Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Šodien

EP pieļauj Brexit termiņa pagarinājumu(1)

Jaunais Eiropas Parlamenta (EP) sasaukums pieļauj Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb breksita termiņa pagarinājumu, aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš.

Barnjē: ES neizliksies, ka risina Brexit sarunas(3)

Eiropas Savienība (ES) nav noskaņota izlikties, it kā tā risinātu sarunas Brexit jautājumā, trešdien sacīja ES vecākais Brexit sarunvedējs Mišels Barnjē, šādi paužot brīdinājumu Londonai par konkrētu priekšlikumu trūkumu. "Tas pavisam notikti nav jautājums par izlikšanos, ka notiek sarunas," Eiropas Parlamentā (EP) brīdināja diplomāts.

Sitiens pa zobiem © DIENA

Galerijā Daugava atvērta pazīstamā tēlnieka Aigara Bikšes jaunākā personālizstāde ar nosaukumu Zvērīga spēle.

RSU prorektors: Kāda ir augstākās izglītības pārvaldības loģika?(5)

Sākot no 1995. gada, Augstākās izglītības likums, bet no 2005. gada – Zinātniskās darbības likums regulē augstākās izglītības un zinātnes jomas. Augstākās izglītības (AI) nozare divas desmitgades ir funkcionējusi valsts birokrātiskā sistēmā, kas nav pietiekami stratēģiski vadīta – nav uzstādīti precīzi tautsaimniecībai vajadzīgie mērķi un nav piešķirti nepieciešamie resursi šo mērķu sasniegšanai. Pasaules Banka regulāri norādīja uz nepietiekamo valsts finansējumu augstākajai izglītībai un zinātnei, bet Valsts kontrole 2017. gada revīzijā pat konstatēja, ka atbildīgā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) "veic dažādas aktivitātes, tomēr ilgstoši esošās problēmas, kas kavē augstākās izglītības attīstību, neatrisina".

Valsts kontrole: Virknē pašvaldību ir ambiciozi un dārgi uzturami objekti, kas sevi nespēj atpelnīt(22)

Daudzu pašvaldību prakse, aizņemoties valsts budžeta finansējumu pārlieku lielu, pašvaldības reālajai situācijai un vajadzībām neatbilstošu objektu būvniecībai, liecina par īstermiņa domāšanu un bezatbildīgu attieksmi pret saviem nākotnes izdevumiem. Valsts kontrole 15 pašvaldībās vērtēja šādu infrastruktūras projektu ekonomiskā pamatojuma esamību, kā arī to plānošanu un īstenošanu. Revīzijā Valsts kontrole atklāja, ka lielākā daļa sporta un atpūtas objektu visdrīzāk nekad nevarēs sevi atpelnīt, un no pašvaldībām nepieciešamie uzturēšanas izdevumi ik gadu tikai pieaugs.

Sudden Lights laiž klajā singlu Izbēgšana

Grupa Sudden Lights 18. septembrī prezentē singlu un video klipu Izbēgšana no otrā studijas albuma Vislabāk ir tur, kur manis nav un aicina visus uz albuma prezentācijas koncertu, kas notiks 11. oktobrī plkst. 18 tirdzniecības centrā Spice.

Kalnietei uztic ETP grupas viceprezidentes posteni(9)

Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete (Jaunā Vienotība) ievēlēta par Eiropas Parlamentā lielākās politisko partiju frakcijas - Eiropas Tautas partijas (ETP) grupas - viceprezidenti, aģentūru LETA informēja Kalnietes palīdze Elīna Bīviņa. Kalnieti amatam virzīja Baltijas un Ziemeļvalstu deputāti. Kalniete uzsvēra, ka aicinājumu turpināt strādāt ETP grupas prezidijā viņa uztver ar lielu atbildību.

Aicina uz lielo rudens talku dzīvnieku patversmē Ulubele

Rudenim iesākoties, laiks ķerties pie āra darbiem, tāpēc jau trešo gadu pēc kārta 4finance Labie Darbi un SMScredit.lv aicina uz lielo rudens talku dzīvnieku patversmē Ulubele. Šogad kopīgiem spēkiem plānots sagatavot suņu voljerus ziemai un sakopt patversmes teritoriju, portālu Diena.lv informēja 4finance.

Turcija vairs negrib būt patvērums sīriešiem © DIENA(1)

Vēl pirms dažiem gadiem Turcijas valdība dižojās ar to, ka savā valstī laipni uzņēmusi miljoniem sīriešu, kas bēga no iznīcinošā kara dzimtenē. Taču turku attieksme pret sīriešu bēgļiem ir mainījusies. Pēdējās nedēļās ārvalstu medijos parādījušies stāsti par Turcijā dzīvojošo sīriešu masveidīgu deportēšanu atpakaļ uz Sīriju, kur joprojām norisinās intensīva karadarbība. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans paziņojis par plāniem pārvietot lielu skaitu bēgļu uz Sīrijas ziemeļaustrumiem, ko kontrolē kurdi, un piedraudējis atvērt valsts robežas sīriešiem, kuri vēlas doties uz Eiropu.

Ņujorkas štats aizliedz aromatizētās e-cigaretes

ASV Ņujorkas štats otrdien kļuvis par otro pavalsti, kas aizliegusi aromatizētās elektroniskās cigaretes, šādu lēmumu pieņemot pēc vairākiem ar veipošanu saistītiem nāves gadījumiem, kuru dēļ vairojušās bažas par šo produktu, kas ilgstoši uzskatīts par nekaitīgāku nekā tradicionālās cigaretes.

Atkāpies! © DIENA(1)

Latvijas Pašvaldību savienība pieprasījusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces demisiju, tādējādi paužot neapmierinātību ar reģionālās reformas gaitu.

Stambulas konvencija joprojām gaida © DIENA(29)

Latvija ir viena no septiņām Eiropas Savienības valstīm, kas joprojām nav ratificējusi Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu jeb Stambulas konvenciju. Latvijas kavēšanos ar dokumenta ratificēšanu pagājušajā nedēļā kritizēja arī ANO Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas pārstāve Ana Pelaesa Narvaesa. Konvencija joprojām guļ Labklājības ministrijas (LM) atvilktnē, un nav zināms, kad varētu notikt kāda šī dokumenta virzība. Šobrīd šis jautājums nav aktuāls arī citām koalīcijas partijām – ja pirms dažiem mēnešiem politiķi taisnojās, ka jaunajai valdībai ir jāiestrādājas, tad šobrīd galvenā prioritāte esot valsts budžeta veidošana, un par Stambulas konvenciju neviens nedomājot.

Sākotnēji tikai ekonomika © DIENA(10)

Nedēļas sākumā Krievijas laikraksts Kommersant publiskoja informāciju par tā rīcībā nonākušo Krievijas un Baltkrievijas tālākās integrācijas plānu, kas ir daļa no virzības uz tā saucamo vienoto valsti. Kā norādīja laikraksts, dažās ekonomikas jomās paredzēta integrācija, plašāka nekā pašlaik pastāv Eiropas Savienībā (ES), sasniedzot konfederatīvas valsts līmeni.

Valdībai uzglūn tiesiskuma krīze © DIENA(14)

Aizvien vairāk šķiet, ka līdakas ielaišana karūsu dīķī, lai pēdējās pašapmierinātībā nekļūtu pārmērīgi kuslas, var draudēt ar nezināmiem riskiem pašiem zaļsvārces ielaidējiem. Runa ir par vēlmi atšķaidīt Saeimā iepriekš esošās partijas ar jauniem spēkiem, kuri nu ķērušies pie sava pirmā patstāvīgi veidojamā budžeta.

Kalendārs

Septembris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6