Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Šodien

Mediji: Ukrainas premjers atkārtoti iesniedzis demisijas rakstu

Ukrainas premjerministrs Oleksijs Hončaruks atkārtoti iesniedzis demisijas rakstu, reaģējot uz ziņām, ka prezidents Volodimirs Zelenskis, iespējams, apsverot viņa atcelšanu no amata, piektdienas vakarā vēstījusi ziņu vietne NV.

Bērnu bums apdraud Ēģipti © DIENA(12)

Pirms divām nedēļām Ēģiptē iedzīvotāju skaits oficiāli sasniedza maģisko 100 miljonu robežu. Vēl 2017. gadā, kad Ziemeļāfrikas valsts publicēja pēdējās tautas skaitīšanas rezultātus, iedzīvotāju skaits tur bija 93 miljoni. Straujais iedzīvotāju skaita pieaugums rada virkni grūtību tuksnešainajai zemei, kuras rīcībā ir ļoti ierobežoti dabas resursi un katrs trešais iedzīvotājs ir nabadzīgs.

Burovs: GKR jāpierāda, ka tā nav satelītpartija

Partijai Gods kalpot Rīgai (GKR) ir jāpierāda, ka tā nav nevienas citas partijas satelītpartija, sestdien partijas ārkārtas kongresā, skaidrojot GKR lēmumu Rīgas domes vēlēšanās startēt atsevišķi no Saskaņas, sacīja bijušais Rīgas mērs Oļegs Burovs.

Telpaugu kolekcionēšana – skaists un veselīgs hobijs, kas aizrauj © DIENA(1)

Anna Birmane plašāk pazīstama kā Anna Panna – gardu kūku meistare un vairāku pavārgrāmatu autore, taču viņas aizraušanās ir arī telpaugu kolekcionēšana. Anna mīt plašā un gaišā dzīvoklī Rīgas centrā kopā ar vīru Kārli, divgadīgo meitiņu Hannu un suni. Patlaban Annai mājās ir jau vairāk nekā 80 augu!

Gada kukainis – ziedmuša © DIENA(1)

Mudinot rūpēties par apputeksnētājiem kukaiņiem, Latvijas Entomoloģijas biedrība par Gada kukaini 2020 izsludina cilvēkam pilnībā nekaitīgo ziedmušu dzimtu Syrphidae.

Porziņģim 24 punkti zaudējumā pret Heat(1)

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis piektdien Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlē guva 24 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, taču arī šādi statistikas rādītāji neglāba Dalasas Mavericks no neveiksmes.

Mācās darboties praktiski © DIENA(1)

Lai veidotu priekšstatus par to, kāda ir pasaule un kā tajā veiksmīgi un produktīvi darboties, cilvēkam nepietiek ar teorētiskajām zināšanām. Tādēļ projekta Skola 2030 ietvaros paredzēts, ka skolēniem mācību procesā vairāk jāiekļauj praktiskās nodarbības.

Vēsture Dienā: Reiz bija plūdi... © DIENA

Lai gan esmu gatavs derēt, ka tuvāko triju gadu laikā mēs vēl piedzīvosim īstu ziemu, tāpēc nevajag steigties no skolu programmām svītrot sniegavīru celšanas mācību (lai gan izglītības nepārtrauktās reformas Latvijā nupat uzņēmušas tādu vilkmi, ka cīnīties ar tām būtu svarīgāk nekā ar globālo sasilšanu), šoziem zemledus makšķerēšanas cienītājiem, atskaitot tos uz jebkurām pārmaiņām dabā superātri reaģējošos, no kuriem daži jau pamanījušies ielūzt un noslīkt, nāksies vien likt atpakaļ šķūnī ledusurbjus, vergas un copes kastes, sabāzt atpakaļ vībotnēs vībotņu kāpurus un ļaut, lai nenoķertie asari līdz nākamajam ledum izaug par īstiem milzeņiem – tādiem, kuri pieķērušies gatavi makšķerniekam ne vien ziemas mazmakšķerīti no rokas, bet arī sirdi no krūtīm izraut.

Kalendārs

Februāris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1
2 3 4 5 6 7 8