Laika ziņas
Šodien
Migla

Šodien

Atkāpies! © DIENA

Latvijas Pašvaldību savienība pieprasījusi vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces demisiju, tādējādi paužot neapmierinātību ar reģionālās reformas gaitu.

Stambulas konvencija joprojām gaida © DIENA

Latvija ir viena no septiņām Eiropas Savienības valstīm, kas joprojām nav ratificējusi Eiropas Padomes Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu jeb Stambulas konvenciju. Latvijas kavēšanos ar dokumenta ratificēšanu pagājušajā nedēļā kritizēja arī ANO Sieviešu diskriminācijas izskaušanas komitejas pārstāve Ana Pelaesa Narvaesa. Konvencija joprojām guļ Labklājības ministrijas (LM) atvilktnē, un nav zināms, kad varētu notikt kāda šī dokumenta virzība. Šobrīd šis jautājums nav aktuāls arī citām koalīcijas partijām – ja pirms dažiem mēnešiem politiķi taisnojās, ka jaunajai valdībai ir jāiestrādājas, tad šobrīd galvenā prioritāte esot valsts budžeta veidošana, un par Stambulas konvenciju neviens nedomājot.

Sākotnēji tikai ekonomika © DIENA

Nedēļas sākumā Krievijas laikraksts Kommersant publiskoja informāciju par tā rīcībā nonākušo Krievijas un Baltkrievijas tālākās integrācijas plānu, kas ir daļa no virzības uz tā saucamo vienoto valsti. Kā norādīja laikraksts, dažās ekonomikas jomās paredzēta integrācija, plašāka nekā pašlaik pastāv Eiropas Savienībā (ES), sasniedzot konfederatīvas valsts līmeni.

Valdībai uzglūn tiesiskuma krīze © DIENA

Aizvien vairāk šķiet, ka līdakas ielaišana karūsu dīķī, lai pēdējās pašapmierinātībā nekļūtu pārmērīgi kuslas, var draudēt ar nezināmiem riskiem pašiem zaļsvārces ielaidējiem. Runa ir par vēlmi atšķaidīt Saeimā iepriekš esošās partijas ar jauniem spēkiem, kuri nu ķērušies pie sava pirmā patstāvīgi veidojamā budžeta.

Kalendārs

Septembris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6