šī dinamika varētu mainīties.

Kalendārs

Janvāris, 2023
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5