Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +3 °C
Apmācies
Pirmdiena, 27. janvāris
Ildze, Ilze, Izolde

Šodien

Festivālā Summer Sound uzstāsies grupa Astro’n’out

Vairāku nedēļu garumā festivāls Summer Sound reizi nedēļā izziņos māksliniekus, kuri uzstāsies šī gada festivālā, tā pamazām atklājot festivāla pilno programmu. Šogad festivālā uzstāsies arī viena no veiksmīgākajām pašmāju popgrupām – grupa Astro’n’out, informēja koncerta rīkotāji.

Gulbenes novadā sāk atjaunot tiltu pār Gauju

Uz autoceļa Smiltene–Velēna–Gulbene (P27) sākušies tilta pār Gauju atjaunošanas būvdarbi. Noteikts ātruma ierobežojums tilta pieejās 70 un 50 kilometri stundā, satiksme pār tiltu tiek regulēta ar luksoforu, līdzās ir sākta apbraucamā ceļa būvniecība, portālu Diena.lv informē VAS Latvijas Valsts ceļi (LVC).

Grammy balvu ceremonijā triumfē Billija Ailiša

Losandželosā svētdien Grammy balvu pasniegšanas ceremonijā triumfēja amerikāņu popmūziķe Billija Ailiša (Billie Eilish), saņemot visas četras galvenās ceremonijas godalgas, arī prestižo apbalvojumu Gada albums.

Miljards izglītības tīklam autoritāro līderu laikmetā © DIENA(5)

Jaunu akmeni pasaules politikas jau tāpat nemierīgajā dīķī iemetis viens no pasaulē vispretrunīgāk vērtētajiem ar plašām sabiedriskajām aktivitātēm pazīstamajiem miljardieriem Džordžs Soross. Pagājušajā nedēļā, uzstājoties Pasaules ekonomikas foruma sanāksmē Davosā, viņš paziņoja, ka sāk "vissvarīgāko un ilgstošāko projektu savā dzīvē".

Domino efekts Pierīgā. Līdz ar Saulkrastu novada izveidi neskaidras saistīto pašvaldību robežas © DIENA(6)

Pierīgas pašvaldību robežas Daugavas kreisajā pusē ir daudz maz skaidras, toties situācija ar labā krasta novadiem ir daudz sarežģītāka. Ir iezīmējies četrdesmitais – Saulkrastu – novads, kas varētu tapt administratīvi teritoriālās reformas (ATR) rezultātā. Saulkrastu novada izveide, tam pievienojot atsevišķus apkārtējo novadu pagastus, ir Nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un Brīvībai/LNNK priekšlikums. Jāpiebilst, ka pirms gada mēra krēslu Saulkrastos zaudēja ilggadējais domes priekšsēdētājs NA biedrs Ervīns Grāvītis un viņa vietā stājās politiskais konkurents no Vienotības – Normunds Līcis. Arī Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) rosinājusi Saulkrastus izņemt no jaunveidojamā Ādažu novada robežām, taču atšķirībā no NA ierosinājuma ZZS priekšlikums neskar apkārtējos novadus.

Parka epopeja: VDD "grāvī", Bordāns – Sputņikā © DIENA(5)

Epopejā ap Valsts drošības dienesta (VDD) ieceri celt savu jauno ēku bijušā velotreka Marss teritorijā pārsteidz, ka neviens lēmuma pieņemšanas un projekta virzīšanas procesā iesaistītais nebija pietiekami kompetents, lai, redzot iedzīvotāju aktīvo parakstu vākšanu par parka izveidi šajā teritorijā, aizdomātos, ka viss process neglābjami izvērtīsies tracī, ko tiešām gardu muti izmantos arī tie, kuriem par destabilizāciju Latvijā tiek maksāts. Risku izvērtēšana un spēja piedāvāt to apiešanu vai mazināšanu ir viena no valsts pārvaldē nepieciešamajām kompetencēm, tādēļ par VDD jaunās ēkas epopeju droši var teikt, ka visi iesaistītie parādījuši savu nekompetenci. To atzīt nenozīmē kļūt par pretvalstisku elementu vai noderīgo idiotu kādā "labi plānotā kampaņā" pret VDD un Latvijas valsts interesēm kopumā – to sakot, VDD brauc grāvī. Precīzi tāpat, kā VDD un pārējo iesaistīto nekompetento darbošanos ap jaunās ēkas projektu nosaukt par "labi plānotu mēģinājumu" kaitēt VDD un valsts interesēm.

Bīstamie signāli pasaulei © DIENA(2)

Pagājušajā nedēļā manam paziņam piezvanīja draugs no kādas Eiropas lielvalsts, kurā viņš dzīvo un strādā jau daudzus gadus, un lūdza padalīties ar informāciju, kas īsti notiek ar VAS Latvijas dzelzceļš (LDz). It kā jau loģisks jautājums no cilvēka, kura saknes ir Latvijā.

464.sērijas ēkas © DIENA

Ekonomikas ministrijas pasūtītā pētījumā secināts, ka 464. sērijas jeb tā dēvētā lietuviešu projekta daudzdzīvokļu ēkas ir drošas turpmākai ekspluatācijai. Citās dzīvojošie pagaidām var justies nedroši?

Kalendārs

Janvāris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9