Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šodien

Maija sākumā Latvijas Televīzijas filmā neklātienē varēs pieredzēt izstādi par simbolismu Baltijas valstu mākslā

Latvijas Televīzijas jaunākā dokumentālā filma Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā iepazīstina ar 19./20. gadsimta laiku Latvijas kultūrā un simbolisma rašanos Eiropā, kā arī sniedz iespēju neklātienē pieredzēt unikālu, starptautisku atzinību guvušu izstādi par simbolismu Baltijas mākslā – ielūkoties smalkākajās mākslas darbu detaļās un ieraudzīt jau zināmus darbus jaunā kontekstā. Filmas pirmizrāde gaidāma 6. maijā, informēja televīzijas pārstāvji.

Patlaban stacionāros ārstējas 681 Covid-19 pacients

Pagājušajā diennaktī Latvijā stacionēti 80 Covid-19 pacienti, bet kopējais slimnīcās esošo ar koronavīrusu sirgstošo cilvēku skaits ir nokrities no 685 pirmdien līdz 681 otrdien, liecina Nacionālā veselības dienesta apkopotie dati.

Rēķinot pēc ES metodēm, Latvijā valsts budžetā pērn deficīts sasniedza 4,5% no IKP

Pagājušajā gadā, rēķinot atbilstoši Eiropas kontu sistēmas (EKS 2010) metodoloģijai, Latvijas valsts budžetā bija deficīts 1,327 miljardu eiro jeb 4,5% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP), liecina Centrālās statistikas pārvaldes publicētie jaunākie dati par valsts budžeta deficīta un valsts parāda notifikācijas rezultātiem.

Vai pandēmija veicinās ēnu ekonomiku? © DIENA

Kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas viens no mūsu valsts lielākajiem izaicinājumiem ir bijusi cīņa ar ēnu ekonomiku. Desmit gadu laikā bijām spējuši to samazināt visai ievērojami – 2009. gadā ēnu ekonomika veidoja 36,6% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet 2019. gadā – vairs tikai 23,9%. Diemžēl, Covid-19 pandēmijai un politiķu reakcijai uz šo krīzes situāciju ir būtisks potenciāls ēnu ekonomikas apmērus atkal palielināt.

Investors no Turcijas Liepājas metalurga teritorijā sola ieguldīt 200 miljonus eiro(2)

Turcijas metalurģijas uzņēmums Aslanli Metalurji izteicis piedāvājumu SIA FeLM izsludinātajā izsolē par iespējām iegādāties KVV Liepājas metalurga elektrotēraudkausēšanas kompleksu un nekustamo īpašumu, paredzot tuvāko piecu gadu laikā investēt 200 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Turcijas uzņēmuma pārstāvji.

Lietuvā ar koronavīrusu inficējušies vēl 1113 cilvēki; Igaunijā - 472

Lietuvā aizvadītajā diennaktī inficēšanās ar jauno koronavīrusu apstiprināta vēl 1113 cilvēkiem, bet no vīrusa izraisītās slimības Covid-19 miruši 14 cilvēki, trešdien paziņojis Statistikas departaments. Igaunijā inficēšanās ar jauno koronavīrusu atklāta vēl 472 cilvēkiem, bet miruši pieci cilvēki, paziņojis Veselības departaments.

Droši un bez pompozitātes © DIENA

Šogad skolēnu dziesmu svētki tradicionālajā formātā nenotiks. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) tā vietā piedāvā divus scenārijus ar devīzi ''Svētki ir tur, kur esam mēs! Svētki ir tādi, kādi esam mēs!''. Variants A – ierastais svētku veidols – netiks īstenots, bet tiek pieļauts variants B, kas paredz, ka pasākumi tiek rīkoti gan Rīgā, gan reģionos, un C – viss notiek reģionos un pašvaldībās (estrādēs, sporta laukumos, skolu pagalmos). Ir iespējama abu šo variantu kombinācija.

Apple prezentē jaunus planšetdatoru iPad modeļus

ASV informācijas tehnoloģiju gigants Apple Inc. otrdien tiešsaistē notikušajā pasākumā prezentējis jaunus planšetdatoru iPad modeļus, tādējādi reaģējot uz patērētāju aizvien pieaugošo interesi pēc šādām ierīcēm un darba iespējām mājās koronavīrusa pandēmijas laikā.

Kārtējais nepārdomātais liegums var atkal sekmēt kontrabandas pieaugumu © DIENA(2)

Patlaban Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas Sabiedrības veselības apakškomisijā skatīšanai otrajam lasījumam tiek diskutēti grozījumi Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, kas citstarp paredz liegt Latvijā izplatīt tabakas izstrādājumu aizstājētproduktus (nikotīna spilventiņi, karsējamā tabaka) ar tiem pievienotu, piemēram, mentola aromātu, kā arī paredz virkni citu ierobežojumu un liegumu.

Vakcinācijas projekta biroju pievieno NVD(1)

Vakcinācijas projekta birojs, kas sākotnēji tika izveidots kā Veselības ministrijas (VM) struktūrvienība, no šodienas tiek pilnībā pievienots Nacionālajam veselības dienestam (NVD) kā tā struktūrvienība, otrdien nolēma valdība.

Zelenskis uzaicina Putinu uz tikšanos Donbasā(1)

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis otrdien uzaicināja Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu uz tikšanos Donbasā un uzsvēra, ka tur atjaunojusies karadarbība apdraud miljoniem cilvēku dzīvību.

Vācijā trīs pretendenti uz kanclera amatu © DIENA(4)

Vācijā valdošā konservatīvo alianse vakar bija gatava sekot savu pamatkonkurentu – Zaļo un sociāldemokrātu – piemēram, nosaucot kandidātu kanclera amatam pēc 26. septembrī plānotajām parlamenta vēlēšanām. Naktī uz otrdienu Kristīgo demokrātu savienības (CDU) valde atbalstīja partijas līdera, Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes premjera Armīna Lašeta kandidatūru, un uz nomināciju pretendējušais Bavārijas Kristīgi sociālās savienības (CSU) līderis Markuss Zēders vakar paziņoja, ka izstājas no cīņas.

Pagaidām bez lielas brīvības © DIENA

Sākotnēji atvieglojumi vakcinētām personām būs visai šauri un par tiem tiks pieņemts lēmums jau tuvākajā valdības sēdē, stāsta veselības ministra Daniela Pavļuta (A/P) padomnieks Kaspars Bērziņš.

Eksporta tirgus uzplūdi un atplūdi © DIENA

Mūsu valsts ekonomiskās attīstības kontekstā saņemam ne tikai sliktas, bet arī labas ziņas. Viena no tām ir saistīta ar labajiem preču eksporta datiem, kuri liecina par aizvien jaunu rekordu sasniegšanu. Latvijas eksportam talkā nereti nāk arī atsevišķi vietējie aspekti, piemēram, kārtējās graudu rekordražas ievākums. Sevišķi vēl tad, ja cenas pasaulē pieaug, un tā noticis arī šoreiz, piemēram, kviešu cenai Čikāgas preču biržā gada laikā pieaugot apmēram par 20%.

Sprādziens un ģeopolitika © DIENA(4)

Starp Čehiju un Krieviju turpina vērsties plašumā vērienīgs diplomātisks skandāls, kura sākumam par iemeslu kļuva Čehijas drošības dienestu paziņojums, ka Krievijas izlūkdienesti ir saistīti ar sprādzienu privātā munīcijas noliktavā Čehijā 2014. gadā. Minētais sprādziens (vai pareizāk divi sprādzieni ar divu mēnešu intervālu) ir atklāti tumša lieta, jo tolaik čehi, sev par pārsteigumu, uzzināja, ka viņu valstī atrodas privātas ieroču un munīcijas noliktavas ar arsenālu, lielāku nekā valsts armijas bruņojumā esošais, vagoniem visu iespējamo konvenciju aizliegtu kājnieku mīnu u. c., bet ar visu šo bagātību tirgojas šaubīgas personas un kompānijas.

Zirnis joko - 21.04.2021. © DIENA

Man esot slikti draugi. Bet es nemaz negribu, lai mani draugi būtu eņģeļi. Ar eņģeļiem es draudzēšos viņā saulē.

Zirnis joko - 21.04.2021. © DIENA

Labā darba ballītē fotogrāfam maksā divreiz – lai viņš visu nobildētu un lai viņš visu nobildēto izdzēstu.

Kalendārs

Aprīlis, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9