Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Šodien

Straujš ar Covid-19 saslimušo skaita pieaugums fiksēts Jelgavā

No aizvadītajā diennaktī atklātajiem kopumā 612 Covid-19 inficēšanās gadījumiem nepilni 40% ir reģistrēti Rīgā, bet straujš saslimušo skaita pieaugums fiksēts Jelgavā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Emociju mednieks © DIENA

Veicot gandrīz 30 gadu ilgu ceļu, 2016. gadā Riodežaneiro paraolimpiskajās spēlēs loka šaušanas sacensībās debitēja Gints Jonasts. Pirms tam viņam sportā bijuši dažādi izaicinājumi, viņš bijis arī starp pirmajiem mūsu valsts paraolimpiskajiem atlētiem, kas veicis maratonu, tomēr visam pāri allaž bijusi Ginta vēlme dzīvot pilnvērtīgu dzīvi un uzturēties sabiedrībā, jo, kā pats saka, ja noslēgtos mājās, viņam nebūtu ne ģimenes, ne sporta, ne pilnvērtīga darba, kas ļauj nodrošināt līdzekļus ilgstošajam gatavošanās posmam Tokijas paraolimpiskajām spēlēm.

Lietuvā ar Covid-19 inficējušies vēl 1187 cilvēki; Igaunijā - 191

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1187 cilvēkiem un reģistrēti 19 jauni nāves gadījumi ar tā izraisīto slimību Covid-19, otrdien paziņojis Statistikas departaments. Savukārt Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta 191 cilvēkam, kā arī reģistrēti trīs jauni nāves gadījumi ar vīrusa izraisīto slimību Covid-19, paziņojis Veselības departaments.

Konkursā Latgolys prozys skaitejumi 2020 uzvar tekstilmāksliniece un rakstniece Annele Slišāne

Literāro prozas tekstu konkursā Latgolas prozys skaitejumi 2020 noskaidrota uzvarētāja - tekstilmāksliniece un rakstniece Annele Slišāne. Konkursā viņa lasīja īsstāstus Tuoraga kule, Ai tuoraga tortu gostūs un Vilcīnā. Viņa arī piedalīsies starptautiskajā literatūras festivālā Prozas lasījumi 2020, kur pirmo reizi festivāla autoru vidū būs arī labākais Latgales prozas autors, informēja konkursa rīkotāji.

Galvaspilsētā oficiāli sākts Čaka ielas pagaidu velojoslu eksperiments(4)

Lai gan faktiski velojoslas Rīgā, Čaka ielā, ir uzkrāsotas un tiek izmantotas jau divas nedēļas, šodien ir oficiāli sākts Čaka ielas pagaidu velojoslu eksperiments, kas turpināsies līdz nākamā gada 1.aprīlim, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Izsludina konkursu par 2023. gada Dziesmu un deju svētku latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma koncepciju(1)

Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) izsludina konkursu XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma mākslinieciskā koncepcija. Tā mērķis ir noteikt labāko mākslinieciskās koncepcijas ieceri un dalībnieku, kas nodrošinās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku Latviešu skatuviskās tautas dejas koncerta vai uzveduma īstenošanu 2023. gada 3. jūlijā, informēja LNKC Sabiedrisko attiecību speciāliste Lana Kazlauskiene.

Pasākumu rīkotājiem nākamgad varētu kompensēt 80% no biļešu pircējiem atmaksātajiem līdzekļiem(2)

Pasākumu rīkotājiem valsts varētu kompensēt 80% no biļešu pircējiem atmaksātajiem līdzekļiem par ārkārtējās situācijas laikā no 9. novembra atceltajiem pasākumiem, tomēr šīs kompensācijas varētu izmaksāt vien nākamgad, paredz Kultūras ministrijas (KM) sagatavotais informatīvais ziņojums, ko šodien ārkārtas sēdē konceptuāli atbalstīja valdība.

Trešdien gaidāms neliels sals

Naktī uz trešdienu gaisa temperatūra Latvijā pazemināsies līdz -2..-7 grādiem, savukārt dienā gaiss iesils līdz +1..-3 grādiem, prognozē sinoptiķi.

Aicina māksliniekus pieteikt darbu idejas starptautiskā projektā Pārmaiņu aģenti: mākslas mediācija kā saruna

Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs un Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS līdz 8. janvārim aicina māksliniekus pieteikt savas dejas konkursam starptautiskajā projektā Pārmaiņu aģenti: mākslas mediācija kā saruna, kas tiks īstenots nākamajos divos gados Latvijā, Igaunijā, Somijā un Zviedrijā. Mākslas darba idejai ir jābalstās virstēmā Saruna ir iespējama un tai jābūt veltītai vienai vai vairākām vietējās sabiedrības grupām jeb kopienām un to problemātikai, informēja LLMC pārstāvji.

Rakstnieku balsis pāri barjerām. Sākas festivāls Prozas lasījumi © DIENA

Tiešraides video veido tikai nelielu daļu no kopējās festivāla programmas – galvenais uzsvars šogad ir uz Rakstnieces un Rakstnieka balsīm – gan filozofiskākā nozīmē, gan arī tāpēc, ka tās būs dzirdamas audio podkāstos, un ikvienam būs unikāla iespēja dzirdēt autoru jaunākos tekstus viņu pašu izpildījumā, turklāt jebkurā sev ērtā laikā un vietā – domāju, ka tas precīzi ietver rakstnieces un rakstnieka balss neatkarību – no vietas, laika, apstākļiem un izaicinājumiem, ko dažādie laikmeti mums liek priekšā.

Kariņš un Viņķele komentē runas par demisiju © DIENA(37)

"Pienāks laiks, kad varēsim vērtēt katra ministra padarīto un atbildību, šobrīd ir jāstrādā," bija premjerministra Krišjāņa Kariņa (JV) atbilde uz Dienas jautājumu, vai viņš šobrīd uzticas un paļaujas uz veselības ministres Ilze Viņķeles (A/P) darbu. Arī pati veselības ministre, atbildot uz jautājumu, cik stabili šobrīd jūtas savā amatā, uzsvēra nepieciešamību koncentrēties krīzes risināšanai, nevis domām par sava amata stabilitāti.

Latvijas Nacionālā arhīva darbībai paredzēts attīstīt un modernizēt astoņas ēkas, aptverot visus reģionus

Valdība otrdien, 1. decembrī, apstiprināja Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) ēku attīstības koncepciju, kas paredz sistemātisku tās infrastruktūras optimizēšanu, attīstīšanu un modernizēšanu, lai LNA varētu pilnvērtīgi, mūsdienu prasībām atbilstoši veikt savus uzdevumus, tostarp apkalpot apmeklētājus. Atbilstoši Kultūras ministrijas (KM), LNA un VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izstrādātajai koncepcijai arhīvu darbību paredzēts nodrošināt, modernizējot 8 no 22 ēkām, kurās šobrīd strādā arhīvi, informēja KM sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks pirmie Jāņa Stradiņa akadēmiskie lasījumi(2)

Otrdien, 8. decembrī no plkst. 13 līdz 16.15 Stendera biedrība sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) iedibinās jaunu tradīciju, aicinot interesentus piedalīties pirmajos Jāņa Stradiņa akadēmiskajos lasījumos. Šī gada temats Kas ir un kas nav Sēlija? Sēlijas robežas laikā, telpā un sabiedrības apziņā. Notikums veltīts akadēmiķa Jāņa Stradiņa (1933–2019) piemiņai, informēja LNB sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Lamelo Bols vienojas par līgumu ar Hornets

Nacionālās basketbola asociācijas komanda Šarlotes Hornets ir parakstījusi līgumu ar 2020.gada NBA drafta trešo numuru Lamelo Bolu, pirmdien paziņoja kluba basketbola operāciju prezidents un ģenerālmenedžeris Mičs Kupčaks.

Krievijā rekordliels diennaktī no Covid-19 mirušo skaits(1)

Krievijā diennakts laikā miruši 569 Covid-19 pacienti, un tas valstī ir augstākais 24 stundu laikā reģistrētais jauno ar koronavīrusa slimību saistīto nāves gadījumu skaits, liecina otrdien publiskotie oficiālie dati.

Izdots Tutas lietu jaunais mūzikas albums bērniem

Klajā laists iemīļotā bērnu raidījuma Tutas lietas jaunākais mūzikas albums Nu-ku-smalki-šiki-drū, ko varēs klausīties digitālās straumēšanas vietnēs, gan iegādāties kompaktdiskā. Albumā iekļautas dziesmas no Tutas lietu piektās un sestās sezonas, savukārt tie, kas iegādāsies kompaktdisku, komplektā saņems arī Tutas koncerta DVD ierakstu.

Hamiltonam pozitīvs Covid-19 tests(1)

F-1 pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons ir saņēmis pozitīvu koronavīrusa testa rezultātu un izlaidīs šīs nedēļas nogalē paredzētās Sahiras Grand Prix, otrdien paziņoja Pirmās formulas sacensību rīkotāja Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA).

Vasara virs Latvijas © DIENA

Pagājušās sezonas laikā sāku attiecības ar latviešu meiteni Elīzu. Brīdī, kad pandēmija aizvēra pasaules robežas, ilgstoši dzīvojām Latvijā un redzēju, cik šī valsts ir skaista. Tā kā mans hobijs un nākotnes profesija ir aviācija, kā arī man pieder vairākas privātās lidmašīnas, lielu daļu vasaras pavadījām virs Latvijas.

Kalendārs

Decembris, 2020
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10