Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Šodien

Islāma valsts uzņemas atbildību pa sprādzienu Magņitogorskā

Teroristu grupējums Islāma valsts uzņēmies atbildību pa sprādzienu daudzdzīvokļu mājā Krievijas pilsētā Magņitogorskā, kurā gāja bojā 39 cilvēki, vēsta ASV organizācija SITE Intelligence Group, kas nodarbojas ar ekstrēmistu tīmekļa aktivitāšu monitoringu.

Strēlniekam 11 punkti Olympiakos uzvarā Eirolīgā; Šmitam karjeras rekords

Latviešu basketbolists Jānis Strēlnieks ceturtdien guva 11 punktus ULEB Eirolīgas 19.kārtas spēlē, kaldinādams viņa un Jāņa Timmas pārstāvētās Grieķijas komandas Pirejas Olympiakos uzvaru, kamēr Rolands Šmits ar desmit punktiem laboja savu karjeras rekordu šajā turnīrā, bet neglāba Barselonas Lassa no zaudējuma.

Saskaņa nomainīs vadītājus divām Rīgas domes komitejām

Rīgas domes Saskaņas frakcija nolēmusi pašvaldības komiteju vadībā nomainīt savus pārstāvjus, proti, veicot izmaiņas divu komiteju un frakcijas vadībā, aģentūru LETA informēja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Vai labradors apvienos baru? © DIENA(4)

Ļoti iespējams, latviešu tauta beidzot tiks pie premjera. Nākamnedēļ varētu notikt Saeimas balsojums par Krišjāņa Kariņa (Jaunā Vienotība) vadīto Ministru kabinetu. Kā viņu vērtē pašreizējie un bijušie līdzgaitnieki, un kas viņam, kurš pārstāv vismazāko frakciju parlamentā, ļāvis pārspēt citus kandidātus.

Topošās valdības deklarācijas izstrāde turpināsies arī nedēļas nogalē © DIENA(2)

Koalīcijas sarunās panākta konceptuāla vienošanās par koalīcijas sadarbības līguma saturu, bet sarunas gluži neveicas pēc sākotnējā plāna. Valdības deklarācijas izstrāde turpināsies arī nedēļas nogalē, lai pirmdien premjera amata kandidātam Krišjānim Kariņam (Jaunā VIenotība) būtu ko pavēstīt Valsts prezidentam. Tomēr ar katru sarunu dienu tiek sperts solis uz priekšu, un valdības deklarācijā nebūšot tikai vispārīgas frāzes, bet būšot arī konkrēti politikas pasākumi, ko labāk "trīsreiz mērīt un vienreiz griezt", apņēmīgs ir Kariņš.

Visā valstī atgriezies sals

Agrā piektdienas rītā gaisa temperatūra Latvijā vidēji ir -1..-6 grādi, Vidzemes ziemeļrietumos līdz pat -8 grādiem, un valsts lielākajā daļā tā turpina pazemināties, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Jaunās sejas Saeimā: Lai Latvija tuvotos Šveices līmenim © DIENA(7)

Rubrikā Jaunās sejas Saeimā turpinot iepazīstināt ar 13. Saeimā ievēlētajiem deputātiem, kuru pilnvaras tika apstiprinātas 6. novembra Saeimas sēdē, iztaujājām Karinu Sprūdi, kura startēja ar devīto numuru partijas KPV LV Vidzemes sarakstā un ir viena no četriem deputātiem, kas no šī politiskā spēka tika ievēlēta šajā apgabalā. Sprūde jaunajā parlamenta sasaukumā apstiprināta Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā un Ilgtspējīgas attīstības komisijā.

Atkal mēra krēslā nonākušais Elksniņš noliedz atlaižamo darbinieku saraksta izveidošanu © DIENA

Kopš 22. novembra Daugavpilī nebija domes priekšsēdētāja un faktiski arī koalīcijas – Rihards Eigims (Mūsu partija) bija atcelts, bet domi vadīja pirmais vietnieks Igors Prelatovs (Mūsu partija). Tagad situācija ir mainījusies, jo ar astoņām balsīm par, piecām pret un diviem nederīgiem biļeteniem Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja amatā ievēlēts Andrejs Elksniņš (Saskaņa).

Cietuma pasts © DIENA

Aizliegti priekšmeti un vielas Latvijas cietumos tiek iešautas ar lokiem, arbaletiem un "kartupeļu lielgabaliem", pavēstījis Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka vietnieks Māris Stivrenieks.

Jaunu konfrontācijas vilni gaidot © DIENA(3)

Pagājušajā nedēļā Vašingtonā bez kādiem redzamiem rezultātiem noslēdzās ASV un Ķīnas tirdzniecības sarunu pirmā kārta. Vienīgie redzamie rezultāti bija paziņojums par "ievērojamu progresu" sarunās, kā arī vienošanās tās turpināt janvāra beigās.

Kas te īsti notiek? © DIENA

Pirmdien Dienā bija intervija ar Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) vadītāju Ilzi Znotiņu, trešdien – ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāju Pēteru Putniņu. Abas par banku sistēmas sakārtošanu, attiecīgo institūciju ieguldījumu šajā procesā un, protams, ABLV bankas pašlikvidāciju. Jāsaka, šī ir tā reize, kad skaidru, atklātu atbilžu ir pārsteidzoši daudz, taču no tām raisās vēl vairāk jautājumu, kurus pat īsti nav skaidrs, kam uzdot, proti, nevar saprast, kurš būtu tik kompetents, ka redzētu "lielo bildi", un, pats galvenais, uzdrošinātos par to runāt.

Kalendārs

Janvāris, 2019
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10