Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Šodien

Tango ar diktatoru: vai bija tā vērts?(5)

Šobrīd ir piektā diena kopš apkaunojošā prezidenta vēlēšanu farsa Baltkrievijā. Nu jau šķiet ap 10 000 cilvēku ir aizturēti, tiek spīdzināti uz ātru roku noorganizētās pārbāztās kamerās, OMON brutalitāte ir pieaugusi līdz sadistu orģiju cienīgiem skatiem. Lukašenko neatkāpjas, bet tā vietā kāpina draudus un represijas.

Laiks spēcināt organismu © DIENA

Galvenie labas veselības priekšnoteikumi ir kustība, emocionālais līdzsvars, svaigs gaiss un sabalansēts uzturs. Vasara ir labākais laiks, lai spēcinātu organismu un stiprinātu tā dabiskās aizsargspējas. Euroaptieka farmaceite Zane Melberga dalās ar pieciem padomiem – ko darīt vasarā, lai stiprinātu imunitāti, pirms sākusies vīrusu sezona.

Vēsture Dienā: Slepenākais cietums © DIENA(2)

Kāpēc komunistu režīms šāva cilvēkus? Nu tāpēc, lai visādi atpakaļrāpuļi nestājas ceļā uz gaišo komunistisko nākotni, jo, kamēr viņi tur stāv, gaišo nākotni nav iespējams sasniegt. Cēla mērķa vārdā tātad šāva. Turklāt ne tikai nomaļās vietās, kā Baltezerā, bet arī pašā Rīgas centrā.

Lukašenko un Putins apsprieduši situāciju Baltkrievijā(16)

Baltkrievijas un Krievijas prezidenti Aleksandrs Lukašenko un Vladimirs Putins sestdien telefonsarunā apsprieduši situāciju Baltkrievijā, vēsta Lukašenko preses dienestam tuvais lietotnes Telegram kanāls Pul Pervogo.

Zvaigžņu gaisma skan kā blūzs © DIENA

Ar Andri Bumbieri sēžam telpā, kur atrodas divas basģitāras. Nav brīnums – šis instruments viņam blakus ir gandrīz pusgadsimtu. Kopš tā brīža, kad puika pirmoreiz izdzirda muzicējam bītlus. Runājam par dzīvi, par latviešu estrādes mūziku, par Latviju politiskajos vējos un par to, ka astronoma Keplera planētu "gamma" veido līdzību ar blūza gammu.

Zaļi jau no bērnības © DIENA

Ja vēlamies, lai mūsu bērni izaugtu par ilgtspējīgi domājošiem cilvēkiem, kam rūp vide un kas saprot un novērtē dabu, svarīgi ir jau no pirmajām viņu dzīves dienām ikdienu organizēt pēc iespējas zaļāku. Taču svarīgi ir arī runāt par videi draudzīgu dzīvošanu, skaidrot un mācīt mazajiem cilvēkiem un veikt kopīgas aktivitātes, iesaistot bērnus, – tieši praktiska darbošanās vislabāk palīdz nostiprināt paradumus un izpratni.

Piecas lodes vēderā © DIENA

Šī gada martā pēc konflikta tiku sašauts, tomēr tas mani nav apturējis – jau labu laiku esmu atsācis treniņus ringā un mani mērķi turpmākajā karjerā ir visaugstākie. Jūs par Daņiku vēl dzirdēsiet, iespējams, pat UFC ringā.

Rūgtā uzvaras garša © DIENA(41)

Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu norisē šogad it kā nebija nekā neparasta – izrēķināšanās ar opozīciju, Aleksandra Lukašenko jeb Batjkas uzvara un nemieri sabiedrībā. Iepriekšējās reizes protesti ātri apklusa. Kāpēc šoreiz varētu būt citādi?

Feldberga fenomens © DIENA(1)

Akmens cildinātājs tēlnieks Ojārs Feldbergs atvēris starptautisku mākslas rezidenci atjaunotajā Firkspedvāles muižas kungu ēkā.

Pa vienam ik stundu © DIENA(9)

Pēdējos piecos gados cietušo skaits nelaimes gadījumos darbavietā Latvijā palielinājies par 31%, un ik stundu negadījumu darbā piedzīvo viens strādājošais, rāda Valsts darba inspekcijas (VDI) statistika.

Daudzveidīgā un noslēpumainā Ziemeļkurzeme © DIENA(2)

Katrs tuvāks vai tālāks ceļojums ir kā piedzīvojums, kas sākas jau no kartes atvēršanas un ceļotāju vēlmju saskaņošanas brīža. Divu dienu garumā Ziemeļkurzemes torņi, purvi, jūra un senu nostāstu pilnās vietas apburs gan lielus, gan mazus Latvijas apceļotājus – gan mierīgos dabas baudītājus, gan aktīvas atpūtas cienītājus un piedzīvojumu meklētājus.

Kalendārs

Augusts, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6