Laika ziņas
Šodien
Migla

Šodien

Alku un spēļu plūsmā © DIENA

"Es veicu ceļojumu pasaules dramaturģijā un lasīju to valstu autoru lugas, ar kuru darbiem līdz šim nebiju iepazinies," sarunā ar laikrakstu Diena saka režisors Viesturs Meikšāns, par kura pieturas punktu ir kļuvusi Spānija ar Federiko Garsijas Lorkas lugu Bernardas Albas māja (skatuves versijā – nams), kas līdzās viņa darbam Asins kāzas ir viena no spāņu dramaturga daiļrades virsotnēm.

Okupācijas muzeja pārbūvei pabeigti demontāžas darbi

Latvijas Okupācijas muzeja pārbūvei un Nākotnes nama būvniecībai pabeigti demontāžas darbi, tādējādi noslēdzot nozīmīgu būvniecības posmu, aģentūru LETA informēja projekta pasūtītāja VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) pārstāvji.
Reklāmraksts

Pieteikšanās aizdevumam Latvijā vai citur Eiropā – kur tas ir izdevīgāk un kāpēc

Katram pienāk brīdis, kad ir nepieciešams finansiāls atbalsts, jo ir radušies kādi pēkšņi un neplānoti izdevumi. Protams, ka varam mēģināt lūgt naudu arī saviem draugiem un radiniekiem, tomēr šāda prakse nav pārāk patīkama; naudas lietas labāk atstāt profesionāļu pārziņā, kuri palīdzēs Jums piemeklēt pašu labāko risinājumu tieši Jūsu gadījumam.

Bļugeram 1+2 un otrās zvaigznes gods uzvarētā AHL spēlē

Latvijas izlases uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien guva vienus vārtus un veica divas rezultatīvas piespēles Amerikas Hokeja līgas (AHL) regulārā čempionāta mačā, kaldinādams Vilksbāres/Skrentonas Penguins komandas uzvaru.

Nesaskaņas, nesaskaņas... © DIENA

Premjera amata kandidāta Alda Gobzema piedāvāto plānu B – ideju ministros ņemt bezpartijiskus profesionāļus – asi kritizējis pat paša partijas līderis Artuss Kaimiņš.

Jaunajam veselības ministram jāspēj "iekāpt ārsta kurpēs" © DIENA(7)

Strādājot pie jebkādām veselības aprūpes reformām, jāiesaista pēc iespējas plašāks speciālistu loks. Jaunā Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidente Ilze Aizsilniece intervijā Baibai Krastiņai atzīst, ka ne vienmēr tā notiek, tādēļ nākamajam ministram uz nozari būtu jāmāk paskatīties no ārstu puses.

Nedēļas gaitā kļūs vēsāks

Šonedēļ Latvijā pakāpeniski pazemināsies gaisa temperatūra un atgriezīsies neliels sals, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs un Global Forecast System.

Šorīt Latgalē apgrūtināti braukšanas apstākļi

Šorīt braukšanas apstākļi pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem ir apmierinoši visā Latvijā, izņemot Latgali, kur daudzi ceļi ir sniegoti un apledojuši, liecina VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC) apkopotā informācija.

Cīņā pret mafiju traucē likumu atšķirības Eiropā © DIENA(3)

Pagājušajā nedēļā notikusī starptautiskā policijas operācija, kuras laikā Itālijā, Vācijā, Nīderlandē, Beļģijā, Luksemburgā un pat Dienvidamerikas valstī Surinamā tika aizturēti 90 cilvēki, kuri saistīti ar itāļu mafijas grupējumu ’Ndrangheta, kļuvusi par apliecinājumu tam, ka Eiropas valstis sākušas apzināties mafijas grupējumu iefiltrēšanos tajās, saka mediju aptaujātie mafijas darbības izmeklētāji un pētnieki. Policijas ciešā sadarbība izmeklēšanā nesusi pirmos augļus, taču steidzami nepieciešama arī likumu harmonizēšana, lai efektīvāk varētu apkarot noziedzīgo grupējumu dalībniekus arī tiesās.

Ieguvumu vairāk nekā ierobežojumu © DIENA(12)

Pirms pāris gadiem slēgtajā Lūznavas profesionālajā vidusskolā dienestu jau nākammēnes sāks jaunizveidotā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) apakšvienība. Tie būs Zemessardzes 36. kājnieku bataljona karavīri rotas apmērā. Aizsardzības ministrija pašlaik izstrādā bāzes attīstības projektu, kas paredz ēku renovāciju un jaunu namu būvniecību. Tikmēr pašvaldība no bāzes izveides Lūznavas ciemā saredz vairākus ieguvumus. Jāpiebilst, ka gan profesionālā vidusskola, gan Lūznavas pamatskola, kuras ciemā vairs nav kopš 2009. gada, tika aizvērta nepietiekamā audzēkņu skaita dēļ.

Slikts laiks ASV vēstnieces paziņojumam © DIENA(2)

Piekrītot, ka korupcija ir viena no Latvijas lielajām problēmām, kas «noēd» tautas labklājību un potenciāli apdraud mūsu sabiedroto labvēlību, ASV vēstnieces Nensijas Petitas atklāto vēstuli "Korupcija Latvijā nav noziegums bez upuriem" tieši šobrīd tomēr nevar uzskatīt par ko citu kā iejaukšanos Latvijas valdības veidošanas politiskajā procesā.

Ar tautu nerēķinās arī citur © DIENA(1)

Kamēr Latvijā daļa sabiedrības klusi niknojas, daļa ironizē, vēl citi neliekas ne zinis par iepriekšējās valdības veikto nodokļu reformu, par pēcvēlēšanu valdības veidošanas mēģinājumiem, kā arī solītajiem labumiem budžetā, kuru pieņems vēl kas zina kad, ir vērts pievērst uzmanību notikumiem ārpus mūsu valsts – Francijā, kur nerimst protesti pret varas īstenoto nodokļu politiku.
Reklāmraksts

3 vienkārši soļi, kā izvēlēties dāvanu

Pirmssvētku laikā jau atkal rodas jautājums – ko uzdāvināt? Izvēlēties dāvanas nav vienkārši. Ko uzdāvināt saviem mīļajiem, bērniem, vecākiem un draugiem? Šī neziņa rodas ik gadu no jauna, tuvojoties svētkiem. Un ko tālāk? Mēs sākam meklēt idejas internetā, domājam par tuvo cilvēku hobijiem, lūdzam draugiem padomu vai arī uzdodam tiešu jautājumu: «Ko tev uzdāvināt?» Un visbeidzot – ja risinājumu neesam raduši, mēs dodamies uz lielveikaliem, kur klīstam, meklējot nezin ko. Vai jums šis viss ir pazīstami?

Kalendārs

Decembris, 2018
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6