Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Šodien

No dīvāna labāk redzams* © DIENA

Strādājot jau kuro nedēļu "no dīvāna", gribi negribi sāc ierauties pat ne vairs kāda noteikta cilvēku loka veidotā, bet savā individuālajā burbulī. Jau sen esi sapratis, ka gluži labi vari iztikt bez tādām ekstrām kā jaunas zeķes vai slota un griķiem ne vienmēr ir vajadzīga mērce. Vēlme satikt draugus un radiniekus atkāpjas – galu galā ko tad jaunu viņi varētu pateikt. Pat komentārus internetā rakstīt vairs nešķiet svarīgi, bet ikdienišķās komunikācijas devu gluži labi var piepildīt, uzrunājot ekrānu un katru vakaru un rītu sasveicinoties ar radio un TV diktoriem.

Petraviča uz laiku nolikusi Saeimas deputātes mandātu(19)

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) pieņēmusi lēmumu uz ministres pienākumu pildīšanas laiku nolikt Saeimas deputātes mandātu, aģentūru LETA informēja ministres pārstāvis Jānis Zariņš.

PVO mudina Eiropu neatslābt cīņā ar Covid-19

Eiropā uzsāktā vakcinācijas kampaņa pret Covid-19 vairo cerības cīņā ar pandēmiju, tomēr līdz ar koronavīrusa jaunajiem paveidiem radusies arī "lielāka neskaidrība un risks", ceturtdien brīdinājis Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas biroja vadītājs Hanss Klūge.

Vakcinācijas pret Covid-19 organizēšanai veidos īpašu vienotu tīklu(9)

Lai sasniegtu vakcinācijas pret Covid-19 ātrumu, kas atbilst vakcīnu piegāžu apjomam un nodrošinātu ērtu un elastīgu vakcinācijas procesu, tiks organizēts kopēji vadīts vienotais vakcinēšanas tīkls, norādīts Veselības ministrijas izstrādātajā Covid-19 vakcinācijas plānā, ko otrdien skatīs valdība.

Jēkabpils mērs Kraps atkāpjas no amata un aptur darbību LA(3)

Īsi pirms šodien gaidāmās Jēkabpils domes sēdes, kurā paredzēts apstiprināt pašvaldības budžetu, par atkāpšanos no mēra amata un darbības apturēšanu partijā Latvijas attīstībai (LA) paziņojis iepriekš Korupcijas apkarošanas un novēršanas biroja (KNAB) aizturētais Jēkabpils domes priekšsēdētājs Aivars Kraps.

Redz iespēju finansēt dzelzceļa attīstību © DIENA(7)

Nesen notikušajā Latvijas Kapitāla tirgus forumā tika diskutēts gan par jaunu emitentu piesaisti vietējam vērtspapīru tirgum, gan arī par to, ka valsts un pašvaldību uzņēmumi varētu vairāk diversificēt naudas līdzekļu piesaisti.

Man gribējās dzīvot kā gleznā © DIENA(5)

"Es gribētu dzīvot gleznā, tā kādreiz, dzīvojot Minhenē, pie sevis prātoju, sapņoju. Tagad – pa kuru logu vien paskatos, man visapkārt ir glezna," teic grafiķe Inese Vegnere.

Rīgā aizturēts vīrietis, kurš izvarojis divas 12 gadus vecas meitenes(8)

2020. gada vasarā Valsts policijas likumsargi aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par seksuālu vardarbību pret divām 12 gadus vecām meitenēm. Izmeklēšanas laikā iegūtā informācija liecina, ka vīrietis ar šīm meitenēm iepazinies uz ielas, pēc tam aicinājis pie sevis mājās, izvarojis, piespiedis lietot narkotiskās vielas un vienai meitenei arī draudējis. Pēc nepieciešamo pierādījumu iegūšanas un nostiprināšanas, kriminālprocess pagājušā gada decembrī tika nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Aizturētajam vīrietim ir piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, informē likumsargi.

Lielās mūzikas balvas kategorijā Gada koncerts nominēti trīs krāšņi koncerti

Lielajai mūzikas balvai 2020 (LMB 2020) kategorijā Gada koncerts ir nominēti trīs krāšņi aizvadītā gada koncerti - Jūrmalas festivāla koncerts Veltījums Marisam Jansonam, kas notika 29. jūlijā Dzintaru koncertzālē, dziedātājas Elīnas Garančas un pianista Malkolma Martino koncerts 10. oktobrī Liepājas koncertzālē Lielais dzintars un festivāla ORGANismi 24. oktobrī notikušais koncerts Iveta Apkalna, Raimonds Pauls un LNSO Latgales vēstniecībā Gors.

Atbalsta kritēriji ir nepareizi © DIENA(6)

Valsts ir izvēlējusies pareizos atbalsta instrumentus Covid-19 negatīvo seku mazināšanai tautsaimniecībā, taču piemērotie kritēriji, lai šim atbalstam kvalificētos, gan nav pareizi, Dienai norāda vairāki aptaujātie ekonomisti un sociālo lietu eksperti.

Policija aizturējusi Navaļnija brāli un fonda juristi

Krimināllietas ietvaros par sanitāri epidemioloģisko noteikumu pārkāpšanu Maskavā uz 48 stundām aizturēti apcietinātā opozicionāra Alekseja Navaļnija brālis Oļegs un Navaļnija dibinātā Korupcijas apkarošanas fonda (FBK) juriste Ļubova Soboļa, pavēstīja FBK līdzstrādnieki.

Nozīmīga iecere var palikt tikai uz papīra © DIENA(1)

Paralimpiskā sporta centra epopeja ilgst vairākus gadus. Jau 2017. gadā gan Ministru kabinets, gan Saeimas atbildīgā komisija un apakškomisija, gan Nacionālā sporta padome atbalstīja šāda centra nepieciešamību. Tajā pašā gadā valdība uzdeva Labklājības ministrijai (LM) izvērtēt nacionālo interešu objekta statusa piešķiršanas iespēju šim sporta centram. Tas nav izdarīts vēl līdz šim. Katrai no pusēm ir savs skatījums, kāpēc tā. LM pārmet Latvijas Paralimpiskajai komitejai (LPK) dokumentu savlaicīgu nesakārtošanu un neiesniegšanu, bet LPK pārmetumus velta ministrijai.
Reklāmraksts

Ja meklējat pašus efektīvākos loģistikas risinājumus, izvēlieties uzticamus partnerus

Pateicoties straujajam e-komercijas pieaugumam pēdējā gada laikā, loģistikas vadība ir kļuvusi par nozīmīgu izaicinājumu daudziem uzņēmumiem. Straujais pasūtījumu skaita pieaugums mudina uzņēmējus meklēt efektīvākus risinājumus preču plūsmas pārvaldībai, kā arī atbildīgi izvēlēties ne tikai piegādātājus, bet arī loģistikas partnerus. Tātad, kad un kādus loģistikas pakalpojumus ir vērts izvēlēties, lai jūsu bizness darbotos efektīvi?

Fāzels vilcinās, bet visas pazīmes norāda uz Rīgas variantu © DIENA(6)

Vienā pilsētā jāaizvada abu grupu spēles – tāda ir galvenā atziņa pēc otrdien online režīmā notikušās Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) padomes sēdes. Kā reālākā kandidatūra 2021. gada pasaules hokeja čempionāta (PČ) sarīkošanai tiks izvērtēta Rīga.

Rozentālu viesistaba un Upīša kaķi. Memoriālie muzeji digitāli stāsta izcilu personību stāstus © DIENA

Memoriālo muzeju apvienībā ir desmit muzeju, kas pārstāv kultūras personības, kuras dzīvoja un radīja XIX un XX gadsimtā – Rainis un Aspazija, Janis Rozentāls, Rūdolfs Blaumanis, Jānis Akuraters, Krišjānis Barons, Andrejs Upīts, Ojārs Vācietis. Un, ja skolēniem tā ir obligātā izglītība, kad būtiskāki ir šo personību biogrāfijas dati, tad – jo tālāk no skolas, jo interese jau ir pavisam cita.

Valsts kontroliera amatā stājas Rolands Irklis(1)

Šodien valsts kontroliera amatā stāsies bijušais Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) vadītājs Rolands Irklis. Irklis šajā amatā nomainīs ilggadēju valsts kontrolieri Elitu Krūmiņu.

Cer uz lielāku izpratni © DIENA(6)

Daudz tiek spriests, kā pārliecināt iedzīvotājus vakcinēties pret Covid-19, un daudzi joprojām netic, ka tā ir nopietna infekcijas slimība, ja paši nav ar to sasirguši. Sabīne Utināne pērn oktobrī nosvinēja 30 gadu jubileju. Svētku reize nelielā radinieku pulkā izrādījās liktenīga visai viņas ģimenei, jo Covid-19 kļuva par realitāti gan lieliem, gan maziem. Ar Covid-19 saslima trīs ģimenes paaudzes.

Kalendārs

Janvāris, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7