Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Šodien

Jaunā koncertciklā Liepājas Simfoniskais orķestris ved simfoniju tuvāk © DIENA

Jaunā tiešraides koncertu ciklā Liepājas Simfoniskais orķestris aicina iepazīt pasaules simfoniju šedevrus. Jauno koncertciklu, kas nosaukts Simfonija tuvāk, Liepājas Simfoniskais orķestris uzsāks 29. janvāra vakarā plkst. 19. Šī cikla koncertos varēs bez maksas iepazīt pasaules simfoniskā repertuāra stūrakmeņus.

Buncis: Lēmums par PČ hokejā rīkošanas vietām jāpieņem pēc iespējas ātrāk

Mums kā potenciālajiem organizatoriem šobrīd svarīgākais ir, lai Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) lēmumu par pasaules čempionāta hokejā rīkošanas vietu vai vietām pieņem pēc iespējas drīzāk, sarunā ar aģentūru LETA otrdien teica meistarsacīkšu rīkotājas SIA Hokeja akadēmija vadītājs Edgars Buncis.

Demisionējis Itālijas premjers Džuzepe Konte(1)

Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte otrdien prezidentam Serdžio Matarellam iesniedzis paziņojumu par atkāpšanos no amata, šādi cerot izveidot jaunu un spēcīgāku valdību.

Roterdamas starptautiskajā kinofestivālā notiks Dāvja Sīmaņa filmas Gads pirms kara pirmizrāde

Pazīstamā režisora Dāvja Sīmaņa jaunās spēlfilmas Gads pirms kara pasaules pirmizrāde notiks Roterdamas starptautiskajā kinofestivālā. Līdz ar četrpadsmit citām pretendentēm filma atlasīta vienā no festivāla galvenajām programmām Big Screen Competition, kur uzvarētājs balvā saņems 30 000 eiro un garantētu filmas izrādīšanu Nīderlandes kinoteātros un televīzijas kanālos, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Lietuvā ar jauno koronavīrusu inficējušies vēl 686 cilvēki; Igaunijā - 357

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 686 cilvēkiem, bet ar jaunā vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši 14 cilvēki, otrdien paziņojis Statistikas departaments. Tikmēr Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 357 cilvēkiem, bet ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19 miruši deviņi cilvēki, informēja Veselības departaments.

LIAB: 2020.gadā Latvijā strauji pieauga nelegālo interaktīvo azartspēļu tirgus daļa (1)

2020.gadā Latvijā strauji pieauga nelegālo interaktīvo azartspēļu tirgus daļa, liecina pētījumu aģentūras H2GC dati. Ja 2019.gadā nelegālo interaktīvo azartspēļu daļa Latvijā bija 34,3 miljoni eiro, tad 2020.gadā tā pieauga par vairāk nekā 10 miljoniem eiro un sasniedza gandrīz 46 miljoni eiro apmēru, kas ir 45% no kopējā azartspēļu tirgus Latvijā, informēja Latvijas interaktīvo azartspēļu biedrība (LIAB).

Viestura Meikšāna Runas skola izsludina vebināru introvertiem

Pirmdien, 1. februārī, Viestura Meikšāna izveidotā Runas skola rīkos vebināru 10 tehnikas introvertiem, ko vadīs režisors un psihologs Juris Rijnieks. Vebinārā lektors iepazīstinās ar praktiskiem paņēmieniem, kā publiskās runas laikā pārvaldīt emocijas, ķermeni, balsi un uztraukumu.

Vērojama konkurence par uzņēmumiem © DIENA(8)

Raugoties darba sludinājumos, ar kuru palīdzību tiek meklēti kvalificēti darbinieki, ir visai liela iespēja ieraudzīt kādu ārvalstu zīmolu – starptautisku uzņēmumu, kurā ir vakances.

Latvija ir viena no aktīvākajām Covid-19 testētājām ES(6)

Pagājušajā nedēļā nedaudz sarucis veikto Covid-19 testu skaits, taču Latvija ir viena no aktīvākajām testētājām Eiropas Savienībā (ES), teikts šodien paredzētajai Ministru kabineta un Krīzes vadības padomes sēdei sagatavotajā prezentācijā.

Igaunijā sākusi darbu Kajas Kallasas valdība(4)

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida otrdien apstiprināja amatos premjerministres un Reformu partijas līderes Kajas Kallasas vadītās valdības locekļus, bet pēc tam jaunā valdība deva zvērestu parlamentā, un līdz ar to stājušās spēkā tās pilnvaras un valdība sākusi darbu.

Pilnā nopietnībā tiek darītas lielākās muļķības © DIENA

Ķekavas novadpētniecības muzejs visiem interesentiem piedāvā "apmeklēt" savu pirmo virtuālo izstādi ar nosaukumu Pilnā nopietnībā tiek darītas lielākās muļķības, ko organizē sadarbībā ar Latvijā pazīstamo karikatūristi Ludmilu Bulikinu, laikrakstu Diena informēja muzeja izglītojošā un komunikācijas darba vadītāja Melita Šaule.

Automašīnas mums ir, bet luksoforu vēl nav © DIENA

Aizvadītais gads bija pilns ar pārsteigumiem un izaicinājumiem – globālā pandēmija ne tikai radīja virkni ar veselību, ekonomiku un sadzīvi saistītu problēmu, bet arī ļoti izteikti šajā laikā aktualizējās viltus ziņu, dezinformācijas un dažādu maldu izplatītāji. Tādēļ svarīgi ir analizēt aizgājušajā gadā notikušo, lai nākotnē Latvijas sabiedrība varētu izvairīties arī no infodēmijām.

AstraZeneca aizstāv vakcīnas efektivitāti(1)

Farmācijas kompānija AstraZeneca aizstāvējusi savas vakcīnas efektivitāti pēc mediju ziņām, ka Vācijas valdībai ir šaubas par tās efektivitāti cilvēkiem vecumā virs 65 gadiem.

KPV LV iekšējās pretrunas saasinās © DIENA

Pašlaik Uzņēmumu reģistrā (UR) apstiprinātā partijas KPV LV valde paziņojusi, ka vēlas atsaukt parakstus no valdības koalīcijas līguma. Saeimas KPV LV frakcijas vadītājs Māris Možvillo to sauc par zibens spērienu no skaidrām debesīm un sola, ka frakcijas pozīcija būs skaidra trešdien. Taču notikušais vēlreiz apliecina, ka partijas iekšienē ir nesaskaņas, ko atrisināt varbūt var 20. februārī plānotā pilnsapulce. Līdz tam teorētiski pastāv iespēja, ka partija izslēdz Saeimas deputātus, ja tie nepakļausies valdes lēmumiem.

Dejas domas mēs visi radām kopā. Pārsteigums dejas mākslā interneta vietnē Dance.lv © DIENA

"Šajā miniatūrā es strādāšu ar stāvokli, kurā iecerēts, cik nu tas iespējams, izdzēst pieredzi un zināšanas par to, kā veikt jebkādu kustību, dodot sev iespēju kustēties brīvi no priekšstatiem un ieradumiem," par savu darbu Skaļākā vieta pasaulē raksta horeogrāfe Agnese Bordjukova. Tiešsaistes projekts Deja domā. Kā deju uztvert, saprast un aprakstīt aicina interneta vietnē Dance.lv iepazīties ar astoņiem dažādu žanru dejas jaundarbiem videoformātā, horeogrāfa radošā procesa piezīmēm un 16 recenzijām. Jāatzīmē, ka projekts ir ticis nominēts Dejas balvai 2019– 2020 kategorijā Pārsteigums dejas mākslā.

Kā glābiņu gaida vakcināciju © DIENA(12)

Ilgstošas sociālās aprūpes centru (SAC) klienti savus tuviniekus nav sastapuši kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, jo karantīna bija viens no galvenajiem aizsardzības veidiem no vīrusa infekcijas. Lai gan labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) žurnālistiem vakar norādīja, ka situācija ir stabilizējusies un kopš decembra beigām saslimušo īpatsvars samazinājies no 13,4% līdz 10,4%, tomēr ar Covid-19 inficēto skaits SAC joprojām ir ļoti augsts. Slimības izplatības otrajā vilnī no kopumā 184 valsts un pašvaldību sociālās aprūpes centriem vīruss konstatēts 80 iestādēs un daudzās izplatījies nekontrolēti. "Jāiztur vēl trīs nedēļas, līdz varēsim uzsākt vakcināciju. Tikmēr darbiniekiem katru dienu jāveic pieejamie laboratorijas vai ātrie testi," mierināja ministre.

Snigšana turpināsies līdz trešdienai

Otrdien un trešdien Latvijas lielākajā daļā snigs, daudzviet stipri, bet piekrastē un austrumu novados gaidāms arī lietus, prognozē sinoptiķi.

Vēl vienas krīzes aizmetņi © DIENA(3)

Tautsaimniecības stimulēšanas pasākumi, ko centrālās bankas uzsākušas iepriekšējās finanšu krīzes izskaņā, pasaules ekonomiku ieveduši jaunā laikmetā, kura izpausmes vēl līdz galam nav prognozējamas. Globālās tautsaimniecības līdzsvars izzuda šī gadsimta pirmajā desmitgadē, kad, tiecoties pēc aizvien lielākas peļņas, bankas bija kāpinājušas kreditēšanas apjomus līdz tolaik jauniem rekordiem, īpaši nevērtējot, vai aizdevumu ņēmēji ir spējīgi tos apmaksāt.

Kalendārs

Janvāris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7