Laika ziņas
Šodien
Migla

Šodien

Novērstās nolaupīšanas mērķis bijis tiesu izpildītājs un 350 tūkstoši eiro

Valsts policijai janvārī izdevies apturēt ieplānotu noziegumu - kāda tiesu izpildītāja nolaupīšanu. Noziedznieks plānojis viņu piespiest ar internetbankas starpniecību pārskaitīt 350 000 eiro un vēlāk nozieguma pēdu slēpšanas nolūkā viņu nogalināt, otrdien žurnālistiem pastāstīja Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes pirmās nodaļas priekšnieks Romāns Jašins.

Contra. Tik grūti ir būt latvietim

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā populārā igauņu dzejnieka Contras (īstajā vārdā Margus Konnula) dzejas krājumu Tik grūti ir būt latvietim, informēja izdevniecības pārstāvis Kaspars Eizentāls.
Reklāmraksts

Populārākās darba vietas vasarai, no kurām pēc atgriešanās varat atgūt nodokļus

Arvien vairāk cilvēku ir ieinteresēti vasarā strādāt ārzemēs. Jaunieši bieži dodas prom, lai nopelnītu studijām vai vienkārši ceļotu, paralēli pelnot naudu. Sezonas darbi ir diezgan populāri un ir pieejami plašā izvēlē, tomēr, ja vasarā esat nolēmuši doties prom, ir ieteicams daudz agrāk sākt meklēt darbu un vietu, kur palikt. Ir labi arī zināt, arī to, ka nodokļu atmaksa jums pienākas arī pēc atgriešanās mājās no sezonas darba.

RIXC galerijā notiks skaņas mākslas izstāde Četri skaņdarbi

Ceturtdien, 21. februārī plkst. 17 RIXC galerijā (Lenču ielā 2, Rīgā) tiks atklāta skaņas mākslas izstāde Četri skaņdarbi, kurā mākslinieki Krista Dintere un Ivo Tauriņš piedāvās savas daudzkanālu skaņas kompozīcijas un Ērika Ešenvalda skaņdarba Saules krustcelēs imersīvu skanējumu koklētāju ansambļa Balti izpildījumā, informēja izstādes producente Agnese Baranova.

Lursoft: Patiesos labuma guvējus atklājuši gandrīz 32 000 uzņēmumu

Dati par patiesajiem labuma guvējiem nereti atklāj negaidītu informāciju. Dažkārt tie parāda, cik sarežģītu tīklu izdomājuši vietējie uzņēmumi, paslēpjoties aiz vairākām ārvalstu kompānijām, bet ir reizes, kad no šķietami vietējā kapitāla uzņēmuma patiesībā labumu gūst ārzemnieki.

Taxify: Kopbraukšanas pakalpojumu attīstība tiek apkarota

Valdības deklarācijā iekļauts mērķis veicināt "kopbraukšanas iespēju plašāku izmantošanu", tomēr vairāki plānotie likuma grozījumi liek secināt, ka kopbraukšanas pakalpojumu attīstība Latvijā tiek metodiski apkarota, uzskata mobilās lietotnes Taxify reģionālais vadītājs Latvijā Kārlis Ķezberis.

Vairāk sauļu Venēcijas biennālē © DIENA

Mākslinieces Daigas Grantiņas instalācija Saules Suns atsedz ainavu ar vairākiem centriem, veidotu ap vairākām saulēm, vairākiem gaismas avotiem, kuru stari savā ceļā šķērso dažādus materiālus un formas – vakar notikušajā 58. Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljonam veltītajā preses konferencē atklāja izstādes kuratori Inga Lāce un Valentīns Klimašausks.

ASV bloķē Ziemeļkorejas civilās aviācijas atdzimšanu

ASV bloķējušas ANO Starptautiskās Civilās aviācijas organizācijas (ICAO) centienus uzlabot gaisa satiksmi ar Ziemeļkoreju, Phenjanai mēģinot daļēji atvērt savu gaisa telpu ārvalstu lidsabiedrībām, aģentūrai Reuters apstiprinājuši trīs avoti, kas informēti par lietas apstākļiem.

Ar spārniem pāri Rīgas bedrēm © DIENA

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu pildītājs Emīls Jakrins atzīst, ka bedru ielās ir vairāk nekā parasti, taču pašam gan ne reizi neesot gadījies kādā no tām iebraukt

Skaidrs virziens tālākā dzīvē © DIENA(11)

Vidusskolu Latvijā pārsvarā beidz jaunieši jau pieaugušā vecumā – 18, 19 vai pat vairāk gados. Tas ir laiks, kad sāk domāt par to, kur studēt vai strādāt. Tajā pašā laikā skolā apgūstamo mācību priekšmetu ir ļoti daudz un tie ir sadrumstaloti, nedodot iespēju jauniešiem pietiekami iedziļināties kādā konkrētā virzienā, tādējādi arī radot grūtības saprast savas vēlmes, kas attiecas uz viņa nākotni. To cer mainīt jaunajā vidējās izglītības mācību saturā, vidusskolēniem piedāvājot iespēju sev interesējošos mācību priekšmetus apgūt padziļināti.

Eiropieši neatsaucas ASV prasībai repatriēt džihādistus © DIENA(20)

Eiropas valstis ir atturīgi reaģējušas uz ASV prezidenta Donalda Trampa prasību repatriēt un tiesāt savus pilsoņus, kas ir devušies uz Sīriju, lai pievienotos džihādistu grupējumam Islāma valsts. Amerikāņu atbalstīto un kurdu vadīto Sīrijas demokrātisko spēku (SDS) gūstā esot nonākuši aptuveni 800 ārvalstu kaujinieku, taču nav skaidrības par viņu likteni pēc tam, kad Sīriju pametīs ASV karaspēks. Eiropiešu izvairībai ir gan politiski, gan tiesiski iemesli.

Neiekrist maldinātāju slazdā © DIENA(2)

Drīzumā – 25. maijā – gaidāmās Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanas parādīs, vai mūsu sabiedrība pārslimojusi aizraušanos ar populismu, kas 13. Saeimas vēlēšanās izpaudās ar sen nepieredzētu intensitāti. (Eksperti norāda, ka tik vērienīga uzticēšanās utopiskiem solījumiem nebija pieredzēta kopš 5. Saeimas vēlēšanām 1993. gadā.)

Kalendārs

Februāris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10